Skocz do zawartości

Pierwszy, tani teleskop


adamik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa nie jest prosta, sam byłem w podobnej sytuacji, z budżetem około 300 zł, ale udało się dociągnąć do 600zł.

Tego teleskopu co podałeś w linku nie kupuj, stracisz tylko cenne pieniądze.

Podam ci na początek kilka opcji:

1.http://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-N-114/500-EQ-1-teleskopy-1380.html

To absolutne minimum. Montaż EQ1 jest słabszy od EQ2, ALE TUBA , a właściwie jej wielkość jest odpowiednia, by montaż utrzymał prawidlową stabilność.

Za taką cenę to niestety nic innego nie dostaniesz.

2.http://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-N-130/900-EQ-2-(SK1309EQ2)-teleskopy-1383.html

To kolejna półka, ja mogę jak najbardziej polecić ten teleskop, jako właściciel.

Jeżeli jesteś w stanie dozbierać to już lepiej 2 opcja, ale jeżeli nie będziesz w stanie to wybierz opcję 1.

Wiele osób poleca na początek Syntę 8, jako minimum:

http://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-N-203/1200-SYNTA-8-DOBSON-Pyrex-teleskopy-1379.html

Nie każdego jednak na taki teleskop stać. A nalezy pamiętać, że po jakims czasie jeszcze dochodzą okulary, które zmienią twój teleskop na kolejny poziom komfortu obserwacji.

Jeżeli maks. możesz dać 400 zł to bież opcję 1 , pooglądasz sobie tym trochę, a lepiej obserwować tańszym teleskopem, niż niczym.

Ew. pozostaje rynek wtórny, jeżeli chcesz lepszy teleskop za mniejszą cenę kosztem używanego sprzętu. Tu jednka uważaj, wybierać TYLKO ZAUFANYCH sprzedawców. No i jeszcze problem przesylki, a najlepiej osobiście odebrać i pooglądać taki teleskop przed kupnem.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem lornetkę Celestron SkyMaster 15x70 i jest to super konkurencja słabych teleskopów. Widać naprawdę sporo.

Koniecznie jednak lepiej od razu kupić do niej statyw.

 

Potwierdzam :) Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką SkyMastera 15x70 i jestem bardzo zadowolona. Przesiadłam się z radzieckiej 7x35 i teleskopu chińskiego, więc różnica ogromna. Statyw Camrock jakiś za 70 zł i też daje radę. Za całość zapłaciłam 340 zeta na www.teleskopy.pl. Też uważam, że lepiej zainwestować te kilkaset złotych w lornetkę a zbierać na lepszy teleskop. Na zimę planuję kupno Synty 8, do tego czasu lornetka plus statyw. Statyw jest konieczny z uwagi na wagę SkyMastera ale ja osobiście wolę oglądać z ręki - oparta o samochód - ten patent też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że o niebo lepiej jest obserwować na stabilnym teleskopie, niż lornetką w rękach, od kiedy się przesiadłem na teleskop to jest o wiele bardziej komfortowo. A skoro użytkownik ma mało na teleskop to nie zarzynajmy go jeszcze głowicą i statywem. Więcej nawet zobaczysz teleskopem z opcji 1 niż lornetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.