Skocz do zawartości

iOptron iO3300W montaż kieszonkowy - konkurencja dla AstroTraca?


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dostępny nowy materiał ze SkyTrackera, znacznie bardziej ciekawy, bo w postaci cropa w skali 100%.

 

3mins_180mm_single_100percent_crop_167.j

Nex5 (piksel 5.1 um), 180mm, 180 sek. (450D ma piksel 5,2 um)

 

źródło: http://www.hkastroforum.net/viewtopic.php?t=26865&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Zakładajac że północ była ustawiona wystarczajaco dokładnie to można uznać że SkyTracker umożliwi 3 min ekspozycje przy 200mm i 2 min przy 300mm, po przeskalowaniu obrazka do 50% jego oryginalnej wielkości.

W porównaniu do mojego AT, określiłbym dokładność prowadzenia SkyTrackera na 1,5-2 razy mniejszą.

 

Wygląda na to, że lepiej nie pisać o nowościach, bo producenci od razu wyczują zwiększone zainteresowanie towarem na swojej stronie ;)

Napisałbym nawet, że "lepiej nie pisać o nowościach, bo sprzedawcy od razu wyczują zwiększone zainteresowanie towarem na swojej stronie"

 

SkyTracker pojawił się właśnie w ofercie AM w zawrotnej cenie 1879 zł. Cena w niemieckim TS przy dzisiejszym kursie euro (~4,1 zł), uwzględniając różnice w podatku vat to około 1600 zł. Mam nadzieje że to tylko pomyłka, ale najlepiej gdybyś ktoś z AM wytłumaczył tą różnice cen. Może Jazz bo najlepiej improwizuje :D.

Ten wpis zapoczątkował kłótnie , prosze kontynuować tu http://astropolis.pl/topic/40233-skytracker-dyskusje-nt-cen-w-europie/ lub wcale. ( Darek_b )

Edytowane przez Darek_B
wyjaśnienia
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oceną dokładności prowadzenia to proponowałbym się wstrzymać, do czasu pojawienia się zdjęć trochę lepszej jakości. To zdjęcie jest tak wyciągnięte, że wyszły mu ciapki, nie gwiazdy.

Ciekawsze jest dla mnie samo zdjęcie sprzętu:

 

equipment_759.jpg

http://www.hkastroforum.net/viewtopic.php?t=26865&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Widać jak kompaktowy jest taki zestaw i niewiele zajmuje miejsca, ale z drugiej strony wygląda na to, że mogą być problemy z foceniem obiektów poniżej równika niebieskiego. Może przeszkadzać obudowa (możliwość kolizji z obiektywem), a potem wystająca lunetka.

Co do ceny w Polsce, to jak pisze w sklepie, montaż ma być dostępny pod koniec stycznia, więc jak już będzie w sprzedaży, to może wtedy koledzy "zaskoczą" nas "super promocją" i zjadą ceną chociaż do poziomu TS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że pojawiają się nowości bo może cena AT spadnie :)

Czy jest konkurencją , no nie wiem, nośność raczej pod 350D ew. max 40d z małym i lekkim obiektywem.

Wątpię czy mój 5D z szerokim szkłem pojedzie gdyż waży z głowicą kulową ponad 3 kg.

 

Pytanie ile czasu będą prowadzić cztery bateryjki takiego kolosa, śmiem wątpić w 24 godziny, prędzej już uwierzę że tyle pracuje bez obciążenia lub z małym kompaktem.

Co do postu o bateriach mam pudełko na 10 szt. wkładam tam akumulatorki 1.2V i wymagane 12V dla AT, porównanie pojemności w stosunku do tego maleństwa jak 1:2.5.

 

Ale z chęcią potestuję go na wiosennych Bieszczadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile czasu będą prowadzić cztery bateryjki takiego kolosa, śmiem wątpić w 24 godziny, prędzej już uwierzę że tyle pracuje bez obciążenia lub z małym kompaktem.

 

Ten silnik pobiera bardzo mało prądu. Pewnie 24h to przesada, ale cała noc na jednym zestawie IMO powinna być bezproblemowa.

 

Pozdrawiam.

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.