Skocz do zawartości

Przedłużacz statywu HEQ5


tempich

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cacko: http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=2953&lunety=Extension_tube_do_monta%BFu_SkyWatcher_HEQ5. Cena raczej porównywalna z innymi wyrobami astro, tragedii nie ma :) Tylko czy z tym patentem montaż nie robi się zbyt niestabilny?

Ja mam extension tube trochę skróconą, nie taką długą jak oryginalnie i nie widzę jakiegoś pogorszenia stabilności montażu. To jest zrobione z porządnego, ciężkiego materiału więc równowaga nie powinna mocno ucierpieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny. Celem było to aby nie robić meridain-flipów (dzięki przedłużce tuba nie obija się o statyw!). Rura jest bardzo gruba i ciężka.

Dla mnie oryginał był za długi, co widać na fotkach. Właśnie jestem po operacji skrócenia (muchas gracias wessel). A dokładnie to rozdzielenia na dwie części w stosunku 1/3-2/3. Teraz mam dwa krótsze odcinki. Jeden będzie pod refraktor a drugi pod newtona.

P1040122.JPG

P1040125.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny. Celem było to aby nie robić meridain-flipów (dzięki przedłużce tuba nie obija się o statyw!). Rura jest bardzo gruba i ciężka.

Dla mnie oryginał był za długi, co widać na fotkach. Właśnie jestem po operacji skrócenia (muchas gracias wessel). A dokładnie to rozdzielenia na dwie części w stosunku 1/3-2/3. Teraz mam dwa krótsze odcinki. Jeden będzie pod refraktor a drugi pod newtona.

 

Często przebywam z moim sprzętem na balkoniku o ograniczonych rozmiarach i tak sobie myślę, jak zaoszczędzić trochę miejsca żeby przez coś nie przepaść .I mam rozwiązanie .Nogi statywu są dość mocno rozstawione , ale gdyby je obniżyć to statyw wygląda całkiem zgrabnie. Więc potrzebuję rurę do przedłużenia statywu H-eq5.

Jeśli ktoś ma taką zbędną to chętnie takową odkupie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.