Skocz do zawartości

Baader MPCC-brak ostrości


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Dzisiaj doszedł do mnie nowiutki Baader MPCC i w dodatku pogoda dopisuje jak nigdy. Skręciłem wszystko razem i okazało się,że nie mogę złapać ostrości. Brakuje mi niewiele,ale nie mogę już więcej wkręcić wyciągu.

Mam SkyWatcher 10" i jest tam wyciąg trochę szerszy niż 2". Mam dodatkowo dwu calowy adapter do łączenia okularów i właśnie do niego wkręciłem korektor. Na pewno ten adapter jest za długi. Pytanie teraz-co dokładnie musiałbym dokupić,aby ostrzył mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuję pomocy. Dzisiaj doszedł do mnie nowiutki Baader MPCC i w dodatku pogoda dopisuje jak nigdy. Skręciłem wszystko razem i okazało się,że nie mogę złapać ostrości. Brakuje mi niewiele,ale nie mogę już więcej wkręcić wyciągu.

Mam SkyWatcher 10" i jest tam wyciąg trochę szerszy niż 2". Mam dodatkowo dwu calowy adapter do łączenia okularów i właśnie do niego wkręciłem korektor. Na pewno ten adapter jest za długi. Pytanie teraz-co dokładnie musiałbym dokupić,aby ostrzył mi?

Czyli masz starszą wersję wyciągu gdzie potrzeba takiej redukcji http://www.astrokrak.pl/345-zczka-fotograficzna-do-synty-sky-watchera-.html Starsze wersje czarny kołnierz na końcu tulei od wyciągu mają w środku trochę większy niż 2" nowe mają równo 2". Jest jeszcze opcja podniesienia LG jeżeli brakuje Ci niewiele np 2mm.

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz starszą wersję wyciągu gdzie potrzeba takiej redukcji http://www.astrokrak.pl/345-zczka-fotograficzna-do-synty-sky-watchera-.html Starsze wersje czarny kołnierz na końcu tulei od wyciągu mają w środku trochę większy niż 2" nowe mają równo 2".

 

Zrozumiałem, że wyciąg jest "szerszy" czyli większy niż 2"... więc MPCC 2" wejdzie bez problemu.

 

Chyba, że "dziura" w drawtubie jest węższa :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że wyciąg jest "szerszy" czyli większy niż 2"... więc MPCC 2" wejdzie bez problemu.

 

Chyba, że "dziura" w drawtubie jest węższa :-)

 

P.

 

Paweł - trzeba zrobić tak jak napisał Alien - miesiąc temu na FA był ten sam problem - trzeba 2" złączkę, którą podlinkował i będzie ostrzenie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.