Skocz do zawartości

Pomoc osoby mieszkającej w Anglii pilnie potrzebna


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Potrzebuję akumulatorowego zasilania do Canona. Zamówiłem w Teleskop-Service, ale Thomas pisze, że nie mają żadnych wieści od producenta i nie wie kiedy będą (ciekawe, że praktukują to samo co u nas - niby wszystko jest, tylko nie koniecznie wszystko. Skala tylko nieco mniejsza, bo w TS zdarzało mi się kupować, a znam taki astro sklep w którym jak dotąd nic nie kupiłem mimo trzech, czy czterech podejść).

 

Znalazłem w końcu takie urządzenie wystawione na sprzedaż, ale gość nie wysyła poza UK:

http://www.ebay.co.uk/itm/Kessler-battery-adapter-for-Canon-5D-7D-60D-NEW-/121188772290?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c3769e9c2

 

Jeśli któryś z kolegów mieszkających w UK zechciałby pomóc w zakupie i dostarczeniu tego zasilacza, będę dozgonnie wdzięczny.

Mam konto na PayPal więc z przelewami problemów być nie powinno.

 

Życzliwe osoby proszę o kontakt na PW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taki zasilacz akumulatorowy zrobiłem sobie z akumulatorów od laptopa. kupiłem 6 akumulatorków lion 4,2v, połączyłem szeregowo 2 komplety ( 3 równoległe) dało mi to 8,4v i (3*2,5 Ah) 7,5 Ah ,następnie połączyłem je przewodem z oryginalnym akumulatorem do canona , który służy jako adater ,wkładam go do aparatu i wytrzymóje ponad 10 godzin ciągłej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna rada. Są dwie metody: zapytać, czy gość wyśle do Polski i za ile (być może już pytałeś) - często można to wynegocjować.

Druga możliwość to metoda faktów dokonanych - po prostu licytować na pałę, najlepiej w ostatniej chwili.

Bardzo często na eBajce bidy z "niewłaściwych" krajów nie są blokowane bo sprzedawca zapomniał albo nie wie, że taka możliwość istnieje.

Jak już coś kupisz będzie sprzedawcy bardzo trudno takiej wysyłki odmówić bo ma wtedy parę problemów.

Metoda może nie najbardziej elegancka ale bardzo skuteczna - wiele "niewysyłalnych" rzeczy już tak kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, to ja kupiłem, ale miły Thomas powiedział (językiem rodaka, Karola Maya): "sorry Winnetou, ale ni ma i nie wiadomo kiedy bedzie."

Kasę radośnie zatrzymali i nawet się słowem nie zająknął żeby oddać, a ja się jeszcze nie upominam, bo nie wiem co robić. Czekać, czy kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie znalazłem ich.

Szczerze mówiąc, coraz bardziej skłaniam się ku samoróbce. Na allegro za niecałe 30 zł można kupić bardzo sprytnie zaprojektowany step down z 12 na 8V. Trzeba to bezpiecznie zabudować i dorobić proste zabezpieczenie. Myślę, że dam radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.