Skocz do zawartości

UFOCAPTURE


gumis1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy w ustawieniu jak i w instalacji Programu Ufocapture

Mam już ściągnięty program jednak mam pytanie czy jest możliwość zgrania obserwacji na dysk i w domu odtworzenia go za pomocą ufocapture i sprawdzenia czy coś się złapało ? Czy musi być jednak wszystko bezpośrednio podłączone do rejestracji i nagrywania ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łapie meteorki ale niestety z głównej strony pkim nie mogę się z nikim skontaktować a tutaj odcrazu jakaś odpowiedź. I może ktoś się bawi tym programikiem

http://sonotaco.com/soft/UFO2/help/english/2-2.html jest instrukcja,

Hi,

 

Well, now I have no intention to enhance current UFORadiant. Please use it as it is.

Data conversion of new data to existing format may not be so difficult, please find someone to do it.

 

I am thinking the role of UFORadiant should be replaced by online RDB service with good viewer client.

It is a dream of many people ....

 

As for UFOOrbit, limit of records can be modified, but I recommend to process year by year. It is much faster.

V2.27 limit is 600,000, this may still be enough for one year of coming years.

 

Trzeba dostosować format, pogrzeb trochę w instrukcji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przde wszystkim jakim sprzętem dysponujesz (kamera - jaka, rejestrator obrazu - komputer)? W opisie programu (30dni trial. V2.27 jest [rogramem płatnym ok 700 zł 2 lata temu). Program rejestruje obraz z kamery w czasie rzeczywistym, gdy wystąpi zjawisko (przelot meteoru, blisko kamery owad,ptak itp). Komputer rejestruje to na dysku, jeżeli ma to być wykorzystane do fotometrii np meteorów film musi byc w formacie avi bez żadnej kompresji ( odpadaja wszelkie rejestratory obrazu). Wymogi sprzętowe są dosyć wysokie, np: procesor min 2,8 GHz.

Wszystko jest w opisie programu. Dopuki nie mamy danych o sprzęcie nic nie można poradzić.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc istnieje ponoć obejście triala :) jeszcze go nie poznałem ale mam nadzieję że do tego dotrę. co do sprzętu powinno na tą chwilę starczyć ale jeżeli będzie można to przenieść jeżeli nie to może być problem gdyż na stacji mam słabszy komputer kamery novus jest i kolorowa i czarno biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy w ustawieniu jak i w instalacji Programu Ufocapture

Mam już ściągnięty program jednak mam pytanie czy jest możliwość zgrania obserwacji na dysk i w domu odtworzenia go za pomocą ufocapture i sprawdzenia czy coś się złapało ? Czy musi być jednak wszystko bezpośrednio podłączone do rejestracji i nagrywania ?

Pozdrawiam

 

W załączniku masz ustawienia typowe dla meteorów (plik z pkim) :

Ustawienie_dla_meteorow.zip

 

Podłączasz kamerkę (dużej czułości oczywiście) i wszystko. Program cały czas zapisuje obraz do RAM-u a jak jest zjawisko (niekoniecznie meteor) zapisuje fragment na dysk do pliku avi i czeka na następne.

Nie rozumiem pytania " ...sprawdzić w domu..." sprecyzuj co masz na myśli.

Zadaj konkretne pytania postaram się odpowiedzieć.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzięki za odpowiedzi dostałem dzisiaj odpowiedź z pkim że niestety niema możliwości odtworzenia nagrania nieba później tylko musi być podłączony na żywo z kamerą więc składam sprzęt i podłącze wszystko. Teraz czekam na pomoc w sprawie ominięcia licencji ponieważ cena mnie przeraża i nie stać mnie chyba że znajdę jakiegoś meteorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś. w żadnym piractwie po prostu może ktoś będzie chciał współpracować może ktoś kontaktował się z japonią i ma jakiś serial dla chcących obserwować i współpracować z uniwersytetami o taką pomoc ponieważ również zamierzam wszystkie obserwacje udostępnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niema możliwości odtworzenia nagrania nieba później tylko musi być podłączony na żywo z kamerą

 

Jest taka możliwość. Jak ci baaardzo zależy. Program działa w czasie rzeczywistym z kamerką , ale możliwe jest nagrać całą noc z kamerki na magnetowid (takie coś na taśmę :icon_biggrin: ) i potem rano odtworzyć nagranie wprowadzając sygnał do komputera przez jakiś framegrabber (musi tylko być widziany przez program w opcjach na 1 zakładce).

Potem czekasz parę godzin jak się odtwarza i znajduje ewentualne zjawiska. Wszystko.

Tylko to jest bez sensu totalnie.

 

Uprzedzam pytanie czy jednak nie można nagrywać do kompa na avi i wczytać do programu a nie z taśmy. Nie bo nikt z twórców programu nie wpadł na pomysł że ktoś będzie chciał dwa razy tracić swój czas i prace komputera.

 

Andrzej

 

ps. edit:

doczytałem że masz materiał z jakiegoś zakładu z monitoringiem....to z opisu powyżej zamień magnetowid na rejestrator. Jeżeli jest możliwość wyprowadzenia sygnału analogowego z rejestratora Novus. Pozostałe uwagi bez zmian. No i rejestrator pewnie kompresuje to w MPG czy podobnym, więc dodatkowo odpada.

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chwilę trwało składania kompa i tak mam procesor AMD sempron 3000+ 1,8 troszkę mało. I mam problem po podłączeniu kamery mianowicie widzi osprzęt ale nie daje obrazu tylko poziome paski czarno białe nawet w innych programch do kamerowania na żywo czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł w czym tkwi problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chwilę trwało składania kompa i tak mam procesor AMD sempron 3000+ 1,8 troszkę mało. I mam problem po podłączeniu kamery mianowicie widzi osprzęt ale nie daje obrazu tylko poziome paski czarno białe nawet w innych programch do kamerowania na żywo czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł w czym tkwi problem ??

 

Ech.

"widzi osprzęt" co to znaczy ?

"w innych programach do KAMEROWANIA NA ŻYWO" co to znaczy ?

 

Nikt tu nie jest jasnowidzem. Podaj wszelkie dane. Typ Kamerki , wersje systemu, urządzenie wejścia i wersje jego driverów.

Zrzut z managera urządzeń, zrzut z 1 zakładki UFO,

Popatrzymy pomyślimy.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak program windowsowski do obsługi kamer oraz active webcam. Karta dvr usb. kamera typowa do monitoringu firmy novus kolor lub czarno biała nie wiem która lepsza ale na obydwu to samo. System windows xp. Zrzuty zrobie na jutro bo nie mam tego przy sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.