Skocz do zawartości

xinins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kochani mam prośbę. Poszukuję jakiejś niedużej dachówki w grę wchodzą 8x42 lub 10x42. Nie miałem wcześniej zbyt wiele z takimi do czynienia i dlatego liczę na waszą pomoc. Budżetu zbyt wielkiego nie mam (nie chciałbym przekroczyć 6 stów).

Jeżeli macie jakieś propozycje to bardzo proszę je podać.

Chyba, że ktoś ma coś konkretnego do sprzedania, to proszę o priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Dobra dachówka do 600 PLN? Jako pierwsza nasuwa się seria DO Forest II. Ewentualnie Celestrony Nature lub Outland (najlepiej LX). Potem już droższe Vixeny Atrek i New Foresta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściśliłbym tak:

- musisz, już, od razu a nie możesz przekroczyć budżetu - DO Forest II 8x42 (całkiem dobrze wypadł w testach wytrzymałości);

- musisz, już, od razu a możesz przekroczyć budżet - Vixen New Foresta HR 8x42 WP;

- jeszcze wytrzymasz i dozbierasz - rozpoczynając od Vortex Diamondback 8x42 (jest lepszy, niż o nim piszą), ew. w górę (Swifty, inne Vortexy itd).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno macałem DO Forest 8x42. Obraz niezły, ale mając jednocześnie pod ręką Nikona Monarcha 8x42 czuło się różnicę jakości (ostrość, kontrast, wykonanie).

Ogólnie jednak DO Forest to zupełnie przyzwoity sprzęt (szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę), chociaż w wystawowym egzemplarzu czuć było nieco denerwujący luz na pokrętle ostrości.

Heh, a teraz najświętsze hasło: dozbieraj do Nikona :szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dachówka głównie do wycieczek, ale nie obiecuję, że w nocy głowa sama mi do góry nie poleci, ale głównie wycieczki.

W tym sęk, że już od jakiegoś czasu kaskę zbieram i nie wiedzieć czemu idzie mi to coraz ciężej :uhm:

A czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym ? Dlaczego pytam akurat o to ? Ponieważ w Astromarkecie właśnie ta i jeszcze 8x42 występują, a ponieważ mam bona na 100 zł. to tak sobie pomyślałem. . .

. lornetka_ts_1042_hq_2.jpg

Lornetka TS Optics 10x42 HQ

Myślałem o tym Foreście II . Też wydawał mi się znośny za tę cenę, ale chyba powściągnę swój narowisty temperament i doskładam (przynajmniej mam taką nadzieję) do Vortex Diamondback 8x42, a może nawet do Nikona Monarcha 8x42

Jak by ktoś coś wiedział o tym TS Optics to czekam.

Dziękuję koledzy za dobre rady .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Nietety nie miałem z nią styczności, ale ze specyfikacji widzę, że:

 

- ma trochę wąskie pole

- ma trochę za dużą minimalną odległość ostrzenia jak na dachówkę

- ma trochę krótki ER

 

Na plus:

 

- ma powłoki fazowe na pryzmatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba najbardziej ubolewam nad tym wąskim polem .

Jeszcze jeden plus jeśli chodzi o mnie to tańsza o stówkę . Jednak się powstrzymam z zakupem i doskładam do Vortexa o którym pisze Janko. Parametry są ok. i do tego wieczysta gwarancja .

Jak mógłbym prosić jeszcze, jaki sklep proponujecie. Mam na myśli taki, który w przypadku jakichkolwiek problemów postępuje fachowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a i może coś potargować by można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..l doskładam do Vortexa o którym pisze Janko. Parametry są ok. i do tego wieczysta gwarancja .

Jak mógłbym prosić jeszcze, jaki sklep proponujecie. Mam na myśli taki, który w przypadku jakichkolwiek problemów postępuje fachowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a i może coś potargować by można ?

Myślę, że nie znajdziesz lepszej oferty, niż na Cyfrowe.pl. Nie sądzę, byś coś utargował :szczerbaty: , ale na fachowość nie powinieneś narzekać.

Lorneteczka jest OK, solidna, mała, przyjazna dla oczodołów, niezła optycznie. Wczoraj ją oglądałem kolejny raz :fool:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Wiem, że to nie do końca na temat, ale ja proponuję Nikona 10x50 + żuraw ATM i prosty statyw. U mnie się sprawdza. Cenowo też wygląda dobrze.

 

Mała dachówka do wycieczek przyrodniczych. Twoja propozycja raczej się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie do końca na temat, ale ja proponuję Nikona 10x50 + żuraw ATM i prosty statyw. U mnie się sprawdza. Cenowo też wygląda dobrze.

Dzięki za pomoc, ale tak jak pisze Polaris . Ma być mała dachówka.

Pozdrawiam

Edytowane przez xinins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.