Skocz do zawartości

Pytanie o napęd


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! mam pytanko, czy napęd elektryczny w dostępny w Astrokraku będzie pasował do montażu który przedstawiam poniżej :lol: bo podobno on pasuje tylko do montażu Soligora :Cry: ale może da sie go przerobić :D fotka pokazuje oś rektascensji i dwa bolce z wyfrezowanym rowkami do mikroruchów.

Rekta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak jest oryginalnie, :D czuje że trza będzie wyciągnąć tego ślimaka co widać w wstawić w jego miejsce napęd 8) albo zamocować go do widocznej ośki 8)

 

A teraz prośba do Janusza: wstaw może poniżej fotke tego napędu szczególnie pokarz tam gdzie jest ciąg 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ośkę slimaka Ra zakłada się zębatkę a silnik z mniejszą zebatką mocuje na specjalnej ośce. Aby zalączyć napęd to dociskamy silnik aby zębatki się zazębiły. Jest to przy odrobinie umiejętności do zaadoptowania.

 

Jak mogą być odsłonięte przekładnie, i gdzie tu jest smarowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrala, polemizował bym, a syfy i pyły zatrzymają Ci go jak sie tam nalepi. Ja chcę Ci pomóc a nie sie czepiać tego jak to rozwiązali w fabryce.

 

Do czego chcesz ten napęd?

Jesli do planet kręconych kamerką to da się, ale jeśli do DS aby robić foty z długimi czasami to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teleskop 114900 właśnie taki jak ty, zamierzam robić foty w ognisku :D myślałem nad kupnem aparatu na klisze typu: Praktika, obecnie mam kamere int. Logitech 4000 pro którą foce planety 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydasz tylko kasę i się zawiedziesz. Ja mam nieźle przerobiony sprzęt i wpełni zmotoryzowane napędy. Wykombinowałem sobie lunetkę polarną i specjalną przesłonę. Długo by pisać, to nie takie proste. Nie wystarczy zamontować tego napędu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, Hamal to stary wyjadacz i nie odbiera Ci nic tylko wręcz przeciwnie - mówi najprawdziwszą prawdę! Bez tricków, na które nie wpadłoby na pewno bardzo wiele osób (na przykład ja tą klapkę na wyciąg oglądałem z otwartą gębą), ani bez przeróbek i to dosyć zaawansowanych nie zrobisz żadnej sensownej foty powyżej kilku minut, maksymalnie pięciu jak się postarasz. Taka jest brutalna prawda. :(

Oczywiście zawsze można próbować poskładać kilka ekspozycji, ale pamiętaj że wynik nigdy nie będzie taki jak przy jednej długiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitek jaki problem! zrób sobie test. załóż kamerkę i ustaw tak montaż żeby kręcąc jedną osią trzymać gwiazdę w jednym miejscu żeby nie uciekła nawet na jedne pixel powiedzmy przez minute...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest tez duzy Periodic Error tanich montazy :( Niestety do fotografii dlugoczasowej potrzebna by byla tez duza lunetka "naprowadzajaca", na podstawie ktorej recznie korygowalo by sie bledy prowadzenia. Niestety montaze nie wymagajace wiekszej korekcji kosztuja kilka k$ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.