Skocz do zawartości

NGC 891 przy FWHM>5...


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

To jak na zdjęcie zupełnie sote to wygląda naprawdę obiecująco. Tylko Ryszardo spraw sobie koniecznie chociaż filtr luminacji, czy inny IR/cut, bo bez niego zamęczysz się przy obróbce, a i tak gwiazdy będą wyglądać jak naleśniki i nawet najlepszy seeing nie pomoże. Sam się kiedyś o tym przekonałem, również robiąc Atikiem 314L przez przypadek bez żadnych filtrów takie: http://astropolis.pl/uploads/monthly_07_2009/post-984-124671000662.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na zdjęcie zupełnie sote to wygląda naprawdę obiecująco. Tylko Ryszardo spraw sobie koniecznie chociaż filtr luminacji, czy inny IR/cut, bo bez niego zamęczysz się przy obróbce, a i tak gwiazdy będą wyglądać jak naleśniki i nawet najlepszy seeing nie pomoże. Sam się kiedyś o tym przekonałem, również robiąc Atikiem 314L przez przypadek bez żadnych filtrów takie: http://astropolis.pl/uploads/monthly_07_2009/post-984-124671000662.jpg

 

Ale u mnie ten Atik był "bez szkła", tylko Newton. Jednak faktycznie to wygląda obiecująco jak na obrzeża Warszawy, nawet LSD się załapała. Myślę, że filtr neodymowy powinien umozliwić ekspozycje po ok. 15min, a w wąskich pasmach to już będzie całkiem ok. Czekam na marcowe niebo. Zamocowałem już guider z pewną dozą ATM-u (fotka) i setup już jakoś powinien działać. Ostatnio było takie niespodziewane popołudniowe wypogodzenie i wszystko pieknie wystartowało z PHD2 - wykres prowadzenie był bardzo łagodny, ale nic wiecej nie zrobiłem bo zanim się na dobre ściemniło, to przyszły chmury.

Załączam fotki sprzętu, no bo chyba jestem zadowolony z tego mojego ATM-u... :)

 

Patrząc na gwiazdy i detal to nie mogło być FWHM>5, musiały być dużo lepsze warunki.

 

 

Ale tak pokazywał program Atika od kamerki...tak wahało się pomiędzy 3,7 (momentami) do nawet 6,8!

 

IMG-20141103-00473.jpgIMG-20141104-00476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.