Skocz do zawartości

EQMOD na Windows 7


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sterować montażem z Cartes du Ciel 3.8 taką wersję mam na Windows 7,chodzi dobrze. Wszystko robiłem według tego opisu http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/06/uruchomienie-heq5neq6-synscan-pod.html oprócz kabla nr.4 który był inny ale miał swoje sterowniki i one też się zainstalowały ale mam problem z EQMOD wychodzi mi komunikat z którym sobie nie mogę poradzić ,gdzie może być błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sterować montażem z Cartes du Ciel 3.8 taką wersję mam na Windows 7,chodzi dobrze. Wszystko robiłem według tego opisu http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/06/uruchomienie-heq5neq6-synscan-pod.html oprócz kabla nr.4 który był inny ale miał swoje sterowniki i one też się zainstalowały ale mam problem z EQMOD wychodzi mi komunikat z którym sobie nie mogę poradzić ,gdzie może być błąd?

No a co to za komunikat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś na nowo wgrać EQMOD-a, u mnie na Win7, Win8 działa.

 

Próbowałem i nic z tego a powiedz mi jaki ma być ten kabel nr 4 pod windows 7 ale żeby miał sterowniki bo ja miałem konwerter DIGITUS który ma swoje sterowniki ale to nie są profic, czy muszą być profic,EQMOD na innych nie pójdzie bo może to jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nic z tego a powiedz mi jaki ma być ten kabel nr 4 pod windows 7 ale żeby miał sterowniki bo ja miałem konwerter DIGITUS który ma swoje sterowniki ale to nie są profic, czy muszą być profic,EQMOD na innych nie pójdzie bo może to jest przyczyną?

I jeden i drugi może być aby tworzyły port COM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do portu 3 mam kabel co ma z dwóch stron RS 232 myslałem o tym ale nie da rady wydaje mi się zę to wina tego konwertera ale możesz mi podać jakie Ty kable stosowałeś do swojego windows 7.

Przejściówka na chipie: Prolific PL-2303 USB - RS232. A teraz używam tego http://astro.elektroda.eu/index.php/interfejs-bluetooth-do-heq5-i-eq6

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić EQMOD symulator - jeżeli zadziała to znaczy że EQMOD jest OK jeżeli nie to trzeba spróbować przeinstalować EQMOD lub/i ASCOM na najnowsze.

Jeżeli nie zadziała to kiepsko - może trzeba będzie system przeorać - cała operacja to naprawdę nic trudnego i powinno było działać od kopa !

Na razie nie dopatrywał bym się problemów w COM, Prolific lub kablach - coś z softem nie gra i leci tzw exception !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal Toolbox który zainstalował się razem z EQMOD i w kliknij "delete" w polu "Configuration files". Jeśli nie pomoże spróbuj ręcznie usunąć konfigurację (wszystkie pliki) z folderu: C:\Users\TWOJA_NAZWA\AppData\Roaming\EQMOD

U mnie pomogło gdy miałem podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal Toolbox który zainstalował się razem z EQMOD i w kliknij "delete" w polu "Configuration files". Jeśli nie pomoże spróbuj ręcznie usunąć konfigurację (wszystkie pliki) z folderu: C:\Users\TWOJA_NAZWA\AppData\Roaming\EQMOD

U mnie pomogło gdy miałem podobny problem.

 

Zrobiłem tak jak opisałeś i komunikat się nie pojawił a co najważniesze udało sie uruchomić.Potestowałem sobie to wszystko jak działa i ok do dziś było.Wczoraj jeszcze raz próby było dobrze zajechałem na parking wszystko wyłączyłem.Dziś chciałem zrobić sobie obs.słońca i kicha wogóle ani z EQMOD ani z pilota. Z pilota sprawdzam wydląda to tak, należy wpisać datę ,godzinę ,wybrać czas letni itd kto ma pilota to wie jak to przebiega ale jak dochodzę do wybrania jakiegoś objektu to pyta czy najechać daję enter i cisza chcąc dać ESC nie cofnie ,próbowałem pare razyi nic. Wracam od początku sprawdzę działanie silników i co okazuje się ze działa tylko silnik w rek. a dekl. milczy poruszałem slimakiem w deklinacji za pomocą ślimaka mysląc czy coś nie zblokowało ale slimak chodzi dobrze nadal nic odkręciłem osłonę aby popatrzeć czy się coś nie odłączyło wszystko jest na swoim miejscu wiec nie mam już pomusłu może ktoś z kolegów mi podpowie co mogło się stać no nie rozważam tego najgorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na pomoc? Wczoraj jeszcze sprawdzałem silniki odkręciłem pokrywe gdzie jest płytka z elektroniką wypiąłem silnik z rekt. a podpiąłem silnik z dekl. aby sprawdzić czy on jest dobry i okazało się ze jest ok,czyli silniki są sprawne zostaje tylko pilot i płytka.Czy jest możliwe że sterowanie za pomocą EQMOD poprzez pilot może uszkodzić płytkę albo pilota a może cos ze sterownikami w pilocie?Doradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na pomoc? Wczoraj jeszcze sprawdzałem silniki odkręciłem pokrywe gdzie jest płytka z elektroniką wypiąłem silnik z rekt. a podpiąłem silnik z dekl. aby sprawdzić czy on jest dobry i okazało się ze jest ok,czyli silniki są sprawne zostaje tylko pilot i płytka.Czy jest możliwe że sterowanie za pomocą EQMOD poprzez pilot może uszkodzić płytkę albo pilota a może cos ze sterownikami w pilocie?Doradźcie coś.

 

A zrób odwrotnie bo sprawdzałeś silnik od Dec. na złączu od Rek. a podłącz silnik od Rek. na gnieździe od Dek. jak nie zadziała jak ten od Dec to coś na płytce. Sterowanie przez pilota i EQMOD-a nie powinno nic popsuć, jest to standardowa opcja sterowania przez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to samo przyciski na pilocie w deklinacji nie działają.

Czyli niezależnie jaki silnik podłączysz do złącza Dec. żaden nie działa a na złączu Rekt. działają oba ? Sprawdził bym jeszcze kabel który łączy pilot z montażem i pilot na innym montażu to by nam parę opcji wykluczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezależnie jaki silnik podłączysz do złącza Dec. żaden nie działa a na złączu Rekt. działają oba ? Sprawdził bym jeszcze kabel który łączy pilot z montażem i pilot na innym montażu to by nam parę opcji wykluczyło.

 

Pilot został sprawdzony jest sprawny. Siadło coś w płytce montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.