Skocz do zawartości

moje pierwsze zdjęcia księżyca


marcin1986

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ze zbyt małą. Aparat ma wysoką rozdzielczość, ale Twoje zdjęcia są mało rozdzielcze, że się tak wyrażę. :)

 

Rozdzielczość aparatu to wartość opisująca nie tylko rozmiar pliku. To także informacja o tym ile szczegółów na zdjęciu uda się pokazać. Twój aparat ma malutki piksel (bo dużo pikseli na małej matrycy) więc potencjał ma spory, aleś go nie wykorzystał, bo Twoje zdjęcia są praktycznie bez szczegółów. Popatrz w wątek, który Ci wyżej podlinkowałem. Pooglądaj jak detaliczne zdjęcia można robić. Nie chodzi mi o te, które pokazują fragmencik tarczy - do tego potrzeba teleskopu, ale jest wiele zdjęć całej tarczy, które są zadziwiająco szczegółowe. Takie prawdopodobnie są w zasięgu Twojego aparatu, ale trzeba się przyłożyć. Nie wystarczy jeden pstryk. Trzeba ich zrobić nawet kilkaset, wybrać najlepsze, a potem złożyć je w Registaxie. Astrofotografia to sztuka wyciągania detali w procesie stackowania wielu klatek, a Registax to świetne narzędzie do fotografii Księżyca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o te zdjęcia to wydawało mi się że maksymalnie co mogłem to zrobiłem i lepszej jakości już nie uzyskam, być może to wina pogody. zdjęcie robiłem na maksymalnym zoomie i bawiłem się pozostałymi parametrami. oczywiście pogoda przeszkadzała i wydaje mi się że już więcej szczegółów jeżeli chodzi o zdjęcie księżyca nie uzyskam. taka jest moja opinia, to są moje początki jeżeli chodzi o fotografie. jeżeli natomiast chodzi o nakładanie zdjęć to myślałem że tylko stosujemy to przy fotografowaniu gwiazd, planet. co możesz powiedzieć o moim aparacie??

Edytowane przez marcin1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dargeo się zna na rzeczy :)

W fotografii podusia z grochem to popularne narzędzie, szczególnie tam, gdzie trzeba zejść do niskiego parteru i statyw nie wyrabia (robale, kwiatki). Księżyc fotografowałem z najróżniejszych sprzętów. Na przykład dach samochodu i zwinięta kurtka. To krótkie ekspozycje i stabilne byle co, plus samowyzwalacz wystarczy.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o te zdjęcia to wydawało mi się że maksymalnie co mogłem to zrobiłem i lepszej jakości już nie uzyskam, być może to wina pogody. zdjęcie robiłem na maksymalnym zoomie i bawiłem się pozostałymi parametrami. oczywiście pogoda przeszkadzała i wydaje mi się że już więcej szczegółów jeżeli chodzi o zdjęcie księżyca nie uzyskam. taka jest moja opinia, to są moje początki jeżeli chodzi o fotografie. jeżeli natomiast chodzi o nakładanie zdjęć to myślałem że tylko stosujemy to przy fotografowaniu gwiazd, planet. co możesz powiedzieć o moim aparacie??

 

Jestem przekonany, że możesz uzyskać sporo więcej z tego aparatu, a narzędzia typu Registax Ci w tym pomogą. Pytanie, czy masz w sobie dość determinacji, by pozyskać wiedzę niezbędną do tego typu obróbki?

Aparat jak aparat. Liczy się to, co fotograf z nim robi, co potrafi osiągnąć. Z czasem, jeśli hobby się rozwinie, osiągniesz granicę możliwości tego sprzętu (mała matryca, niewymienna optyka) i zapragniesz zmiany, ale wtedy będziesz już wiedział co potrzebujesz i jaki kierunek obrać. Czy astrokamera, czy lustrzanka i dobre szkła. A może też być tak, że Ci ten kompakcik wystarczy na całe życie, bo będziesz niedzielnym pstrykaczem. Wszystko w Twoich rękach (i oczach).

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.