Skocz do zawartości

Lornetka a szelki


xinins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Może mi ktoś doradzić w sprawie szelek do lornetki ? Chodzi mi o to jak się szelki sprawują w czasie wycieczek, na co mam zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie takich szelek ? I ogólnie wszystkie spostrzeżenia jakimi chcielibyście się podzielić.

Szelek używałbym do lornetki/ek o masie nie przekraczającej 1 kg.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem i tego, a jakże. Jednak szelki nie sprawdziły się. Lornetka i tak stuka w splot słoneczny przy żywszym chodzeniu a szybkie podniesienie do oczu jest utrudnione. Na spacer po parku czy lesie najwygodniej jest mi nieść "gołą" ornetkę na odpowiednio skróconym pasku przez jedno ramię. Teraz lornetki na ogół mają szerokie, nieco elastyczne paski, z jednej strony podgumowane, czy coś takiego, dzięki czemu nie ześlizgują się z ramienia (do kupienia osobno w sklepach myśliwskich). Na dłuższy dystans, wiadomo, lepiej nieść w futerale, torbie czy plecaku.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy myśliwy wymyślił (kurcze ale mi kalamburek wyszedł :icon_biggrin: ) następujący patent: lornetkę nosi na pasku na szyi i na to gumka (taka cienka, okrągła w oplocie) wokól tułowia i paska tuż przy lornetce. On twierdzi, że to się sprawdza, mnie nie bardzo to podeszło, ale facet jest rozrzutny inaczej (mógłby prowadzić kursy dokształcające dla Harpagona) i dla niego liczy się mało kasy. Ale dla desperados...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć pasek tak, żeby instrument spoczywał na klatce piersiowej, nie zaś na splocie słonecznym.

 

I wyprostuj się. Gwarantuję, że nie będzie się kolebotał.

 

Przy okazji można zadbać o proste plecy ;)

 

Pepinie, jeśli myślisz, ze nie wypróbowałem wszystkich możliwości, wariantów i przeróbek, to mnie nie znasz. :icon_rambo:

Na koniec "rozmontowałem" szelki i używam tylko powstałego wygodnego paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupowania pierwszej lornetki. Postaram się o coś takiego:

 

00-03-30-09-0007.jpg

 

Inna opcja, względnie łatwa do zrobienia we własnym zakresie:

opplanet-bulldog-cases-binocular-harness

 

 

PS. Chyba o tego typu szelkach pisaliście powyżej. Myślałem że mowa o paskach. Kto uważa że się wygłupiłem, niech zaplusuje ;)

Edytowane przez robertEZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że ktoś myśli iż się wygłupiłeś. Muszę przyznać, że podsunąłeś mi pomysł z tym zrobieniem szelek, może się skuszę, bo prawdopodobnie na wydanie 100-ki na szelki to po waszych wpisach się nie skuszę.

Dzięki wszystkim za rady.

P.S.

A spluwę też miałeś na myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.