Skocz do zawartości

Flara Iridium


tomero

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Choć pogoda nie rozpieszcza to postanowiłem zapolować na flarę i udało się.

Nadmieniam że to pierwsze podejście do tematu i znów "zajawka" :-).

 

Zapomniałem:

300m od centrum

-8m 0:46,25s az202 hor51

Dane w/g Iridium Flares App

 

1X30sek, iso800, Canon350d&58mm/f4

 

Czas rozbłysku ok.3-4sek

 

Ps

Szkoda że nie nacisnąłem spustu parę sekund wcześniej , choć i tak nie zmieściła by się w kadrze.

Trzeba mi krótszy obiektyw :-(.

 

Pozdr.

flara_resize.jpg

Edytowane przez tomero
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite :-) Spróbuję sam zapolowac na taką flarke.

 

Tapatalk.

Tylko przypadkiem nie poluj tym Sony Ericsson'em, i nie z ręki:)

 

 

Tomero, 300m do epicentrum robi wrażenie, jechałeś gdzieś specjalnie? Fota ostra jak brzytwa, widać nawet profil satelity, bajka. Może trochę lamerskie pytanie ale powiedz, dlaczego gwiazdki u Ciebie wyglądają jak łezki a nie jak kreseczki?

Pozdro!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

....... Może trochę lamerskie pytanie ale powiedz, dlaczego gwiazdki u Ciebie wyglądają jak łezki a nie jak kreseczki?

Pozdro!

 

Witaj

 

Chistoria wykonania tej fotki tłumaczy wszystko , a mianowicie ;

Wybrałem się z domu na polowanie jakieś 30min przed planowanym "zajączkiem" (flarą). Do centrum miałem coś 1500m . Trochę czasu zeszło na dojechaniu "miedzą" po polu (błoto), rozstawiłem "lipny" statyw foto , ustawiłem +/-!!! aparat w wyznaczonym kierunku na nieboskłon i czekam......W między czasie pokusiłem się o aktualizację listy Flar Iridium w moim tel. i........okazało się niespodziewanie że to na co czekam błyśnie za ..... 20 , 15 , 10sek :blink:

Patrzę w niebo i ...jest zapala się ..... pięknie i coraz mocniej , w tym samym czasie po omacku chwyciłem za wężyk i shot , w duszy błagałem tylko by kadr był tam gdzie ma być.

Cała ta sytuacja trwała dość dynamicznie ,a co za tym idzie trochę i chaotycznie , mój lipny statyw nie wytrzymał "napięcia" i po prostu jeszcze sobie dygotał ......a fotka się smażyła .

Największym moim zaskoczeniem po 30sek expo. było ujrzenie idealnie zkadrowanej fotki ..... to sie prawie nie zdaża! Ja nie poświęciłem więcej jak 3-5 sek na kadrowanie , miałem to poprawić po odczytaniu danych o aktualizacji Flar w tel. , ale jak widać już nie było na to czasu.

 

Pozdr i Dzięki za zainteresowanie

 

Następna b.jasna Flara 29.07 ,też blisko mojej miejscówki , byle pogoda dopisała.

Clear Sky

Edytowane przez tomero
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypadkiem nie poluj tym Sony Ericsson'em, i nie z ręki:)

 

 

Tomero, 300m do epicentrum robi wrażenie, jechałeś gdzieś specjalnie? Fota ostra jak brzytwa, widać nawet profil satelity, bajka. Może trochę lamerskie pytanie ale powiedz, dlaczego gwiazdki u Ciebie wyglądają jak łezki a nie jak kreseczki?

Pozdro!

 

 

Nie ma tam żadnego profilu satelity tylko nierówność pola, która przy rogach zdjęcia powoduje rozmazanie wszystkiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to faza końcowa błysku. Ciekawe czy zarejestrowałeś maksymalną jasność ?

 

Czuję, że będziesz niezłym foto-irydiu-grafem :D

 

Końcowa może nie ,a bardzo możliwe jest że to max. jasności . Słyszałem "klapnięcie lustra" tuż przed maximum (~0,5-1sek).

 

"foto-irydiu-grafem"...niezłe :szczerbaty: Na pewno krótsze szkło tzn.szersze :rolleyes: i można polować.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie

 

Dziś nad ranem znów zapolowałem na flarę Iridium , tym razem podwójną!

Natura okazała się łaskawa i tuż przed zjawiskiem "rozstąpiły sie niebiosa" co zresztą widać na fotografi.

Niestety samo zdjęcie jest bardzo kiepskiej jakości , jestem zły na siebie że nie wstałem 5 min. wcześniej ,aby ustawić poprawnie ostrość. Zdążyłem tylko wykadrować i nacisnąć spust migawki w momencie gdy Iridium90 zaczęła zapalać flarę.

Wyszło jak widać , poglądowo.

 

 

Iridium 90 -8,5 4:32:13

Iridium 56 -4 4:33:25

 

Pozdr.

 

 

IMG_0902.jpg

Edytowane przez tomero
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.