Skocz do zawartości

Winjupos - składanie rgb


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podpowiedzieć jak Winjupos 10.1 składa kolor z rgb? to znaczy jak to zrobić mając trzy pliki .ser bo derotacji .avi?

Czy Winjupos zapisuje ma możliwość zapisu po derotacji pliku .avi jako .avi a nie .ser i to w dodatku rozbitego na kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozłożył kolorowe avi na zderotowane trzy pliki r,g,b czym wprawił mnie w lekką konfuzję . Za dużo paprania żeby wrócić do jakiegoś tiffa kolorowego. Chyba zrezygnuję z wunjuposa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rikl ale sam zobacz - w tym przejściu Autostakkert - PS przechodzisz z avi na tiffa i nie manipulujesz przy wzajemnym połoźeniu kolorów. W takim - winjupos - autostakkert - coś do alignacji i złożenia rgb - PS - jest kilka dodatkowych operacji. Oglądając zyski na fotkach z zastosowania WJ pierwszy algorytm jest mniej stratny ( oczywiście ja nie jestem tak zaawansowany ja Ty i koledzy). Dlatego szukam rady. Na razie stanąłem na plikach. .ser po Winjupie - co z tym dalej zrobić? W teorii dalej Registax, stackowanie i co dalej? Mam trzy osobne pliki kolorów, np. Tiffy.

Pixinsight?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne ;) Złe spasowanie kanałów łatwo widać w postaci tęczowych krawędzi na małych detalach. Poprawnie złożone zdjęcie w WinJUPOSie na pewno nie powinno być gorsze od zwykłego.

 

Wrzuciłem wynikową fortkę do PS i przeskakując między kanałami widziałem jak migruje sobie czerwona plama i detale o 3-4 px. Przypuszczam że wykorzystując jakieś zaawansowane funkcje można by to jakoś opanować więc będę walczył dalej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły czas, albo obramowanie planety na odwrót, czy coś w tym stylu.

 

Coś koło tego. Program chyba źle zinterpretował obwód tarczy oraz pozycję przechylonej planety w kanałach. Nie posiadam koła filtrowego stąd różne przechyły ale ten problem już został załatwiony na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dawał/daje lepsze rezultaty przy stackach plus jest efektywny przy obróbce wielu klipów z automatu. PIPP też trochę podebrał użytkowników. Ja do Registaksa 6 zazwyczaj wrzucam klipy z Księżyca i Słońca (batch - wiele klipów). Te, które poskłada dobrze i się nie wywali to wychodzą dobrze. Problematyczne lecą pojedynczo do R5, albo ew. też do AS2. Planety tylko do AS2, czasami kontrolnie do Registaksów (albo gdy nie chcę przycinać szerszego kadru w Castratorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derotujesz AVI przed stackowaniem, a nie same kanały.

 

Ok zderotowałem 3 filmiki kręcone po 1 minucie.

Win Jupos uśrednił mi czas każdego filmiku mniej więcej na środek filmu.

 

Zestakowałem te trzy zderotowane filmy i mam 3 fotki o różnych uśrednionych czasach , jak teraz złożyć w WinJupos te trzy klatki żeby je też ustawić na ten sam czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.