Skocz do zawartości

Zdjęcie ISS: jak zrobić?


Agatek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć, jak zrobić zdjęcie satelity, ale bez prowadzenia (tak żeby została taka kreska normalnie) :)

Chodzi mi o to, jakie czasy ustawić i jakie ISO, żeby nie było za dużo światła, bo niebo mam kiepskie.

Czy może powinnam zrobić kilka zjęć i złożyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A mi tak wyszło przy parametrach:

f/3,5 30s ISO800 ogniskowa 10mm - naświetlanie przy podmiejskim niebie, parametry wyznaczone metodą prób i błędów jak radzi Lluvatar (dla nieba przed przelotem).

W sumie można by naświetlać 2 min przy ISO 200 ale gwiazdy mogą już być pojechane.

Jest to jak widać przy tej ogniskowej krótka dość kreska. W kadrze jest kawał nieba, a przelot trwał jakieś 3 min.

W takim układzie można zrobić kilka zdjęć jedno po drugim i połączyć.

 

pozdrawiam

Robert

 

 

_MG_3635.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam bo ciężkich bojach :)

 

Przy próbach wykonania zdjęcia, niebo non stop wychodziło za jasne. Nie wiem dlaczego, ale na ekranie aparatu zdjęcie było o wiele jaśniejsze. Czas 10sek, ISO 400, Ogniskowa 25mm. Na zdjęciu ISS przelatuje koło Altair w Orle

 

ISS.jpg

 

 

Założyłam wężyk, ale z nerwów zapomniałam go użyć :) co widać na załączonym obrazku.

 

Jak zrobię dłuższy czas to powinno być ok??

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim kompakcie Panasonic /ktory obecnie jest zepsuty/ mialem funkcje Tryb Nocny a nim czasy 15sek. 30sek. i 60sek. przy czy aparat ustawial sie samoczynnie na 100iso.

robilem fotki przelotow ISS. po znalezieniu danych przelotu ISS ustawialem aparat na statywie i ustawialem azymut i wysokosc lub na miejsce przelotu obok jasnej gwiazdy lub planety. jezeli bylo juz ciemno ustawialem na 60sek. i za pomoca samowyzwalacze 2sek. wlaczalem aparat przed pojawieniem sie w kadrze ISS i czekalem az aparat skonczy naswietlac klatke/potem aparat jeszcze przez 60sek robi darka zeby zdjecie nie bylo zaszumione/.

ja na zdjeciu wole dluzszy slad po ISS dlatego preferowalem czasy 60sek. ale jezeli jest nie za ciemno to trzeba ten czas skrocic np. na 30sek. zdjecie mozna tez urozmaicic ustawiajac aparat tak zeby bylo widac w kadrze czesc horyzontu lub budynki. z biegiem czasu sama do tego dojdziesz. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.