Skocz do zawartości

NGC 5907


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Lepiej, ale ja bym nie odpuszczał :)

Na pewno jeszcze wrócę z tym materiałem, muszę się podszkolić bo moje zdolności obróbkowe są ograniczone. Chwilowo trochę stoję w miejscu. Jak pogoda pozwoli to dopalę materiału.

Dzięki,

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało materiału, kiepska pogoda itd, itd. lepiej tego na razie nie opracuje moje chwilowe maksymalne możliwości.

Pasuje, może pogoda pozwoli na ponowne podejście. ;)

 

NGC 5907.jpg

 

Edytowane przez Alien7101
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno za zielona, za czerwona na razie nie daje sobie z tym rady.

Za niedługo wstawię surowego stacka jak to nikomu nie sprawi kłopotu chciałbym zobaczyć efekty innych userów na innym poziomie obróbki.

Interesował by mnie sam wynik obróbki bez opisywania co i jak. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno za zielona, za czerwona na razie nie daje sobie z tym rady.

Ja też miałem z tym problem - a wydaje mi się , że jest to spowodowane nierównym naświetleniem matrycy . I tak w zależności gdzie się mierzy kolor , wychodzą takie hece.

poglądowa fota

tlo.jpg

Posiłkowałem się sztucznym flatem, żeby to trochę zrównoważyć, nie wiem czy czasem nie uciąłem za bardzo tła ?

 

Zdzislaw jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naski, przepraszam, to się nazywa gradient i usuwa się równie łatwo jak powstaje na matrycy :):):)

Zdzisiu, jak tylko dojadę do domu ściągam stacka i zobaczymy co się da zrobić :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav1007 jak widzisz na poglądowej fotce z PS - (oczywiście mocno wyciągniętej ) widać nierówność tła - nie wiem jak to fachowo nazwać - rzecz w tym, że biorąc za punkt odniesienia różne miejsca tła przy kalibracji koloru , wychodzą różne barwy.

- nie wiem czy to zrozumiale napisałem - ?

 

Może inaczej - pobierz plik Aliena - i zacznij kalibrować kolor np na 3 , a potem na 4 , -- jak zaznaczyłem w PS. - będziesz miał dużą różnice w kolorze np galaktyki

 

P.S.

Dzieki - Wessel - napisałeś szybciej niż ja w tym czasie wysnułem swoją teorię .....

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav1007 jak widzisz na poglądowej fotce z PS - (oczywiście mocno wyciągniętej ) widać nierówność tła - nie wiem jak to fachowo nazwać - rzecz w tym, że biorąc za punkt odniesienia różne miejsca tła przy kalibracji koloru , wychodzą różne barwy.

 

A na jak dużych próbkach badasz wartości tła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie w zasadzie to materiał nie jest górnych lotów mało ekspozycji i była kiepska przejrzystość.

Na maskach nie działam bo na razie tego nie ogarniam, a i może gdzieś podczas obróbki popełniam błąd.

Tu M13 ale wtedy były inne warunki i więcej materiału ;)

http://astropolis.pl/topic/40841-m13-po-raz/

 

A tu zrzut z sesji. ;)

NGC5907.jpeg

 

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel - pozwolę sobie na małą krytykę nauczyciela- (dla usprawiedliwienia - po lampce chardonnay - człowiek odważniejszy :icon_smile: )

Według mnie - masz w tle jakiś gradient - zielonawo - czerwony i gwiazdy też są jakieś zielonkawe (co niektóre)? Rozumiem że dyskutujemy nie nad materiałem , który jest jaki jest , ale o warsztacie obróbki i naszych wynikach.

 

porownanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Na twojej składance prawe zdjęcie jest zielonkawe. W moim poście wyżej - nie. Jak to zrobiłeś? Na mojej fotce gwiazda ( jedna z dwóch w prawym dolnym rogu) jest niebieska- u Ciebie zielona. Prowokacja?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.