Skocz do zawartości

roberciu

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  310
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

238 Good

O roberciu

 • Tytuł
  Altair
 • Urodziny 19.08.1976

Kontakt

 • Strona WWW
  http://FB
 • Skype
  r0berciu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  podróże, góry, fotografia, rower, jazda konna, squash
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 10" Dobson, Pentax 5mm, LVW 8mm, Nagler 13mm, Nagler 22mm, Nikon Action EX 12x50 Fujinon 16x70 ED80 HEQ5
 1. Och jaki fajny był to zlot! Ojajeju! Łoł! hej! hej! hopsa! Chyba taki z najlepszych... Poczułem taką niezwyczajną i zaskakującą wolność, kiedy pozwoliłem sobie na sytuację kiedy nic nie muszę: ani robić zdjęć ani filmów tego co akurat widzę, ani uzbierać 20h materiału najlepszej jakości, ani dostrzec 30 brakujących kłaczków z 400 z listy Herschela, ani uploadować na FB co myślę i jak się czuję i z kim i gdzie.... Zamiast tego całkiem analogowo, sensualnie, rzeczywiście mogłem przebywać z ludźmi, słuchać ich mądrości i głupot, skosztować subtelnego wina i mocnej nalewki, zedrzeć gardło przy kareoke i kciuki w trambambuli (to po łódzku - piłkarzyki), zgarnąć nagrody w konkursie i zapodać konkurs, potarzać się z córką w śniegu, poglapić się lornetą na bezmiar gwiazd, poczuć zimno mrozu i gorąco kiełby z grilla... Dziękuję tu organizatorom szczerze i ckliwie - zimowy pozostaje moim ulubionym zlotem
 2. IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii

  Zabawa 'Co to jest?' to nowatorski konkurs obrazkowy polegający na odgadywaniu tego co jest na zdjęciu. Jest to połączenie Koła Fortuny z Jaka to melodia? i kilku japońskich konkursów dla dorosłych. Wszystko to okraszane sucharami prowadzącego i kilkoma awanturami na temat zasad i tego kto wybrał te obrazki. Kategorie to zazwyczaj eMki, inne mgławice i galaktyki, obiekty znane i lubiane, ale czy potrafisz je poznać gdy obrazek nie jest całkiem odkryty? Zapowiadają się duże emocje tym bardziej, że nagrodami są poklepanie po plecach przez Robercia, bałwanek z żółtego śniegu, kilka symbolicznych gadżetów, które można potem komuś na imieniny zapakować. Najwartościowsze z tego wszystkiego wydaje się być zdobycie wiekopomnego szacunku w internetach i zasłużony wpis do CV: 'zdobycie tytułu mistrza pierwszej edycji konkursu 'Co to jest?' na zimowym zlocie astrologów'. Bardzo serdecznie zapraszam.
 3. IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii

  a pamiętacie jak było tak zimno, że nawet temu zimnu było zimno? (jak mawiał PawelBe)
 4. Orion - pętla Barnarda

  co by było gdybyś wyszedł z piwnicy i zdjął dekle??? strach pomyśleć
 5. IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii

  super!!!
 6. Jesienne StarParty 2016 - relacje

  i obsługujący myjnie chwilowo się obija
 7. Jesienne StarParty 2016 - relacje

  Wszyscy są tacy mili i gładzą się po tyłkach niczym baranek grzechy tego świata, ale ktoś musi dodać dziegieć do tej beczki i to będę ja. Zanim peany zaintonuję do Appollona Adamo za cudną organizacje zlotu śpieszę donieść, że jedyną jego zasługą było de facto zamówienie pogody dobrej, bezchmurnej . Cała reszta niestety.... nieudana jak marsz KOD. Miejscówka niby spoko, ale gorąco jak na Kanarach , człek się rozleniwia i by na trawie leżał albo w hamaku. Albo może nad Balaton pojechać/pójść , a tam glon po pachy, zupa 36C i frytki po 4 zł - brzuch rośnie etc... Piwa i kiełbasek do ogniska zdecydowanie za dużo, potem brzuch rośnie i człek ma nastrój, żeby się integrować i zwierzać i lubi wszystkich i ląduje na trawie albo w hamaku, albo w basenie... Wyżywienie - jak wyżej - za dużo i pyszne niczym na wywczasie, a tu przecież nie dla przyjemności się spotkaliśmy. Prelekcje się same nie obejrzą. Netu nie ma, ani zasięgu i nie można przeczytać recenzji filmu Smoleńsk, ani zalajkować na fejsbuku (ani skomentować tudzież poszerować). Ino ptaków świergot, wiatru szum i komara bzyk. W nocy gwiazdek nasrane - nic nie widać. Nie wiadomo gdzie jakie konstelacje. Bez chmur 3 noce nie ma kiedy pić albo spać . Na szczęście wilgoć się skrapla może popsuje zdjęcia i wizual zniweczy. Narozstawiali tych EDków i smażą focie, a przecież wszystkie one już zrobione dawno, zresztą można sobie wyguglać. No i ludzie, ludzie... kochane mordy - i jak tu potem wracać do codzienności????? no ale oczywiście BRAWO BRAWO! i dzię - ku - je - my! dzię - ku - je - my!
 8. do góry nogami? ale fajnie Kalifornia na czerwono świeci
 9. VIII Zimowy Zlot

  Gdy kucnąłem sparaliżowany pomyślałem tylko 'Et tu PanasieMarasie, contra me?'. Zastanawiałem się z jakiego powodu oberwałem prądem. Czy z nieprawidłowym akcentem wymówiłem nazwisko 'Jordi Savall'? Czy też chodziło o te 7 złotych, których nie oddałem za grzane wino w schronisku na Magurze Małastockiej? Nagle sobie przypomniałem. Olśniło mnie! Wędrujemy na Lackową. Zasapany pomyślałem 'zaskakująco żwawo wbiega pod tę górkę'. Panasmaras obejrzał się, spojrzał spode łba i pomyślał 'zaskoczony to będziesz jak cię iskra w sutek posmyra'.
 10. VIII Zimowy Zlot

  zabierz, będzie jakiś teleskop
×