Jump to content

omikron20

Społeczność Astropolis
 • Posts

  228
 • Joined

 • Last visited

About omikron20

 • Birthday 07/15/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astro-zone.net

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skomlin/Kluczbork

Recent Profile Visitors

2690 profile views

omikron20's Achievements

60

Reputation

 1. Cześć. Niestety to nie on. Wyciąg był inny, mimo że te samej firmy. A adapter był fabryczny, dołączony do wyciągu przez producenta. Ale jeśli kiedyś będziesz chciał się go pozbyć, to pisz śmiało.
 2. Bardzo żałuję sprzedaży mojego Celestrona ED80 z wymienionym wyciągiem na Baader Planetarium, i faltenerem TeleVue 0.8. Tak jest mi szkoda tego teleskopu, że nawet kontaktowałem się z osobą której go sprzedałem. Niestety osoba ta sprzedała go już komuś innemu.
 3. Aktualizuje temat. Sporo czasu minęło. Sprawdziłem kilka rzeczy o których pisałem w poście powyżej. Wnioski były troszkę inne. Montaż reagował tylko przy korektach na północ i zachód. W kierunkach przeciwnych nie poruszało montażem w żadną stronę. Dziś korzystając z wolnej chwili podłączyłem wszystko jeszcze raz. W celu obserwacji rzeczy których wcześniej mogłem nie dostrzec. Okazało się że wcześniej nie zwracałem.uwagi na taką błahostkę jak dioda sygnalizująca wprowadzanie korekt. Zauważyłem że gdy próbuję przesuwać montaż na południe lub wschód, dioda się nie zapala. Postanowiłem rozkręcić kamerkę. Winowajcą nie święcenia się diody w tych dwóch kierunkach była urwana nóżka diody, niestety oderwała się od PCB razem z padem. Po krótkiej zabawie miernikiem znalazłem inne miejsce na płytce, gdzie wychodzi sygnał na urwany pad. Po małym druciarstwie dioda ożyła. A po przeprowadzeniu testów montaż zaczął się przesuwać we wszystkich 4 kierunkach. Zostały comprawda jeszcze finalne testy w plenerze. Ale myślę że problem można uznać za rozwiazany.
 4. Dzięki za info na PW. Przymierzam się do wykonania astroeq. Zastanawiam się jak duża różnica jest w tym co sprzedajesz, a w wersji z Arduino mega. Plany są takie żeby zmodernizować mój cg5. Na stronie projektu napisane jest w prosty że Arduino mega jest słabsze. Ale czy wiesz jaka to różnica w praktyce?
 5. Istnieje możliwość zakupu samej płytki, bez elementów?
 6. Spróbuj zrobić ręczny guide I zobacz czy gwiazda się przesuwa o kilka pikseli. Może masz problem ze zbyt dużym luzem na przekładniach. Daj może screen z ustawień w PhD.
 7. Musisz napisać jak dokładnie był podłączony montaż. Z treści twojego posta nic nie można wywnioskować, bo praktycznie nie ma w nim żadnych informacji. Kabel st4 z montażu gdzie był podłączony? Jakie ustawienia miałeś w PhD?
 8. Odświeżam temat po długiej przerwie. Miałem urlop, a po urlopie nazbierało się trochę obowiązków. Korzystając z wolnej chwili, sprawdziłem luzy na montażu oraz ustawienia w pilocie. Ustawienia są takie jak wszędzie zalecają. w obu osiach ustawione mam dla guide 50%. Luzy lekkie są, w sumie to około 98% luzu jaki występuje to luz na zębatkach przekładni, i niestety jedyny sposób na ich sunięcie to ich wyrzucenie. Więc niestety zrobić się tego nie da. No przy okazji podłączyłem sobie montaż na sucho w domu. Kamerkę podpiąłem i wszystko co było potrzebne. Uruchomiłem PHD i w opcjach wybrałem ręczny guideing. I zacząłem testy. I w sumie plus jest taki że faktycznie montaż reaguje a wciśnięcie każdego przycisku. Ale i tak chyba jest problem. Bez względu na to jaki wcisnę przycisk (północ, południe, wschód, zachód) to obiekt w kamerze przesuwa się zawszę w tę samą stronę. No tak chyba być nie powinno ? Aha no i jeszcze usunąłem wszystkie ustawienia kalibracji, i dalej tak samo. Krok kalibracji ustawiony standardowo miałem na 2900.
 9. Z danymi będzie ciężko. Nie prędko mogę je zdobyć. Jak już pisałem wcześniej, ostatnio sesję miałem ponad miesiąc temu. A następna sesja niestety nie prędko się zapowiada. Na obecną chwilę mogę jedynie skorzystać z rady MateuszW i zrobić to na sucho w pokoju. W ustawieniach pilota mam obie ustawione na 0.5 tak było fabrycznie i nie zmieniałem. Ale nie zaszkodzi sprawdzić. Może dzieciaki coś powciskaly. Dzięki wszystkim za rady. Znajdę czas to będę sprawdzał jeszcze raz wszystko po kolei. Może w nerwach coś przeoczyłem.
 10. Pezez chwilę też tak sobie pomyślałem. Ale próbowałem różnego wyważenia, no i oczywiście kalibracja robiona po wszystkich stronach nieba. Dodatkowo, jeśli by tak było, to musiał bym w końcu trafić na moment w którym to teleskop w osi DEC nie przesunie się już na początku kalibracji. A tak jeszcze nigdy się nie zdarzyło. Nie chce żeby ktoś pomyślał że cały ten temat to jakiś wielki troll. Ja już naprawdę zastanawiam się nad wyrzuceniem wszystkich bebechów z tego montażu, i zrobienie na nim "OnStep" lub "AstroEQ". Bo na nowy montaż niestety nie mam.
 11. Nie wiem, ale jeśli nie to moja wersja jest przedostatnia która się ukazala. A były jakieś błędy w starszych wersjach, przypominające mój problem?
 12. Nie grzebałem w tych ustawieniach. Zawsze było ok. Tym bardziej że gwiazda normalnie się porusza poza nieszczęsnym Dec w jednym kierunku.
 13. No właśnie robię. Kiedyś nie robiłem. Ale jak zaczął się ten problem, to doczytałem gdzieś że tak właśnie powinni się robić. I niestety problem dalej występuje. Zastanawiam się czy nie mam jakieś drobnej rzeczy uszkodzonej na płycie montażu. I pech chce że wszystko działa poza guide.
 14. No ale luz jest w obu kierunkach. To dlaczego nie idzie w tylko w jedną stronę ? Tak mam ustawione. I to mogło by powodować nie poruszanie się tylko jedne osi i tylko w jednym kierunku ? Mam lunetkę do guide. I ogniskową jest raczej dobrze. Teraz nie pamiętam chyba 170mm lub 180mm coś koło tego. Z logiem będzie problem. Musiał bym zapisać przy nowej sesji. Ostatnia była miesiąc temu, i pewnie mam wszystko usunięte.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.