Skocz do zawartości

M27 Hantle + relacja z moich astro wakacji


AstroAllano

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za a nawet przeciw . Na początku też tak myślałem bo wspominam ten obiekt z moich początków canonowskich i miał on tam barwę zielono-czerwoną lecz tu zarejestrował się w następujący sposób : Najmocniej B tochę słabiej R i malutko G. Link: http://imageshack.us...5/82731682.jpg/

 

Astropozdro ;)

Edytowane przez Allano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet przeciw . Na początku też tak myślałem bo wspominam ten obiekt z moich początków canonowskich i miał on tam barwę zielono-czerwoną lecz tu zarejestrował się w następujący sposób : Najmocniej B tochę słabiej R i malutko G. Link: http://imageshack.us...5/82731682.jpg/

 

Astropozdro ;)

 

Często się zdarza, że zarejestruje się więcej lub mniej danego koloru.

Zgoda, ale przy obróbce materiału robimy balans kolorów :icon_rolleyes:

No właśnie balans. Przecież czułość matrycy zależy od koloru.

Nie zmienia to jednak faktu, że jak wziąć charakterystykę matrycy pod uwagę to będzie jeszcze mniej zieleni bo przecież powinna najlepiej się rejestrować :scratchhead:

 

Może Ci się kanały w Maximie źle przypisały bo kiedyś miałem z tym problem. Wysuwam taki postulat bo ewidentnie te gwiazdy są zbyt czerwone...

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt panowie, ale nie chciałem wyciągać czegoś co się nie zarejestrowało . Mój balans kolorów to R130 G100 B115. Jeżeli podwyższyłbym ten zielony tak bardzo że byłby prawdziwie zielony w środku M27 to musiałoby to być 130:200:100 ( sprawdzone ) a gwiazdy byłyby szaleńczo zielone . Oczywiście mógłbym pokombinować nad ich kolorem w PS ale nie widzę najmniejszego sensu wyciągać czegoś na siłę bo mogłoby to zniszczyć zdjęcie .

 

Zbuffer a gdzie mogę znaleźć dawkowanie tych kanałów ?

 

Astropozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem zdjęcia z lustrzanki i wszystko było ok. Uważam, że Maxim nie ma z tym problemu. Zdjęcia z kamery kolorowej chyba składa się tak samo.

 

Allano: nie pamiętam już dokładnie bo przestałem używać Maxima ale gdzieś w składaniu zdjęć z pojedynczych kanałów do koloru to chyba było. Jak miałem przypadek, że kanały były zamienione, to po prostu to zauważałem od razu.

 

Pobawiłem się jednak Twoim zdjęciem i nijak nie wyjdzie zielona mgławica także musi tak być jak jest.

Przy okazji zrobiłem małe poprawki - wyrównałem tło, zbalansowałem na oko kolory i zmiękczyłem gwiazdki.

To tylko taka moja sugestia także mam nadzieję, że się nie obrazisz ;)

M27.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.