Skocz do zawartości

M1 testowo


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Testowo i dla zabawy sfotografowałem dzisiaj M1. Testowo, bo poraz pierwszy robiłem fotkę SW 250 f/4 w tubie CF z korektorem RCC i st2000xm. Fotka 7x240s dla L w bin x1. Cirrusy i Księżyc nie pomagały :)

 

Pozdrawiam

Paweł

m1_22.12.2013.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze M76 1x240s :)

 

Przy okazji kilka spostrzeżeń odnośnie SW 250mm f/4 CF.

Na plus:

1. Tuba CF zapewnia stabilność focusa przy zmiennych warunkach termicznych.

2. Optyka f/4 pozwala na szybkie pozyskiwanie materiału.

3. Zastosowano powiększone lusterko wtórne do astrofoto.

4. Buffle w tubie optycznej.

5. Cena jak na teleskp w CF stosunkowo niska.

 

Na minus:

1. W tubie wymieniłem wyciąg na Crayford Steeltrack. Oryginalny wyciąg niestety jest niestabilny.

2. Obejmy niestety nie są stabilne, tj. o niewielkiej podstawie powodują, że tuba nie jest sztywna w zamocowaniu na dovetailu.

3. Niestety winietowane na małym chipie st 2000xm jest bardzo duże przyz astosowaniu korektora RCC.

4. Focuser wraz z kamerą st2k (1kg) nie jest idelanie sztywny. Konstrukcja wymaga innych rozwiązań, np. dodatkowych obejm do zamocowania focusera.

 

Generalnie według mnie warto fotografować tym teleskopem, ale do pełni szczęścia należy wzmocnić konstrukcje mechanicznie i pewnie warto zastanowic się nad lepszym korektorem :)

 

Pozdrawiam

Paweł

m76_web.jpg

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minus:

1. W tubie wymieniłem wyciąg na Crayford Steeltrack. Oryginalny wyciąg niestety jest niestabilny.

2. Obejmy niestety nie są stabilne, tj. o niewielkiej podstawie powodują, że tuba nie jest sztywna w zamocowaniu na dovetailu.

3. Niestety winietowane na małym chipie st 2000xm jest bardzo duże przyz astosowaniu korektora RCC.

4. Focuser wraz z kamerą st2k (1kg) nie jest idelanie sztywny. Konstrukcja wymaga innych rozwiązań, np. dodatkowych obejm do zamocowania focusera.

 

Generalnie według mnie warto fotografować tym teleskopem, ale do pełni szczęścia należy wzmocnić konstrukcje mechanicznie i pewnie warto zastanowic się nad lepszym korektorem :)

 

Wydatki, wydatki, wydatki :] ale gdyby nie to ciągłe udoskonalenie sprzętu to hobby było by nudniejsze :mr.green:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.