Skocz do zawartości

Kopernik


Chojrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać Łysego nie ma co focić w takich warunkach i trzeba czekać na lepszy seeing ale tego zapewne szybko się nauczysz że bez dobrego materiału wsadowego nie ma co liczyć na dobry wynik końcowy do opublikowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtym właśnie jest problem z astrofoto planteranym, że wymaga naprawdę dobrego seeingu a obserwacje robi się prawie przy każdej pogodzie jeśli tylko widać dany obiekt na Niebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojrak a nie bujasz kiedy mowisz,ze Twoj "Kopernik" nie jest po resamplingu?Zalaczam swojego zrobionego tego samego dnia i moj jest bez resamplingu a zrobiony przy uzyciu ToUcam II pro i ogniskowej 5600 milimetrowej.Roznica w dlugosci ogniskowych niewielka a zdjecia calkiem rozne...

 

[ Add: 04 May 2004 13:04 ]

Ci z Krakowa,ktorzy sa tacy surowi dla Chojrakowej fotki "Kopernika" niech lepiej pokaza swoja,wlasnego autorstwa..

Mi sie ona bardzo podoba i mimo,ze zrobiona troche wiekszym od mojego sprzetem,wcale nie uwazam zeby byla gorsza od mojej..

Na powaznie, "moj" "Kopernik" (po powiekszeniu) jest sporo brzydszy od tego spod telepa Chojraka.

Chojrak,kiedy widze "iglice "tego krateru rozdzielona na 5 skladnikow to dreszcze mi po plecach przechodza.Gratuluje!!

 

[ Add: 04 May 2004 13:14 ]

Taki jakis brzydszy...

 

[ Add: 04 May 2004 13:21 ]

Mam tu jeszcze fotke lancucha gorskiego zrobiona dzien przed powyzszymi kraterami.

 

[ Add: 04 May 2004 13:31 ]

Razem z (Apeninami?) pstryknalem okolice krateru Kopernika z kraterem widmo pomiedzy Kopernikiem a Eratostenesem.Poza tym obszar pomiedzy tymi kraterami wyjatkowo plastyczny tego dnia uwidocznia wiele szczegulow,ktore pozostaja ukryte przez wiekszosc dnia ksiezycowego.

 

[ Add: 04 May 2004 13:50 ]

I jeszcze jedna fotka moze nie najlepsza,ale kiedy przesuniemy zdjecie maksymalnie do jego prawego gornego rogu,to lekko na prawo od srodka fragmentu fotki widac krater,ktory na pierwszy rzut oka wyglada jak masyw gorski,ale kiedy sie przyjrzec okazuje sie,ze jest to wewnetrzny stok wielkiego krateru,nigdy wczesniej go nie obserwowalem i jak tylko okaze sie ze nie ma jeszcze imienia to.....juz ja mam jedno odpowiednie...

Kopernicus2004.jpg

 

 

 

Gory.jpg

 

Widmo.jpg

 

Masyw,mapa.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, tu są moje wypociny...

 

kopernik28042004.jpg

 

Powiedz mi, jak to możliwe, że miales ogniskową ponad 5m i wyszly Ci takie same rozmiary kraterów jak u mnie (to zdjecie jest pomnijeszone do jakichś 75%)? Od dawna podejrzewam, że Uniwersał daje tutaj znacznie krótszą ogniskową niż deklaruje, ale bez przesady :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc,jesli mnie sie tyczy,to masz racje,czasem,szczegolnie w przypadku planet,ich obraz wydaje mi sie lepszy o zmierzchu niz noca,bardziej kontrastowy dlatego widzac niezla stabilnosc atmosfery pstrykam juz o zmierzchu bo wiadomo,ze seeing moze sie popsuc z minuty na minute..

 

[ Add: 06 May 2004 9:49 ]

 

Malek,dlugosc odniskowej mojego teleskopu obliczal kiedys Janusz P. z deklarowanej przezemnie srednicy tarczy slonecznej i wyszlo,ze ogniskowa jest minimalnie dluzsza a nie krotsza niz podaje producent..Naprawde nie wiem skad te roznice w wielkosciach zdjec.Jaka Ty masz ogniskowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Piękny :D :salu: Najfajniejsze są chyba te oświetlone szczyty gór na ciemniej stronie. :D

 

U nas wczoraj seeing był średni. Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł "zaglądnąć: :) do środka krateru :D

 

Mam pytanko.

Klikam pod spodem na: "Wszystkie Emotikony" i co otrzymuję? "Hacking attempt1" :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.