Skocz do zawartości

filtr Baadera


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Hamal wykorzystuje prawo popytu w gospodarce rynkowej jak rasowy handlowiec. I tak "zaśpiewał' w miarę znośną cenę - i dostanie się na 100% bez jazdy do Pragi, Ludesa etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale ja tam i tak bede i to na dodatek w celach zarobkowych (woze wycieczki) wiec jak u Janusza tego nie dostane to pewnie tam sobie kupie 8)

 

 

wlasnie poszukalem troche i znalazlem taki 'kawalek':

ASTRO SOLAR FOLIE A4 (210x297mm) - 599 Kč, czyli za 89.25 zl mam znacznie wiekszy kawalek filtra niz zaproponowal HAMAL (ale to byl zart z tym filtrem HAMAL'a, wiec nie ma chyba o czym gadac :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Hamal oczywiście żartuje ale sytuacja jest poważna bo nasze zamówienie na filtr Baadera od Soligora jak jest nadal nie zrealizowane i raczej od Soligora już go nie dostanę, od dystrybutora w Niemczech i Pradze mam odpowiedzi o braku na magazynie i możliwej realizacji zamówienia na koniec czerwca, w detalu jeszcze mają końcówki na sklepach czyli musztarda po obiedzie ze sprowadzeniem w ilości hurtowej :Cry:

Może dojdzie na czas zamówiony z innego źródła do Pana Brzozowskiego z Vademecum lub do Delty, są w końcu dystrybutorem produktów Baadera i powinni go już od dawna mieć :roll: w ofercie ale w Polsce jak wiadomo wszystko jest załatwiane na wariata i ostatnią chwilę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża!!! Rzeczywiście robi się gorąco, bo wyszedł mi cały zapas folii, a muszę zrobić nowy filtr na lornetkę 25mm, bo stary schrzaniłem, no i na lornetę 15x70. Jak nie bedzie folii, zostane tylko z filtrem na 10x50 no i na teleskop, a te małą lorneteczkę chciałem podrzucić znajomym, co bedą siedzieć w pracy, niech se zerkną ostrożnie po krótkim przeszkoleniu bhp z mojej strony... Chyba napisze do PWN Vega... Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Szyby w nowych oknach zespolonych, szczególnie Floaty niemieckie i francuskie są w miarę dokładne i masz szanse z tafli wybrać kawałek powiedzmy do 100-150mm średnicy nadający się od biedy na filtr słoneczny ale trzeba mocno wybierać i wynik jest bardzo niepewny a dostępnosć tych szyb w handlu detalicznym prawie żadna :?

Nasze próby produkcji z nich tanich filtrów słonecznych z przed roku zakończyły się niepowodzeniem z powodu ogromnych rozrzutów jakości, ogólnie nie polecam szczególnie do większych średnic to zupełne nieporozumienie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto sprubować zamówić w Vademecum :roll: może maja jakieś poj. sztuki :mrgreen: albo przeżucić sie na palącą okulary projekcje okularową :? ja mam akurat plastikowe to chyba nic z tego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie wariujcie i nie eksperymentujcie z domowej roboty filtrami. W najlepszym razie uzyskacie fatalne obrazy, w najgorszym uszkodzicie sobie oczy. Jak np. skontrolujecie, czy szybka [szczególnie duża] jest jednorodnie przydymiona wystarczająco silnie na całej powierzchni??? To najlepszy sposób, by rozwalić sobie oczy, bo czesciowo przefiltrowane Słońce nie będzie bardoz raziło wzroku, ale siatkówkę podczerwień oparzy.. Dawni nawigatorzy używali własnie przydymionych szybek i choroba zawodowa była ślepota na starość. Jak nie macie filtra, to róbcie projekcję, jakiś tani okular od mikroskopu w metalowej oprawie zawsze mozna dostać na targu czy w komisie. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.