Skocz do zawartości

fotolooka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Po długiej przerwie w prezentacji zdjęć (lato, to w mojej branży zawodowej intensywna praca) chciałbym się podzielć fotką, którą wykonałem nocą 06/07 września 2013 r. w trakcie idealnych warunków astrofotograficznych (seeing, nów, wolne...) :icon_smile:.

 

Galaktyka: NGC 6946

Czas: 29x240s

ISO: 800

Setup: jak w stopce

 

Zapraszam do oglądania i oczywiście proszę o wszelkie uwagi.

 

NGC 6946_29x240s_800_01.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło, gwiazdki - bardzo fajne, ale samą galaktykę chyba przeostrzyłeś. Albo za bardzo Unsharp Mask albo za mocny High Pass Filter - nie wiem, ale wydaje mi się, że nie wygląda naturalnie, dla mnie osobiście ciut za sztucznie. Poza tym - bardzo dobrze to wygląda.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło, gwiazdki - bardzo fajne, ale samą galaktykę chyba przeostrzyłeś. Albo za bardzo Unsharp Mask albo za mocny High Pass Filter - nie wiem, ale wydaje mi się, że nie wygląda naturalnie, dla mnie osobiście ciut za sztucznie. Poza tym - bardzo dobrze to wygląda.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

No właśnie mi się wydawało. Chciałem trochę szczegółów wyciągnąć. Spróbuję to jeszcze poprawić. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tematu jeszcze raz.


NGC 6946_29x240s_800_02_1.jpg

 

Myślę, że sama galaktyka jest lepsza, ale tło mnie nie zadowala - są jakieś dziwne czerwone kreseczki. Nie wiem jak się ich pozbyć. Wogóle to nie wiem skąd się wzięły. :icon_smile: Może ktoś wie jak się ich pozbyć?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal dziękuję bardzo. Jednym postem najprawdopodobniej poprawiłeś jakość moich zdjęć. :yahoo: Na szybko sprawdziłem i na mocno rozjaśnionych nie ma tych kresek. Muszę jeszcze raz zestackować wszystkie trzy zdjęcia z tego weekendu i na nowo obrobić. Dzisiaj już nie zdążę, ale jutro się pochwalę. Dziękuję jeszcze raz :respect:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To już ostateczna wersja. :icon_smile: Jestem z niej osobiście bardzo zadowolony. Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś uwagi, to są one mile widziane. Zdaję sobie sprawę, że obróbka astrofotografii to baarrdzooo trudna sprawa.

Oto ostateczna wersja:

 

NGC 6946_29x240s_800_11.jpg

 

Teraz zabieram się za m33.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jeszcze raz dziękuję Hamal. Twoje uwagi bardzo mi pomogły.

 

P.S. 2 Jest to zdjęcie robione od początku - od stackowania.

Edytowane przez fotolooka
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek. Twoje słowa pochwały to dla mnie impuls znaczny do dalszych działań. Co do nasycenia barw, gwiazdki zrobiłem podręcznikowo (tutorialowo), natomiast co do reszty to, jako że obrabiam na nieskalibrowanym monitorze, podchodzę do suwaków ostrożnie. Myślę, że na tym etapie mojego rozwoju w foceniu nieba ten obiekt już tak zostawię, tym bardziej, że mnie to zdjęcie osobiście cieszy. Następny powinien :icon_smile: wyjść lepiej, na tapecie m33.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSS to świetny program, choc kiedyś pisałem odwrotnie :] ale to zanim sie na nim poznałem :)

 

Masz jakieś odkryte sposoby? Sam też używam DSS zamiennie z IRISem, bo czasem jeden da lepszy efekt, czasem drugi, ale może jest coś, czego jeszcze nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.