Skocz do zawartości

Problem z guidowaniem w PHD


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam problem z guidowaniem z użyciem PHD. Prawie przy każdej sesji po 0,5 h - 1 h wyskakuje mi błąd:

 

 

"Error capturing image: 27 (27)the timeout passed to snapImages ( ... ) did elapse before all images could be snaped"

 

Printscreen poniżej.

 

Po takim komunikacje PHD przestaje guidować. Konieczna jest wtedy ponowna kalibracja w PHD. Czasami nawet muszę resetować sterownik ASCOM w Menedżeże Urządzeń.Podejrzewam zatem, że może mieć to związek ze sterownikami ASCOM, ale pewności nie mam, ponieważ ich reinstalacja nie pomogła.

 

Czy ktoś z Was miał taki problem?

 

To strasznie irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kamerkę pod inny soft i spróbuj pociągnąć dużą liczbę krótkich ekspozycji, żeby zasymulować to co robi PHD. Może przyczyna leży poza PHD.

 

Widzę, że masz pojedynczą klatkę ustawioną na 1s. Ja bym raczej zmienił na 2-3 sek, bo przy 1s guiding próbuje poprawić seeing.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszą wersję PHD i nie uruchamia się :ermm: Wersja 1.13.17a działa stabilnie,mój system operacyjny to XP Professional SP3.

Ma ktoś może jakiś pomysł.

 

A sterownik do kamerki - coby widział PHD wgrałeś ??

Jaka to kamerka bo nie jest napisane ??

Mam ten sam system, też z SP3 i najnowsze PHD pracuje bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka to QHY5v.

Program niby instaluje się poprawnie,ale jak klikam na ikonę PHD,to nic się nie dzieje.Ikona na 1s zmieni kolor na ciemniejszy tak jakby program się uruchamiał,ale na tym się kończy.

 

Jarek zobacz w procesach, czy PHD wystartował. Może tylko okno masz gdzieś przesunięte / zminimalizowane, tak, że na pasku tego nie widać? Jak nie to spróbuj odinstalować programem typu Revo Uninstaller, tak żeby zostały usunięte wszystkie pliki i wpisy do rejestru i zainstalować ponownie. U mnie 1.14.2 działa bez problemów. Zobacz jeszcze czy zapisuje się jakiś log, ale do tego pewnie trzeba najpierw uruchomić opcję "Enable debug logging". Ewentualnie możesz uruchomić z linii poleceń przez Start => Uruchom=>cmd i później ścieżka do .exe, czasami tam pokazuje komunikat błędu, jeżeli jest problem z uruchomieniem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.