Skocz do zawartości

Spectra Optics Teleskop 900x114


karmet3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zakupić teleskop podany w temacie(Spectra Optics Teleskop 900x114) mieszkam w Norwegii iż z racji ze mam blisko do Szwecji zakupie go własnie tam i w tym sklepie http://www.teknikmagasinet.se/ koszt teleskopu 1699kr(SEK) wyjdzie mi to jakieś 1400kr(NOK) i 700zl(PLN) wiec raczej nie mało. Oczywiście będzie to mój pierwszy teleskop jaki kupie w życiu nie zależy mi na jakimś profesjonalnym chciałbym zabzyczawszy jakieś planety, księżyc itp,

 

 

Tu jest opis(Tłumaczony Google)

 

 

Refleksyjny teleskop do 150x powiększeniu.

EQ4 są flagowym wprowadzająca poziom pod względem łatwości użytkowania, wytrzymałości i dostrajanie.Teleskopach zwierciadlanych, można sprawdzić Drogę Mleczną, pierścienie Saturna czy poszukiwanie pozaziemskiej aktywności.Powiększenie jest 36-150x. Sökarkikaren jest łatwo dostępny od strony rury i pomaga skutecznie grovkalibreringen (byłoby nudne rozejrzeć w niewłaściwym galaktyki, gdy szukasz zielonych mężczyzn). Sterowniki dla podejścia precyzyjnego organizuje finkalibreringen.Potężna masa redukuje wibracje i zapewnia stabilność obrazu. Ogniskowa 900 mm. Światło otwarcie 114 mm. Waga z wagi i stanąć 11,7 kg. Wł. Lev trzy okular PC (150x, 72x i 45x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro 114 mm troche małe . Ja używałem 130mm i dopiero po zakupieniu okularu 4mm obrazy planet były dla mnie zadawalające. Na pewno fajnie będzie się obserwowało Księżyc. Jeżeli jesteś początkujący to mont EQ może na początku trochę frustrować. Z moich obliczeń wychodzi mi światłosiła tego teleskopu ok. 8 - co w połączeniu z małą średnicą lustra wyklucza raczej obserwacje jakiś innych ciekawych obektów .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że cena nie warta teleskopu. Lustro 114mm jest zdecydowanie za małe dla newtona i tak jak DuRuS napisał - fajnie sobie pooglądasz księżyc i może zerkniesz na planetę np. Jowisza. Nie ufałbym do końca opisowi tego sklepu skoro piszą "poszukiwanie pozaziemskiej aktywności", chyba, że mieli na myśli zobaczenie ISS.

 

Osobiście odradziłbym kupno tego teleskopu. Nie wiem jaki to montaż EQ4 (może EQ3-2) ale raz, że może być problematyczny w obsłudze na początku a dwa, że może być za słaby jak na taką ogniskową.

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem nie raz przez kolegi teleskop Bresser Galaxia 114/900. chce powiedziec ze obrazy Ksiezyca, Slonca /filtr/ i planet /Jowisz,Saturn/ byly calkiem niezle ale montaz EQ2 powodowal bardzo duze drgania, wiec mikroruchy tu sie na wiele nie przydaly, trzeba bylo ''puszczac'' obiekt przez pole widzenia co z kolei przy malym polu widzenia standardowych /kitowych/ okularow bylo troche denerwujace. jezeli teleskop ma dobra optyke to przez jakis czas mozna sie nim ''pobawic''.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie cena zupełnie nie adekwatna do sprzętu (takie podobne na alegro za 300-400 zł chodzą). Za 700 zł kupi się dużo fajniejszy sprzęt dla początkującego. Ja mój 130/900 EQ2 sprzedałem za 400zł i był wówczas jeszcze objęty gwarancją na dwa lata. Nowy kosztuje coś około 650zł.

Tak na marginesie kwota 700zł to nie jest w aspekcie astro sporo pieniedzy (vide jakikolwiek lepszy okular).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem wyrzucenie pieniędzy w błoto. Planuje w przyszłym roku wyjechać do Polski na tydzień to zakupie Synte 6 albo 8 bo z tego co wiem najlepszy sprzęt za te pieniądze, I dziękuje za odpowiedzi chłopaki:) .

 

 

 

Uważam ze temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać poprawkę,że on ten teleskop chciał kupić w Norwegii czy Szwecji, a tam ceny wszystkiego są... no, skandynawskie :icon_twisted:

Tym nie mniej dołączam się do opinii,że taki teleskop (114/900 + słąby paralaktyk) to nie najlepszy pomysł... Też jestem za Syntą 6" na Dobsie, o ile jakieś specyficzne warunki logistyczne (3 piętra po schodach itp.) nie będą przeszkadzały w eksploatacji.

Pozdrawiam

-J.

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.