Skocz do zawartości

Orion M42 w półtorej godziny - Listopad 2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Hamal - to co powiedziałeś (napisałeś ) to jest chyb sedno astrofotografii dzisiejszej .............. Kiedyś jak coś zamawiałem to max 2 tygodnie czekałem na produkt ... po 3 tygodniach moje zamówienie było już nieaktualne. od 2 Lat ZMAGANIA ! z astrofotografią .... uważam że ten rynek jest KOMPLETNIE ROZREGULOWANY !!! i mówię to z pełną świadomością !!! To jest TOTALNE DNO !!! Każda indywidualna małostka trwa 1-4 miesiące ?! .............. NO KOMENTS !

 

 

 

nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, widocznie masz pecha do dostawców, korzystaj z Teleskop Express - to jest modelowy eCommerce z procesem dopracowanym prawie jak u McDonalda, założę się, że mają mega pozytywny Net Promotor Score, NIGDY nie czekałem dłużej niż 12 godzin na emaila zwrotnego po zadaniu pytania Wolfiemu czy Michaelowi, w sumie z Delta Optical też nigdy nie miałem problemu, pani Honorata ma u mnie 5/5 w kategorii customer responsiveness

 

to jest oczywiście moja subiektywna ocena gościa, który od lat robi w biznesie usługowym

 

najlepsze określenie dla polskiego rynku astrofoto ? - po prostu płytki - kilkudziesięciu klientów z poważnym budżetem, w jednym sklepie od miesięcy bestsellerem jest 'Śruba fotograficzna (Allena) 3/8 cala długość 1 cal' za 6,90 PLN, a spróbuj coś sprzedać na giełdzie drożej niż 50 PLN...

 

taki mamy klimat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Naski, są firmy ktore poważnie traktują klienta. I żeby nie rozpoczynać dyskusji o rynku krajowym - to co jest in stock - teleskop express nie ma równych ! A mają duuużo. To co potrzeba specjalnego ( specjalne przelotki itp) - też są firmy działające szybko - niestety w Stanach. Twój przypadek jest niestety tylko potwierdzeniem ogólnej sytuacji - wypadek przy pracy. Wymyśliłeś sobie po prostu taki setup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, miałem na myśli, że nie zrobisz żadnego standardu w rodzaju M31 czy dużych mgławic, ale możesz poszaleć z małymi galaktykami, planetarkami i np. detalami w M31, które dla więszości są poza zasięgiem.

Poczekaj Ty ! ;):P niech się spierniczą seeingi (teraz szkoda mi nocy) zobaczysz co potrafią kamerki jak to nazwałeś o malutkich matrycach z odpowiednio dobranym obiektywem :P^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedno-klatkowcach będę wrzucał seriami Crop1x1 i tylko DD ... (dorzuciłem 2 zdjęcia ) - wcześniej coś mi FM - szwankował i nie mogłem dokładnie ostrości ustawić !

Teraz wydaje mi się że jest lepiej .

--------------

 

, jak da radę to w skali 1x1 :)

 

 

Przy tym porównaniu ciężko pokazać na Cropie 1x1 , gdzie jest największy zysk z długich ekspozycji ... do tego forum ogranicza wielkość jpg ... musiałbym umieszczać to na jakimś zewnętrznym serwerze ... (no chyba Hamal ,że masz jakiś własny serwer to chętnie Ci podeśle te wielkoludy :icon_smile: )

To jest 25% z każdego zdjęcia , widać dokładnie że tam gdzie jest ciemniej jest większy kontrast i stosunek sygnału do szumu .

post-22491-0-83550400-1411727029.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dłuższym czasie wyszły słabsze gwiazdy :) z tego porównania wynika że jest korzystniejszy.

 

U mnie może znaczenie mieć skala i tło nieba które w pewnym momencie blokuje rejestrowanie się dalszych detali i zaczyna się rejestrować już tylko ono. Bo nawet sam twierdze że pod smolistym niebem to najlepiej ciągnąc jak najdłużej jednak mam też inną koncepcję ^_^ Obiekt robić z 60 sek i 1200 sek, z 60tek maskować jasne rejony a z 1200 tło i słabe rejony, w takim przypadku 1200tki nie muszą być nawet idealnie prowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie prawisz Hamal ! ... w tym momencie , jest to coś dla mnie ! .... \jeżeli chodzi o detal to sie z tobą w 100% , że krócej oznacza ---- lepsze gwiazdy i ciekawszy detal w "długoogniskowcach"

Mam jeszcze okolo miesiąca ...może coś pokombinuje .... Chociaż powiem że miałem już kilka prób tym zestawem , 5 i 10 min i gwiazdy wyszły naprawdę poprawnie ... nie jest źle , ale do ideału brakuje ... nie jest to 100% uzysk , a głównie zależy od położenia obiektu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z zazdrością patrzyłem na brązowe pyły takie jak u Ciebie tutaj

http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=120403]M42 LRGB V3 crop1x1.jpg

teraz widze że bez długich klatek choć bym miał 1000 60sek to ładne one nie wyjdą.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.