Skocz do zawartości

Bino Denkmeier


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy nasadek bino, a w szczególności tych od Denka.

Jestem posiadaczem takowej nasadki już kilka lat, ale dopiero niedawno kolega zwrócił mi uwagę, że jedno oko patrzy inaczej, tzn. patrząc lewym okiem ostrości brak, patrząc prawym ostrość jest OK. Kiedyś byłem w posiadaniu nasadki WO i tam była możliwość ustawiania ostrości dla każdego oka, dlaczego Denk, nie zastosował takiego rozwiązania, przecież każdy ma inne oczy, a może ja nie wiem jak to się robi, bo fakt faktem przez te kilka lat użyłem ją zaledwie kilka razy :( . Może jest opisane w instrukcji jak to się robi, niestety ja jej nie przeczytam, a translate google pisze takie bzdury jak mało który, a może jest na forum ktoś, kto ma ją przetłumaczoną lub będzie mu się chciało ją przetłumaczyć :szczerbaty: . Powiedzcie mi koledzy i koleżanki jak ustawić ostrość dla poszczególnego oka, a będzie Wam podziękowane.

 

Amper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.optcorp.c...5-120-127-13914

Czy pod okularami tak masz,jak na zdjęciach pod tym linkiem?

Tłumaczenie Google:

Górny pierścień (czarny) blokuje okular w uchwycie przez zawaleniem wewnętrznego pierścienia dzielonego. Po wykonaniu tej operacji, srebrny dolny pierścień może być użyty do zmiany ostrości w każdym okularze.

 

Mógłbys wrzucic fotkę tej cześci,jezeli masz inaczej.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz starszy model,bez regulacji dioptrycznej,lub za te gniazda okularowe z regulacją dioptryczną,trzeba było dopłacic.Ja miałem Denkmeiera Denk II i to wyglądało,tak jak na tych zdjęciach.Masz wersję Standard,czy Denk II ?

Jeżeli rzeczywiście niema możliwości regulacji ostrości pod okularami,to trzeba ustalic,którą stronę najpierw wyostrzyc wyciągiem,żeby drugi okular,do uzyskania ostrości,trzeba było podnosic.Wtedy jeden okular byłby zawsze włożony do oporu w gniezdzie okularowym,a drugi wysuwany,po minimalnym popuszczeniu blokady.Prawdopodobnie,będzie to minimalne i kolimacja nie ulegnie zmianie.

Okulary też mają różnice w wielkości ogniskowych i regulacja jest konieczna.Dobrze by było poznaczyc jeden okular,żeby zawsze był mocowany z tej samej strony.

Pewno istnieje możliwośc wymiany gniazd okularowych,ale to będzie sporo kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwośc korekty kolimacji,jest na trzech wkrętach w korpusie,którymi mocowane są gniazda okularowe.Popuszczając jedne wkręty,a dokręcając inne,przesuwamy gniazda okularowe i zmieniamy kolimację.

Edytowane przez Motloch Franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.