Skocz do zawartości

Problem z firefoxem?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Od kilku dni mam dziwny problem z firefoxem. Bardzo długo ładują mi się strony, często wszystkie obrazki się nie wgrywają, tylko np. połowa. W IE tego problemu nie ma, nie wiem natomiast jak wygląda to w chrome ale wolałbym go nie instalować ze względu na "inwigilację" ze strony google. Macie jakieś pomysły czym ta sytuacja jest spowodowana?

 

pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem FF i to była moja główna przeglądarka. Jak się zaczęły podobne problemy, po wielu poszukiwaniach przyczyn, dałem sobie z nią spokój. Przeszedłem na Google Chrome i wszystko śmiga.

 

Hej

 

Ja na Chrome nie przejdę za żadne skarby. Chciałbym mieć chociaż minimum prywatności ;). Przeglądarka ta rejestruje każdy Twój ruch a następnie śle zbiorcze raporty to baz danych google. I nie jest to teoria spiskowa tylko fakt ;). Każdy kto instaluje program akceptuje warunki jakie podaje google więc nic z tym nie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether tak oczywiście, to była pierwsza czynność jaką wykonałem. Nie sprawdzałem natomiast aktualizacji flasha itp.

Możesz spróbować zaktualizować przeglądarkę. Jeśli używasz OS Windows, to wystarczy na Pasku narzędzi wejść w Pomoc -> O programie Firefox. Choć bardziej wygląda to na problem z Flashem.

Jest jeszcze jakakolwiek prywatność w sieci ?

Jest, poczytaj o sieci TOR. Najpewniej natkniesz się na negatywne opisy o tej sieci, że jest miejscem dla złodziei, zabójców ze względu na anonimowość. Ale to tak jak ze wszystkim, nożem możesz przygotować sobie kanapkę, ale także kogoś skrzywdzić.

Firefox od jakiegoś czasu zaczyna być coraz gorszy.

Firefox jako pierwsza przeglądarka wprowadziła darmowy wideo komunikator Hello Firefox. Nie musisz rejestrować konta, wystarczy posiadać przeglądarkę, przesłać link zainteresowanej osobie i swobodnie rozmawiać i widzieć się nawzajem. Padły tutaj głosy, że Chrome zbiera informacje. Podobne opinie krążą o wykupionym przez Microsoft Skype.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Chrome nie przejdę za żadne skarby. Chciałbym mieć chociaż minimum prywatności ;). Przeglądarka ta rejestruje każdy Twój ruch a następnie śle zbiorcze raporty to baz danych google. I nie jest to teoria spiskowa tylko fakt ;). Każdy kto instaluje program akceptuje warunki jakie podaje google więc nic z tym nie można zrobić.

to częściowo prawda.

z punktu widzenia większości użytkowników wysyłania danych rzeczywiście nie da się wyłączyć, bo wymagałoby to wejścia do ustawień prywatności, a są to aż trzy kliknięcia.

pozostali mogą to wyłaczyć, albo jeżeli zupełnie nie wierzą firmie google, mogą używać wersji chromium (czyli open source) czy też iron (chociaż niektórzy twierdza że to przecież bez sensu bo wyłączenie daje to samo).

 

ale nieodparta chęć uzyskiwania informacji o swoich użytkownikach nie jest jedynym powodem, dla którego przeglądarki (nie tylko chrome) to robią.

dzisiaj przeglądarki spełniają po prostu więcej funkcji niż w czasach netscape navigator 1.0 i robią to częściowo na serwerach "by żyło się lepiej" (nam i producentom, hehe)

 

większość wymienionych tutaj na długiej liście przypadków że przeglądarka coś wysyła dotyczy sytuacji i funkcji, których 10 lat temu po prostu nie było...

"Informacje na temat ochrony prywatności w Google Chrome"

 

z drugiej strony, jeżeli podsłuchują, bo tak im każe tajna dyrektywa NSA to nie napiszą tego w polityce prywatności.

tylko że w takiej sytuacji równie dobrze może podsłuchiwac cię microsoft poprzez windowsy, więc nie ma większej różnicy jakiej przeglądarki użyjesz. używaj po prostu najwygodniejszej :)

 

Jest jeszcze jakakolwiek prywatność w sieci ?

w jakiejś audycji mówili że następne pokolenia będą tak od dziecka przyzwyczajone do publikowania wszystkiego, że słowo "prywatność" zmieni znaczenie i tylko historycy będą rozumieli o co właściwie chodziło tym dziwnym przedinternetowym ludom gdy mówili o "prywatności" ^_^

 

Padły tutaj głosy, że Chrome zbiera informacje. Podobne opinie krążą o wykupionym przez Microsoft Skype.

no, na przykład kiedyś jak się wysłało wiadomość do kogoś kto był offline, to nie mogła dojść dopóki obie strony nie były podłączone.

a teraz dochodzi - czyli w międzyczasie jest u kogoś, kto nie jest ani mną, ani odbiorcą.

tak że mafia już nie używa skype do swoich nikczemnych knowań, przestawili się na komunikatory zapewniające prywatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Skype to raz zrobiłem pewien eksperyment. Powyłączałem wszystkie urządzenia w menedżerze urządzeń, czyli mikrofony, słuchawki itp. I w teście mikrofonu w skypie, mój mikrofon działał. wtf? Wszystko powyłączałem.

A jeszcze zauważyłem, że na laptopie Lenovo i w mojej kamerce Microsoftu na stacjonarnym się czasem świeci dioda. Czyli poprostu mi foty pstrykają? Myślę o zakryciu taśmą kamerki w Lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiele firm śledzi poczynania internautów, by tworzyć profile zainsteresowań konkretnych surferów. Dzięki temu widzimy reklamy bardziej spersonalizowane. Przeglądając Facebooka możemy więc natrafić na odnośniki do... ostatnio przeglądanych aukcji Allegro, czy oferty produktów, znalezionych przez nas wcześniej na Ceneo. Firefox począwszy od wersji 38 posiada możliwość blokady wścibskich skryptów. Niedawno opublikowano dokument, który pokazuje, że wycięcie ich wydatnie odciąża nasz komputer, tym samym przyspieszając (średnio o 44%!) działanie przeglądarki oraz redukując transfer danych. Opisywana funkcja jest domyślnie wyłączona. Aby to zmienić, w pasku adresu wpisujemy about:config, wyszukujemy ciąg privacy.trackingprotection.enabled. By ją aktywować, wystarczy dwa razy kliknąć. Wartość obok zmieni się z false na true.

qGaE60i.png

Edytowane przez r.ziomber
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.