Skocz do zawartości

QHY8L i QHY5 - sterowniki i plugin do MaximaDL


Ura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam mój skompletowany sprzęt i szykuję na sesje zdjęciową w okolicach stycznia, i niestety mam problem z zintegrowaniem kamery QHY8L (ten starszy typ kwadratowy), oraz kamerki ALLccd5 (QHY5) czarno biała do guidowania.

Wgrałem sterowniki systemowe, oraz pluginy do Maxima i mam błędy w połączeniu - wyskakuje monit :

 

Error opening camera 1 - tu mam podpięty plugin qhy8

Could not initialize CCD camera (2) - tutaj podpięty plugin pod qhy5 (cmos guider)

 

próbowałem przez ascomowe sterowniki i też nic z tego, można dostać kręćka z tymi sterownikami, w sieci jest ich od diabła, macie może jakieś przetestowane pakiety sterowników i pluginów do maxima ? oszczędziło by mi to nerwów, na dzień dzisiejszy nie wiem co może być przyczyna takiego błędu.

 

Oczywiście za każdym razem jak odpalam komputer kreator znajdowania sprzętu oferuje mi pomoc - mimo iż drivery są wgrane.

 

Dziękuję za pomoc Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalowania sprzętu astro potrzebny system najlepiej czysty i instalowane tylko to, co potrzebne. Sam przerabiałem instalowanie platformy ASCOM i sterowników kamer, zdecydowanie łatwiej było na czystym (nowo zainstalowanym) systemie niż, gdy pełen jest różnych aplikacji (korzystających z portów szeregowych zainstalowanych wcześniej...).

Ale zaproponował Ci pomoc Fachowiec przez duże F... - dasz radę. HNY 2013 (tak krótkofalowcy piszą o Nowym Roku).

Powodzenia.

Edytowane przez sp3occ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - tylko ta pomoc i zapewne ciekawe spostrzeżenia oraz porady powinny być przedstawione w wątku, tak jak Ty to zrobiłeś - bo chyba po to jest forum aby inni teraz czy w przyszłości skorzystali :icon_neutral:

No chyba, że się mylę :icon_question:

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi w sprawie sterowników, wszystko spokojnie wykasowałem do zera co związane z qhy i powolutku po kolei zainstalowałem od nowa sterowniki systemowe oraz ascom, i odpaliłem kamery w Maximie przez sterowniki ascom - łączą się - czyli jest dobrze, teraz muszę się sporo nauczyć programu, bo nie miałem do czynienia z takim softem. Jak robię próbne ekspozycje to nie wiele z tego można zobaczyć, poza tym ze mam wielgaśne paprochy na matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię próbne ekspozycje to nie wiele z tego można zobaczyć, poza tym ze mam wielgaśne paprochy na matrycy.

 

Nie wiadomo gdzie całość ostrzy, i dlatego do końca nie wiadomo gdzie paproch...

Spróbuj ostrzyć najpierw na daleki ziemski obiekt a dopiero później na niebo. Łatwiej będzie wyostrzyć zestaw i wtedy może się okazać, że parochów nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo gdzie całość ostrzy, i dlatego do końca nie wiadomo gdzie paproch...

Spróbuj ostrzyć najpierw na daleki ziemski obiekt a dopiero później na niebo. Łatwiej będzie wyostrzyć zestaw i wtedy może się okazać, że parochów nie widać...

 

 

tak też myślę, mogą to być bardzo maleńkie paproszki na szkle - bo robiłem zdjęcie zupełnie bez ostrości w pomieszczeniu, muszę się pobawić z odległym kadrem, matrycę przedmuchałem gruszką nic tam nie widzę wielkiego. Co do soczewek przeczyszczone z zewnątrz, może coś w środku siedzieć.

 

Tak czy owak testowanie mnie czeka i nauka programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.