Skocz do zawartości

Jaki teleskop (refraktor)


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, tylko po co adapter 2" na M42?

Odp. To ma być adapter 2" na M48 do tuby SW 8"

 

Jeszcze jedna sprawa - potrzebujesz przedłużki do wyciągu sw 80/400 : http://astrokrak.pl/fotograficzne/1368-zlaczka-do-korektora-komy.html , zeby ci kamera wyostrzyła.

Odp. jest ujęta jako nasadka 90 mm

 

 

Drobna uwaga do schematu. Napisałeś przy Sw 80/400 coś o 2". Ten teleskop ma wyciąg tylko 1,25", a kamere wkładasz do niego bezpośrednio (ma ona nosek 1,25").

Odp. Podobno jest tam redukcja 2" na 1,25", którą się odkręca

 

Jeśli chodzi o korektor w wizualu, to ma on jedynie sens dla dużych pól widzenia.

Dla krótszych okularów nie ma sensu tam wkładać korektora. Próbowałem użyć ten korektor z Naglerem 26 mm, ale powiem szczerze, że nie dostrzegłem żadnej różnicy. A kłopotliwe jest ustawianie dobrej odległości od korektora, więc myślę, że nie masz się w to bawić.

Odp. Korektor jest do astrofotografii

Nie wiem jak się dzieli post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki już rok i jest spoko. Warto sprawdzić (najlepiej na miejscu) czy sam nie jest rozkolimowany - po włożeniu w wyciąg można włączyć i kręcić kółka - jeśli punkt na lustrze stoi w miejscu to jest ok. Jeśli kręci kółka to może być rozkolimowany kolimator, ale też może być krzywo wykonany drawtube w wyciągu, więc najlepiej jak punkt nie będzie się ruszał jednak :)

'Samocentrowanie' kolimatorów polega najczęściej na ściskaniu gumek wokół części wchodzącej w wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. To ma być adapter 2" na M48 do tuby SW 8"

Ale po co? Korektor wsadzasz bezpośrednio do wyciągu bez żadnych adapterów, nakręcasz na niego pierścień M48/EOS i zakładasz aparat. To wszystko.

 

Odp. jest ujęta jako nasadka 90 mm

Jaka nasadka 90 mm? Mówisz o kątówce 90 stopni? Jeśli tak, to zdecydowanie lepiej jest dać zwykłą przedłużkę, niż kątówkę, żeby nie powodować niepotrzebnej straty jakości obrazu (drobna różnica, ale zawsze).

 

Drobna uwaga do schematu. Napisałeś przy Sw 80/400 coś o 2". Ten teleskop ma wyciąg tylko 1,25", a kamere wkładasz do niego bezpośrednio (ma ona nosek 1,25").

 

Odp. Podobno jest tam redukcja 2" na 1,25", którą się odkręca

Przy SW 80/400 nie ma żadnej redukcji. Masz wyciąg tylko 1,25" i do niego bezpośrednio wkładasz kamerę guidującą.

 

Nie wiem jak się dzieli post :D

Klikasz cytuj, zostawiasz tekst, który cię interesuje w 1 części, resztę wywalasz, potem znowu cytuj, zostawiasz inny tekst itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Korektor wsadzasz bezpośrednio do wyciągu bez żadnych adapterów, nakręcasz na niego pierścień M48/EOS i zakładasz aparat. To wszystko.

Myślałem, że przyda się do SW 80/400 skoro ma 2'' ale jak nie ma to nie widzę potrzeby go kupować :)

 

Jaka nasadka 90 mm? Mówisz o kątówce 90 stopni? Jeśli tak, to zdecydowanie lepiej jest dać zwykłą przedłużkę, niż kątówkę, żeby nie powodować niepotrzebnej straty jakości obrazu (drobna różnica, ale zawsze).

Sprzedawca powiedział, że to przedłużka 90 mm do kamery guidującej - to nie jest kątówka 90 stopni

 

Przy SW 80/400 nie ma żadnej redukcji. Masz wyciąg tylko 1,25" i do niego bezpośrednio wkładasz kamerę guidującą.

teraz już wiem - pomyłka

 

Klikasz cytuj, zostawiasz tekst, który cię interesuje w 1 części, resztę wywalasz, potem znowu cytuj, zostawiasz inny tekst itd. :)

zrozumiałem :) dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.