Skocz do zawartości

guiding do celestrona cg5gt


Maro21

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowałem sie do guidingu - kupiłem kamerkę z st 4 , mam adapter rs232 , kabelek rs- montaż .

Posiągałem sterowniki do montażu i platformy ASCOM i PHD . Podłaczam komputer z pominięciem pilota ,( na dole pilota jest port oznaczony cem , ale niestety takiego kabelka nie mam) . PHD kamerę rozpoznaje , ale montażu już nie . Stelarium łączy się z teleskopem , ale bez reakcji . Jakieś sugestie? Próbowałem na 8.1 i xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz montaż tak, jak powyżej, to nie trzeba już używać ST4 i wybierasz w phd ascom i odpowiedni sterownik. Natomiast, jak podłączysz przez ST4, to nie trzeba już łaczyć montażu do kompa i wtedy wybierasz w phd "on camera". Nic się nie stanie, jak podłączysz obiema drogami, ale nie ma po co :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak z doświadczenia.

Kabelek od pilota proponuję zamiast pod złączkę rs232/USB podłączyć pod FDI (jest bezproblemowy) - raz złapany i zapisany port będzie zawsze ten sam, obojętnie, w które gniazdo HUBa czy laptoczka podłączymy.

Oprócz platformy ASCOM, musimy pobrać i zainstalować (przy najnowszej) minimum FrameWorka. Net 4.0 oraz sterownik celestronowski Celestron Unified (6.0.5412.29108)

Później tak jak Koledzy pisali. Guide czy sterowanie z CdC chodzi jak w zegarku :)

Edytowane przez JacekE
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak z doświadczenia.

Kabelek od pilota proponuję zamiast pod złączkę rs232/USB podłączyć pod FDI (jest bezproblemowy) - raz złapany i zapisany port będzie zawsze ten sam, obojętnie, w które gniazdo HUBa czy laptoczka podłączymy.

Oprócz platformy ASCOM, musimy pobrać i zainstalować (przy najnowszej) minimum FrameWorka. Net 4.0 oraz sterownik celestronowski Celestron Unified (6.0.5412.29108)

Później tak jak Koledzy pisali. Guide czy sterowanie z CdC chodzi jak w zegarku :)

Czy mógłbyś wyjaśnić co to znaczy: "zamiast pod złączkę rs232/USB podłączyć pod FDI"? Nie rozumiem co to jest, a często mam problem ze zmieniającymi się numerami portów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wyjaśnić co to znaczy: "zamiast pod złączkę rs232/USB podłączyć pod FDI"? Nie rozumiem co to jest, a często mam problem ze zmieniającymi się numerami portów.

 

Pozdrawiam

To takie cuś ;)

FDI.jpg

Jest droższa ale niezawodna i tak jak napisałem gdzie nie wetkniesz to pamięta swojego COMa Tu stronka ze sterownikami choć pod W 7 są niepotrzebne http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

http://www.tme.eu/pl/details/chipi-x10/moduly-ftdi/ftdi/#

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy znajdę gdzieś jak skonfigurować program do guidowania np. Guidemaster lub PHD2 pod CG5 GT ?
(przepraszam, że piszę w wątku Kolegi, ale myślę, że dla nas obu przyda się ta informacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy znajdę gdzieś jak skonfigurować program do guidowania np. Guidemaster lub PHD2 pod CG5 GT ?

(przepraszam, że piszę w wątku Kolegi, ale myślę, że dla nas obu przyda się ta informacja)

 

Najpierw musisz wgrać sobie sterowniki, które zalinkowałem 2 posty wyżej. Instalujesz najnowszą wersję PHD

Po odpaleniu wpisujesz kamerkę i montaż i odpalasz. Jeśli guide przez ST4 to ustawiasz przy montażu On-camera.

 

PHD.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.