Skocz do zawartości

Orion Nautilus Motorized Filter Wheel 7 x 1.25" - problem z ASCOM


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z Was posiada takie koło filtrowe?

Mam problem z podłączeniem MFW do Maxima poprzez ASCOM.

Problem dotyczy sterownika ASCOM - wyrzuca błędy w trakcie konfiguracji.

 

Z tego co poczytałem, (niestety po zakupie tego koła) to większość użytkowników miała/ma z tym problem.

Producent nie wykazuje aktywności w tym temacie od 2011r. i raczej od niego nie uzyskam pomocy.

 

Próbowałem instalacji na różnych systemach - postawiłem środowiska - XP, Windows 7 x32, Windows 7 x64

testy za każdym razem kończyły się tak samo - MFW pod ascom nie działa.

Instalacja na ASCOM 5 i update 5.5, potem ASCOM 6SP1

systemy czyste, UAC wyłączone, .NET skonfigurowany.

 

Zatem wniosek jest jeden, problemem jest sterownik.

 

Mam pomysł jak rozwiązać ten problem, ale wiąże się on z napisaniem nowego sterownika MFW ASCOM - a ja nie mam doświadczenia w tym temacie.

Odczytałem komendy wysyłane do MFW przez port COM. Te komendy można by było umieścić w jakimś XMLu do którego sięgałby sterownik ASCOM.

 

Może ktoś z Was tworzy sterowniki dla ASCOM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zaradził, ja tym bardziej... ale może poskutkuje metoda naprawy a'la radziecki telewizor. Trzeba głośno zakląć i przyłożyć odpowiednią siłę w odpowiednim punktcie ;)

Edytowane przez DuRuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to koło (prawie, bo ze znaczkiem Brightstara - ich dawnego dostawcy) i ASCOM w FireCapture je obsługuje (na ASCOMie 6, bez starszych wersji z tego co pamiętam).

 

Może właśnie spróbuj sterowników Brightstara?

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Znalazłem rozwiązanie problemu ascom dla wyżej opisanego probelmu.

 

prawdę mówiąc, przyczyny były dwie:

1. Kupiłem produkt Quantum Electronic Filter Wheel (7 x 1.25") - a szukałem pomocy u producenta Orion - to błąd

- nowe koła o nazwie Nautilus które wyglądają identycznie jak Quantum są innym urządzeniem z inną elektroniką.

Zafrapowałem się informacją na stronie BrightStara że cała linia technologiczna została kupiona przez Orion Telescopes and Binoculars.

więc tam szukałem pomocy.... bezskutecznie.

 

2. stara wersja oprogramowania dołączonego na płycie nie była dopracowana - dla tego nie działał sterownik ASCOM.

 

Rozwiązanie.

Napisałem do supportu Bighstara i w odpowiedzi uzyskałem link do najnowszej wersji programu.

Tutaj link do nowej wersji: http://www.j2ssystems.com/qfw/QuantumCD201.zip

 

W opisie od supportu mam informację, że sterownik systemowy urządzenia i driver ascom wspierają już Windows 8 i platformę 64bit.

nie miałem okazji tego sprawdzić.

Na razie zainstalowałem to na WindowsXP - działa bez problemów.

 

prośba do administratorów o zmianę w temacie, ponieważ problem dotyczy innego urządzenia....

proszę o zmianę na:

Quantum Electronic Filter Wheel (7 x 1.25") - problem z ASCOM

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to koło (prawie, bo ze znaczkiem Brightstara - ich dawnego dostawcy) i ASCOM w FireCapture je obsługuje (na ASCOMie 6, bez starszych wersji z tego co pamiętam).

 

Może właśnie spróbuj sterowników Brightstara?

W sumie, rozwiązanie podał Rik tyle miesięcy temu :D

Cóż, czasem człowiek się zafiksuje na jakimś rozwiązaniu, i brnie, brnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odgrzewam temat.

Siedem lat temu niektórzy mieli problemy i są nadal. Mam Quantum 7x1,25 filter wheel i nie mogę zainstalować sterownika Windowsa. mam taki obrazek

obraz.png.2c9b35f1014b728ffcce875a21c74ddc.png

Przy próbach instalacji pojawia się komunikat Error=0xE000024B. Może nie chodzić pod Windows 10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.