Jump to content

omikron20

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

59 Neutral

About omikron20

 • Rank
  Antares
 • Birthday 07/15/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astro-zone.net

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skomlin/Kluczbork

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na złączce musisz mieć oba gwinty wewnętrzne. M48 albo M42 oba to 0.75mm. ten korektor ma zewnętrzny gwint M42*0.75 po odkręceniu małego pierścienia ma dodatkowo gwint zewnętrzny M48*0.75
 2. A kadr nie uległ zmianie. Wydaje mi się że lekko poszybował na lewo. Obiektyw nie daje równego pola w całym kadrze i lewa strona się całkowicie rozjechała. Spróbuj zrobić stack tylko tych klatek gdzie kadr się nie zmienił.
 3. Dokładnie. Nie widzę potrzeby dorabiania czegokolwiek skór jest już M48. Standardowy gwint który jest standardem, w każdym sklepie kupi się adapter pod to lub przejściówkę.
 4. Zmierz suwmiarką. Bo to nie jest raczej M48. Po co ci to potrzebne ?
 5. Moim zdaniem LW lekko do poprawy. Potem tylko ustawić LG i będzie miodzio.
 6. @AdamK Jestem ciekaw czy dostałeś wiadomość od supportu QHY. Bo dziś znalazłem na ich facebookowym profilu taką informację "Dear QHY Users, In order to protect our colleagure from the pneumonia caused by novel coronavirus (2019-nCoV), we decided to work remotely instead of working in office in the near future. Thus, some of our services have to be suspended. All of the shipment stuffs will be put off until Feb 10th. Servics which can be done remotely such as consulting services, sales stuffs, remotely technical supports, social media, etc., are back to normal now and welcome to communicate with us. Sorry for the possible trouble we might cause and we will try our best to do what we can do. Best Regards, QHYCCD"
 7. Też się nad tym zastanawiałem. Pytałem rapem miesiąc temu o komplet płytek do kamery qhy12 która kosztuje grubo podan 10tys. Zł. I w odpowiedzi dostałem cennik który z kosztami transport zamknął się w sumie na niecałych 300USD. Bez matrycy ccd i obudowy kamery.
 8. Support QHY żąda sobie 100usd jeśli dobrze pamietam. Więc możesz liczyć na taką kwotę. Zapewne poproszą cię i tak o przysłanie kamery do nich. Za robotę liczą 30usd. Może ci się przydadzą te informacje.
 9. No to teraz zostałem postawiony w podobnej sytuacji. Zamontowałem sobie wentylator na moim Newtonie głównie ze względu na to żeby przepływ powietrza wewnątrz tuby uniemożliwi parowanie (szronienie) LW. A tu takie rzeczy. Sam jestem ciekaw co koledzy na to. Na razie nie miałem tego problemu, ale pewnie wszystko przede mną.
 10. Ja nie używam eqmod i wszystko działa. Miałem takie problemy, i okazało się że kabelek odpinał mi się od kamerki. A odpinał się na tyle że cały czas był podłączony, po prostu luz był taki że nie stykał się z pinami. Może u ciebie jest podobnie.
 11. Stąd też w nawiasie dodałem "aczkolwiek zależy kto czego oczekuje"
 12. Troszkę na temat ostatnich postów. Sky safari jest dobrym programem. Ale niech nikt nie wierzy w jednorazową opłatę (aczkolwiek zależy kto czego oczekuje). Zapłaciłem 60zl za sky safari pro 4. Potem wyszła wersja 5 za którą musiałem zapłacić kolejne 60 lub 50zł. Teraz znów nowa wersja, i chcą żebym zapłacił 94zl za wersję 6 pro. A za rok będą chcieli 100zł za wersję nr.7 No jak tu nie rzucić k...ą.
 13. Kamerka ma już 10lat. Spróbuję jeszcze wymienić kondensatory w dc201, może ich czas już nadszedł?. Choć wydaje mi się że napięcia na wyjściu są ok. Przy okazji zapytam. Może ktoś z forumowiczów widział gdzieś jak rozebrać qhy8l na części ? Wydaje mi się że nie jest to trudne, jedynym problemem może okazać się tylko usunięcie tych wszystkich klejów i silikonów które zabezpieczają wszystko dookoła.
 14. Odświeżam temat. Kamera nadal działa jak działała. Kontakt z supportem QHY uświadomił mnie tylko że mogą ją naprawić. Więc w sumie nic się nie dowiedziałem. Ale dla zainteresowanych wrzucam cennik naprawy z jednej z wiadomości od QHY. "If we don`t need to open the front chamber,in generally,repair cost 30USD. If you need to replace USB board, it cost 60USD. If we open the front chamber, replace CCD board cost 102 USD. The freight cost 42USD. Best Regards"
 15. Ustawienia mam dokładnie takie same. Zawsze używałem domyślnych ustawień. Sterowniki pobiorę i zobaczę, ale od kilku lat już używam cały czas tych samych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.