Skocz do zawartości

prośba o poradę ADAPTER USB 2.0 NA RS 232


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę znaleźć wątku na ten temat, może ktoś mi podpowie czy taki taki adapter, konkretnie ten:

 

http://domsary.eu/adapter-usb-2-0-na-rs-232/p-959283

 

obsłuży EQ6 przez Ascom ?

 

pytam, bo osoba, której sprzedałem EQ6 twierdzi, że ten kabel spali montaż ponieważ 'ma zamienioną polaryzację' i potrzebny jest inny, dedykowany kabel

 

sprzedany EQ6 działał u mnie na adapterze kupionym w popularnej sieci AGD bez najmniejszego problemu ale może jestem niedoinformowany...

 

możecie coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z tego:

http://www.digitus.info/pl/produkty/akcesoria/adaptery-i-konwertery/adapter-usb-interfejs-szeregowy-usb-20-r-da-70156/

 

Działał z CG5-GT, działa z iOptron`em.

Na EQ6 się nie znam. Ale wnioskuję że tej osobie chodzi raczej o bezpośrednie podłączenie montażu z pominięciem pilota. Całkiem niedawno krążył na tym forum podobny temat. Faktycznie była tam mowa o tym aby szczególnie zwrócić uwagę na polaryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z tego:

http://www.digitus.info/pl/produkty/akcesoria/adaptery-i-konwertery/adapter-usb-interfejs-szeregowy-usb-20-r-da-70156/

 

Działał z CG5-GT, działa z iOptron`em.

Na EQ6 się nie znam. Ale wnioskuję że tej osobie chodzi raczej o bezpośrednie podłączenie montażu z pominięciem pilota. Całkiem niedawno krążył na tym forum podobny temat. Faktycznie była tam mowa o tym aby szczególnie zwrócić uwagę na polaryzację.

Także jadę na tym digitusie z heq5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS232 to standard i jeśli jakieś urządzenie go zapewnia, to jest na pewno kompatybilne elektronicznie z innym. Tak więc ten adapter nie ma prawa zaszkodzić montażowi. Ale to się tyczy tylko łączeniu montażu za pośrednictwem pilota SynScan. Jesli natomiast chcemy połączyć montaż do kompa z pominięciem pilota, to potrzebujemy już adaptera USB - RS232 TTL (5V), lub zwykły + konwerter poziomów 12V - 5V. Jest tak dlatego, ze do komunikacji z samym montażem bez pilota potrzeba już użyć innej odmiany RS232 - TTL, która pracuje na napięciu 5V. Może z tą "polaryzacją" chodziło gościowi właśnie o napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.