Skocz do zawartości

Pomocy! Konfiguracja sieci


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy. Już chyba wymiękam sam, mimo, że coś tam zawsze kumałem w tych sprawach. Mam w tej chwili dwa łącza internetowe w obserwatorium. Jedno to radiówka od lokalnego providera, drugie to LTE (Plus). Pierwsza działa (jak działa) 6/6 mbit, drugie jeszcze lepiej, bo co najmniej - 50/50 mbit (ping poniżej 15 ms).

 

Mam problem z LTE pod Windows 7. Po każdym restarcie system przestawia mu IP z automatycznego, na manualne. Oczywiście wtedy internetu z LTE nie ma. Wchodzę w opcje, przestawiam mu IP na automatyczne i od razu internet się pojawia. Dziwy totalne. Walczę z tym od 2 dni i nie mogę tego zrozumieć.

 

Druga kwestia jest taka. Jeżeli internet pierwszy leci sobie z routera, to wkładając USB LTE do komputera, jak zrobić, żeby Internet nie szedł z pierwszej sieci, tylko właśnie z tego LTE? Oczywiście chce mieć dalej widoczność sieci wewnętrznej.

 

Czy jest ktoś, kto może mi pomóc zwalczyć te konflikty i pokonfigurować sieć raz, a porządnie?

Zrzut ekranu 2012-05-27 o 22.52.36.png

Zrzut ekranu 2012-05-27 o 22.53.03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę automatycznego IP powinien Ci rozwiązać taki plik bat uruchamiany przy starcie:

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" dhcp

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" dhcp

 

Ogólnie poczytaj o netsh, powinno się dać również ustawić default connection

 

PS. pisane z pamięci więc mogłem się gdzieś pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę automatycznego IP powinien Ci rozwiązać taki plik bat uruchamiany przy starcie:

netsh interface ip set address name="Local Area Connection" dhcp

netsh interface ip set dns "Local Area Connection" dhcp

 

Ogólnie poczytaj o netsh, powinno się dać również ustawić default connection

 

PS. pisane z pamięci więc mogłem się gdzieś pomylić

 

 

Do połączeń LTE proponuje użycie programu top.net.info - wg mnie chodzi dużo stabilniej niż dedykowany soft od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pomocy. Już chyba wymiękam sam, mimo, że coś tam zawsze kumałem w tych sprawach. Mam w tej chwili dwa łącza internetowe w obserwatorium. Jedno to radiówka od lokalnego providera, drugie to LTE (Plus). Pierwsza działa (jak działa) 6/6 mbit, drugie jeszcze lepiej, bo co najmniej - 50/50 mbit (ping poniżej 15 ms).

 

Mam problem z LTE pod Windows 7. Po każdym restarcie system przestawia mu IP z automatycznego, na manualne. Oczywiście wtedy internetu z LTE nie ma. Wchodzę w opcje, przestawiam mu IP na automatyczne i od razu internet się pojawia. Dziwy totalne. Walczę z tym od 2 dni i nie mogę tego zrozumieć.

 

Druga kwestia jest taka. Jeżeli internet pierwszy leci sobie z routera, to wkładając USB LTE do komputera, jak zrobić, żeby Internet nie szedł z pierwszej sieci, tylko właśnie z tego LTE? Oczywiście chce mieć dalej widoczność sieci wewnętrznej.

 

Czy jest ktoś, kto może mi pomóc zwalczyć te konflikty i pokonfigurować sieć raz, a porządnie?

 

 

Jeśli chcesz mieć równocześnie internet z LTE i sieć wewnętrzną to w konfiguracji karty sieciowej wpisz gateway IP z LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połączeń LTE proponuje użycie programu top.net.info - wg mnie chodzi dużo stabilniej niż dedykowany soft od operatora.

Dzięki, sprawdzę. Użyłem już i tak alternatywnej opcji (od polsat cyfrowy, zamiast Plus LTE). Wydaje się lepsza. Działa na razie stabilnie od kilkunastu godzin. Poprzedni wywalał połączenie co 30 min.

 

Widzę, że trzeba będzie zainwestować w router LTE (drogie jak pies, 400-500 zł min...). Zakładam, że one są w stanie cały czas wznawiać sobie połączenie, do tego łatwo rozsiewać internet dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.