Jump to content

omikron20

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  225
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Neutral

About omikron20

 • Rank
  Antares
 • Birthday 07/15/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astro-zone.net

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skomlin/Kluczbork

Recent Profile Visitors

2234 profile views
 1. Aktualizuje temat. Sporo czasu minęło. Sprawdziłem kilka rzeczy o których pisałem w poście powyżej. Wnioski były troszkę inne. Montaż reagował tylko przy korektach na północ i zachód. W kierunkach przeciwnych nie poruszało montażem w żadną stronę. Dziś korzystając z wolnej chwili podłączyłem wszystko jeszcze raz. W celu obserwacji rzeczy których wcześniej mogłem nie dostrzec. Okazało się że wcześniej nie zwracałem.uwagi na taką błahostkę jak dioda sygnalizująca wprowadzanie korekt. Zauważyłem że gdy próbuję przesuwać montaż na południe lub wschód, dioda się nie zapala. Postanowiłem rozkrę
 2. Dzięki za info na PW. Przymierzam się do wykonania astroeq. Zastanawiam się jak duża różnica jest w tym co sprzedajesz, a w wersji z Arduino mega. Plany są takie żeby zmodernizować mój cg5. Na stronie projektu napisane jest w prosty że Arduino mega jest słabsze. Ale czy wiesz jaka to różnica w praktyce?
 3. Istnieje możliwość zakupu samej płytki, bez elementów?
 4. Spróbuj zrobić ręczny guide I zobacz czy gwiazda się przesuwa o kilka pikseli. Może masz problem ze zbyt dużym luzem na przekładniach. Daj może screen z ustawień w PhD.
 5. Musisz napisać jak dokładnie był podłączony montaż. Z treści twojego posta nic nie można wywnioskować, bo praktycznie nie ma w nim żadnych informacji. Kabel st4 z montażu gdzie był podłączony? Jakie ustawienia miałeś w PhD?
 6. Odświeżam temat po długiej przerwie. Miałem urlop, a po urlopie nazbierało się trochę obowiązków. Korzystając z wolnej chwili, sprawdziłem luzy na montażu oraz ustawienia w pilocie. Ustawienia są takie jak wszędzie zalecają. w obu osiach ustawione mam dla guide 50%. Luzy lekkie są, w sumie to około 98% luzu jaki występuje to luz na zębatkach przekładni, i niestety jedyny sposób na ich sunięcie to ich wyrzucenie. Więc niestety zrobić się tego nie da. No przy okazji podłączyłem sobie montaż na sucho w domu. Kamerkę podpiąłem i wszystko co było potrzebne. Uruchomiłem PHD i w opcjach wybrałem ręcz
 7. Z danymi będzie ciężko. Nie prędko mogę je zdobyć. Jak już pisałem wcześniej, ostatnio sesję miałem ponad miesiąc temu. A następna sesja niestety nie prędko się zapowiada. Na obecną chwilę mogę jedynie skorzystać z rady MateuszW i zrobić to na sucho w pokoju. W ustawieniach pilota mam obie ustawione na 0.5 tak było fabrycznie i nie zmieniałem. Ale nie zaszkodzi sprawdzić. Może dzieciaki coś powciskaly. Dzięki wszystkim za rady. Znajdę czas to będę sprawdzał jeszcze raz wszystko po kolei. Może w nerwach coś przeoczyłem.
 8. Pezez chwilę też tak sobie pomyślałem. Ale próbowałem różnego wyważenia, no i oczywiście kalibracja robiona po wszystkich stronach nieba. Dodatkowo, jeśli by tak było, to musiał bym w końcu trafić na moment w którym to teleskop w osi DEC nie przesunie się już na początku kalibracji. A tak jeszcze nigdy się nie zdarzyło. Nie chce żeby ktoś pomyślał że cały ten temat to jakiś wielki troll. Ja już naprawdę zastanawiam się nad wyrzuceniem wszystkich bebechów z tego montażu, i zrobienie na nim "OnStep" lub "AstroEQ". Bo na nowy montaż niestety nie mam.
 9. Nie wiem, ale jeśli nie to moja wersja jest przedostatnia która się ukazala. A były jakieś błędy w starszych wersjach, przypominające mój problem?
 10. Nie grzebałem w tych ustawieniach. Zawsze było ok. Tym bardziej że gwiazda normalnie się porusza poza nieszczęsnym Dec w jednym kierunku.
 11. No właśnie robię. Kiedyś nie robiłem. Ale jak zaczął się ten problem, to doczytałem gdzieś że tak właśnie powinni się robić. I niestety problem dalej występuje. Zastanawiam się czy nie mam jakieś drobnej rzeczy uszkodzonej na płycie montażu. I pech chce że wszystko działa poza guide.
 12. No ale luz jest w obu kierunkach. To dlaczego nie idzie w tylko w jedną stronę ? Tak mam ustawione. I to mogło by powodować nie poruszanie się tylko jedne osi i tylko w jednym kierunku ? Mam lunetkę do guide. I ogniskową jest raczej dobrze. Teraz nie pamiętam chyba 170mm lub 180mm coś koło tego. Z logiem będzie problem. Musiał bym zapisać przy nowej sesji. Ostatnia była miesiąc temu, i pewnie mam wszystko usunięte.
 13. Potrzebuje opini na temat tego co może się dziać w moim setupie. Od dłuższego czasu podczas kalibracji PHD, wyskakuje mi błąd że przesunięcia w osi DEC nie było w cale lub było zbyt małe i guideing może działać nieprawidłowo. Wszystko rozumiem. Ale muszę opisać dokładnie co się dzieje. Kalibracja osi RA - kilka kroków na północ wszystko idzie elegancko - potem powrót kilka korekt na południe + czyszczenie backlash Kalibracja DEC - kilka kroków na wschód, wszystko idzie elegancko - potem powrót kilka korekt na zachód i nic się nie dzieje- montaż stoi w miejsc
 14. Jakie czasy ekspozycji można uzyskać z tej kamerki ?
 15. Na złączce musisz mieć oba gwinty wewnętrzne. M48 albo M42 oba to 0.75mm. ten korektor ma zewnętrzny gwint M42*0.75 po odkręceniu małego pierścienia ma dodatkowo gwint zewnętrzny M48*0.75
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.