Skocz do zawartości

Osiowości i wyciąg TSAPO80Q...


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jak używam, to jednego filtru (ALP) do robienia czegoś tam z domu... bardziej nauki niż pełnoprawnego zbierania materiału.

A nie opłaca mi się kupować szufladki za 450pln na 1 filtr.

 

Gdybym miał kamerę mono to bym myślał o kole filtrowym... ale że mam OSC to myślę o ewentualności mocowania 1 filtru 2" :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak używam, to jednego filtru (ALP) do robienia czegoś tam z domu... bardziej nauki niż pełnoprawnego zbierania materiału.

A nie opłaca mi się kupować szufladki za 450pln na 1 filtr.

 

Gdybym miał kamerę mono to bym myślał o kole filtrowym... ale że mam OSC to myślę o ewentualności mocowania 1 filtru 2" :-)

 

P.

Jutro Ci złożę takie złączki. Nie ma problemu. Mamy to, co podlinkował np. Wessel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dziekuję.

 

od strony drawtube potrzebuję męski gwint M48 (przypuszczalnie), od strony kamery męski T2... i możliwość od strony drawtube wkręcenia filtru 2".

cusik takiego:

 

(długość jest napisana przykładowo)

zlączka.png

 

Gwint jak na złączce to chodzi o gwint i szerokość jak z tej odkręcanej części 80Q

 

P.

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę kotlecika.

 

Po ostatniej sesji M106 dosyć dokładnie chciałem przyjrzeć się gwiazdom na zdjęciach. Chciałem dojść czego to wina, że są pojechane - czy to prowadzenie czy może nieosiowość układu.

 

Zdjęcia były przeanalizowane przez ccdinspektora i wykazały ugięcie na poziomie 15%. Ja zacząłem oglądać te zdjęcie pod kontem rozciągnięcia gwiazd i zobaczyłem, że z lewej strony gwiazdy są dużo bardziej rozciągnięte niż z prawej - ale to moje oczy już widzą co chcą widzieć. Mam do Was prośbę - zerknijcie proszę na trzy zdjęcia poniżej i z własnego doświadczenia powiedzcie czy to jest nieosiowość czy błędy prowadzenia... czy może coś zupełnie innego.

 

Wcześniej w tym wątku są moje pojedyncze klatki na których widać o niebo lepsze gwiazdy niż na tych (po lewej stronie) i to mnie zmusiło do analizy.

 

Cały układ mam łączony na gwint - nie ma już clampingów.

 

Jednocześnie mam pytanie - jak obejrzycie te zdjęcia szybciej to zauważycie przesunięcie całego kadru w jedną stronę - czy to może sugerować błąd ustawienia na biegun? nie mam włączonego ditheringu.

 

M106-początek (zdjęcie 1) to zdjęcie rozpoczynające sesję

M106-początek.jpg

 

M106-środek (zdjęcie 2) to zdjęcie mniej więcej w środku sesji

M106-środek.jpg

 

M106-koniec (zdjęcie 3) to zdjęcie praktycznie kończące sesję

M106-koniec.jpg

 

Aktualnie montaż mam rozebrany na części pierwsze i czekam na łożyska w celu ich upgrade'u więc nawet (jakby jakimś cudem) przy pogodzie nie mogę "potestować" a chcę zacząć w końcu robić dobre zdjęcia!

 

Byłbym wdzięczny za opinie o tych zdjęciach.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.