Skocz do zawartości

Zabezpieczenie/ubezpieczenie obserwatorium na działce rekreacyjnej


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem postawienia mini obserwatorium na działce rekreacyjnej.

Chcę wykonać coś takiego co zrobił nasz forumowicz Franz:

 

 

obser.jpg

 

 

Jakie są Wasze doświadczenia z zabezpieczeniem sprzętu przed wizytą nieproszonych gości?

Wiem że był już opisywany temat ubezpieczenia sprzętu ale dość dawno temu.

Może od tego czasu ktoś znalazł ubezpieczalnie która jest w stanie ubezpieczyć nasz sprzęt.

 

Niesty na działce przebywam tylko w wekendy i jest to teren typowo rekreacyjny.

Co prawda działkę posiadam od 6 lat i nie miałem problemu z kradzieżami , może dlatego że w

bliskiej okolicy jest kilka domów mieszkalnych i to odstrasza złodzieja.

 

Nie mam już ochoty za każdym razem rozkładać cały sprzet po przyjeździe na działkę

bo sami wiecie ile to zajmuje czasu i zniechęca do jakiegokolwiek działania.

A po rozstawieniu / ustawieniu zestawu przychodzą chmury i całość mam ochotę odrazu podpalić :mad3:

Gdybym miał sprzęt stacjonarny to i w ciągu tygodnia znajdę czas żeby tam wpaść i coś pofocić.

 

Jakieś pomysły?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa i tzw. kwadratura koła. Ubezpieczyć można mienie w budynku (w tym sprzęt elektroniczny np.

lub optyczny). Budynek jednak musi być legalny, tzn. w przypadku takiej budki - mieć status budynku gospodarczego

(bez zezwoleń, na zgłoszenie do UG). Problemem jest jednak sprawa tego co w takim budynku się znajduje-

jeżeli jest tam sprzęt optyczny a coś się stanie to ubezpieczyciel z może nie wypłacić odszkodowania, ponieważ

budynki gospodarcze z zasady służą do przechowywania sprzętu gospodarczego. Oczywiście w naszym kraju

90% domków działkowych to tzw. budynki gospodarcze (działki budowlane). Na działce rekreacyjnej taki domek

jak na fotce nie może raczej być uznany za letniskowy i nie podlega ubezpieczeniu. Można oczywiście podpisać

każdą umowę ale w tym konkretnym przypadku biorąc pod uwagę mizerne zabezpieczenia ubezpieczyciel zażąda

stawek zupełnie "z księżyca". Lepszym wyjściem jest system alarmowy i pogadanie z sąsiadami. Pozostaje również

zwyczajne zamocowanie montażu na stałe do piera a wożenie samego teleskopu z resztą wyposażenia - tak

chyba najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.