Skocz do zawartości

Podejrzane w necie


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem takie zdjęcia z jeszcze większym efektem - naprawdę było wrażenie jakby obiekt był 3D - bo na tym zdjęciu rusza się prawo lewo, a na tych zdjęciach które widziałem dosłownie się obracał... jestem ciekaw jaka jest metoda przygotowania takiego zdjęcia. Pewnie google trza zapytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka, że dzieli się obraz na warstwy (kilka), trochę malowania, usuwania, etc. Potem nakłada się te warstwy jako tekstury na sferyczne obiekty 3D (w aplikacji 3D), których jest kilka (tak, jak warstw) - jeden bliżej, drugi dalej. Następnie rusza się kamerą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest taka, że dzieli się obraz na warstwy (kilka), trochę malowania, usuwania, etc. Potem nakłada się te warstwy jako tekstury na sferyczne obiekty 3D (w aplikacji 3D), których jest kilka (tak, jak warstw) - jeden bliżej, drugi dalej. Następnie rusza się kamerą ;)

To dlaczego ja tyle czasu się męczyłem skoro to takie proste? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ja tyle czasu się męczyłem skoro to takie proste? :)

Jak znasz aplikacje 3D i Photoshopa w stopniu zaawansowanym to nawet bardzo proste. Nie? ;)

Trudno znaleźć prostsze zastosowanie techniki, która dosyć powszechnie stosowana jest w animacji, a nazywa się "camera projection" (w google sporo o tym będzie). Tym sposobem można zamienić dowolne zdjęcie 2D w przestrzenną scenę 3D.

 

Tu też prosty przykład, ale bardziej zrozumiały (technicznie):

 

W przypadku astro jest sporo łatwiej, bo bryły 3D są banalne (sfery). Cała mozolna praca to przygotowanie co najmniej 3-4 planów, co wymaga sporo pracy ze stemplem ;)

 

Powodzenia z zabawą. Na pewno można znacznie więcej wycisnąć z tej techniki, niż zrobił to ten bloger, o którym napisało ostatnio sporo mediów, przy okazji publikacji tego animowanego gifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie...to już wg mnie lepsze od takich zdjęć są animacje space-art. To nie wygląda dobrze, jak tańczący Pacman ;)

No przeciez napisałem że próbka, że niedokończone.... Chciałem wywołać temat a nie popisywać się " tańczącym Pacmanem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można to zrobić jeszcze lepiej stosując jakiś program do rzeźbienia przestrzeni np. Zbrush. Tabletem można by generalnie całe zdjęcie wyrzeźbić w ten sposób, każde osobne włókienko mgławicy. Można by też spróbować podzielić na warstwy i wytłaczać automatycznie.

Sam podział na warstwy można by spróbować zautomatyzować co fajnie przedstawił autor zdjęcia wrzuconego przez mago83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.