Skocz do zawartości

Duchy w kosmosie


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A napisz mi czym go zwolniłeś ? ;)

 

najłatwiejszy sposób , choć nie zwalnia do końca (WMP)

 

11.jpg

22.jpg

 

a jak masz np vegas ... to zrobisz z nim co chcesz

 

vegas.jpg

 

 

Coś się pokiełbasiło, ale generalnie w tych 15 min jest wszystko, co być powinno

Z filmem ?

 

Stop.jpg

 

Ja widzę naciśnięcie Stop ? szkoda ... Ale i tak jest świetnie !!! dziękujemy !!!

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokiełbasiło się w czasie kodowania, bo po przyspieszeniu powinno być właśnie ok. 15 min, a nie 50. Film się zacieśnił, ale całkowity czas został stary. Nie zauważyłem tego w czasie renderowania ostatecznej wersji. Co do obróbki, to nic tam więcej nie było. Poprawiłem tam jeszcze ze 2 błędy i zdjęcie poszło na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak się każdy etap przegada, to będzie miało sens. Mam chęć zrobić kurs video Photoshopa w kontekście astro. Ale to jakaś masakryczna ilość roboty, biorąc pod uwagę, ile chrzaniłem się z powyższym testem.

 

To może warto przygotować taki komercyjny kurs w formie jakiegoś filmu z komentarzem? Na dobry materiał edukacyjny może by się znalazło więcej chętnych? Ja jestem pierwszy w kolejce :)

Edytowane przez Lukasz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

dzięki za nagranie procesu obróbki,

 

Pokazałeś swój warsztat i dałeś mi punkt odniesienia co do Twojego wkładu w efekt jakim jest finalne zdjęcie. Szacun...

To wideo fajnie systematyzuje wiedzę dotyczącą pracy z materiałem, narzędziami PS MAXIM.

 

Szczerze, jest tam kilka momentów które mnie zaskoczyły - np, separacja warstw gwiazd i mgławicy.

Żyłem w fałszywym przekonaniu, że surowy materiał obrabiamy takim jakim on jest, a detale wyciągamy na warstwach - (pewnie to dobre dla galaktyk i gromad)

przy mgławicach, widzę że separacja to jest stała pozycja, którą trzeba opanować.

 

Jest tam też parę "myków" które podpatrzyłem i na próbę zastosowałem w swoich produkcjach na tyle na ile mój CS2 pozwala.

 

Adam

Twoja praca będzie dla mnie bazą do opracowania własnego workflow.

 

Fajnie się patrzy jak pracujesz w PS :D

 

Dzięki

P.S.

 

Jak byś tak przy okazji składania koloru włączył nagrywanie .....

Jeszcze kolorek. plssss

 

W sumie,

fajnie by było, gdyby nasi guru astrofotografii zechcieli nagrać swoje wersje pełnego procesu obróbki, nawet innych obiektów.

Myślę że byłoby to natchnieniem dla wszystkich do dalszego szlifowania warsztatu...

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - nie przy każdym zdjęciu wdrażam tak zaawansowane zabawy z warstwami (gwiazdy, etc.). Zależy od tego, jak bardzo muszę wyciągać tło, czy potem usuwać szum (z braku odpowiedniej ilości materiału). Warto się tego nauczyć, bo w ten sposób można skrócić ilość czasu potrzebnego na ekspozycję. Żeby osiągnąć taki detal i miękkość przy tym wątkowym zdjęciu musiałbym naświetlać min. 4x dłużej, czyli kilkanaście godzin, nawet do 20.

 

Co do astro-szkoły - decyzja podjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem czas usiąść do tego filmu. Przerobiłem całość na jednym swoim przykładowym zdjęciu - ilość przyswojonej wiedzy, nowe doświadczenia przy obróbce - bezcenna. Nie miałem na przykład pojęcia o tym: http://www.princeton.edu/~rvdb/images/deconv/deconv_MaximDLnew.html czy też o zastosowaniu Camera Raw i o wielu innych rzeczach. Uświadomiłeś też, jak bardzo nie znam skrótów klawiszowych :)

 

Adam, wielkie, wielkie dzięki - rewelacja. Jeśli następnym razem włączysz nagrywanie przy składaniu koloru czy na przykład przy składaniu Narrowband - ja na pewno, ale myślę że mogę też mówić za innych - będziemy bardzo wdzięczni :) Nie musi być głosu, nie musi być narracji - jak ktoś chce, na spokojnie zanalizuje Twój warsztat i wyciągnie dla siebie wnioski, mnie przynajmniej nic więcej nie potrzeba.

Co do astro-szkoły - rewelacyjny pomysł.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.