Skocz do zawartości

Fuji czy Olympus


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Oni w ogóle mają fajne filmiki. Swego czasu szukałem porównania obiektywów 70-200 2.8 i widziałem co najmniej 10 porównań Canon, Tamron, Sigma i tylko Oni zauważyli, że jedynie Canon osiąga prawdziwe 200mm. Mają ogromną wiedzę techniczną, potrafią ją zastosować w praktyce i są wyluzowani (tym bardziej jak na uesańczyków). Jak pooglądasz sobie ich Live'y to zobaczysz, że normalnie piją sobie na nich alkohol, czasem rzucą sprośnym żartem nie wstydzą się pokazać swojego zaplecza, swoich metod itd. Mają też zdrowe podejście do technikaliów. Przyznają, że Canony są słabymi aparatami ale używają go właśnie ze względu na brak odpowiednika 70-200, bo parają się głównie portretówką. Na wycieczki, wakacje już nie zabierają lustrzanek bo po prostu nie robi się nimi zdjęć. Wolą zabrać właśnie jakiegoś bezlusterkowca, którego można szybko wziąć do ręki cyk i po sprawie.

Babka jest maniakiem obróbki, prawie rysuje połowę zdjęcia. Ja czegoś takiego nie lubię ale to nie znaczy, że nie chce wiedzieć jak to się robi. Bardzo przystępnie to tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę obejrzeć, z pozoru gadają jak od niechcenia ale widac, że maja przemyślane to co mowią i ma to duży sens. Rzeczywiście, podają to na luzie i moze to sprawiać wrażenie braku profesjonalizmu, ale po minucie, człowiek wie, że może się u bich dowiedzieć, własnie, tak jak piszesz, o tej jednym kluczowym detalu, ktory zaważy na Twojej decyzji zakupowej. Rzadko zdarza mi się oglądać filmy na YT od początku do konca, ten obejrzalem cały. W wolnej chwili obejrzę co oni tam jeszcze nagrali. Dzięki za zwrocenie na nich uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, pozwolę sobie nieco odświeżyć temat. Minęły 2 miesiące, a ja nadal biję się z myślami. Zaszła też pewna rewolucja w moim postrzeganiu świata i przekonałem się do Canona 6d. W skutek tejże rewolucji wybór ograniczyłem do Olka i Canona. I teraz mam pytanie. Jaki kitowy zestaw polecacie w przypadku 6D. Czy brać L 24-105f4, czy L 24-70f4, czy może Sigmę 24-70f2.8? Sigma ma najlepsze światło, ale podobno są problemy z ff i bf i czy trafi się na dobry egzemplarz to właściwie jest loteria. Będę wdzięczny za radę.

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front focus i back focus można skorygować w ustawieniach aparatu. Przynajmniej powinno się dać, bo z tego co pamiętam 60D (udający aparat półprofesjonalny) tego nie miał, więc ręki sobie nie dam uciąć. F4 to już trochę ciemno. Nie chodzi o szumy bo te 6D zjada jako przekąskę ale o głębie ostrości. Ja bym porównał te obiektywy na stronach internetowych pod względem ostrości i wybrał ostrzejszy (jeśli cena nie robi różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front focus i back focus można skorygować w ustawieniach aparatu. Przynajmniej powinno się dać, bo z tego co pamiętam 60D (udający aparat półprofesjonalny) tego nie miał, więc ręki sobie nie dam uciąć. F4 to już trochę ciemno. Nie chodzi o szumy bo te 6D zjada jako przekąskę ale o głębie ostrości. Ja bym porównał te obiektywy na stronach internetowych pod względem ostrości i wybrał ostrzejszy (jeśli cena nie robi różnicy).

Z tego co czytałem to Sigma ma dość dobre opinie no i światło 2.8. Niestety ten BF i FF podobno nie zawsze daje się skorygować na poziomie aparatu, a wtedy to już tylko serwis lub wymiana na inny egzemplarz, co nie gwarantuje, że ten kolejny będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do astro nie polecam 24-105, sam posiadam i nie używam odkąd kupiłem stałki sigmy i samyanga, po pierwsze dość ciemny, po drugie koma i nieostrości na brzegu są zauważalne.

Generalnie 24-105 to bardzo dobry i wrzechstronny obiektyw, wykonałem nim 70% wszystkich zdjęć ale tylko w dzień.

Lepiej kup na początek tę Sigmę bo jaśniejsza, problemem jest tylko wybór dobrego egzemplarza.

Ja swoją sigmę 50/1.4 wybrałem w sklepie spośród kilku sztuk, tobie radzę to samo : podjechać do większego sklepu, pofocić na miejscu i wybrać odpowiedni obiektyw.

 

A w przyszłości dokupić jasną stałkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądałem ten test i zacząłem się zastanawiać czy warto. Z tym 2.8 to rewelacji nie ma ale cena jest kusząca. No cóż najprawdopodobniej wezmę tą Sigmę, a później będę się martwił dalej.

Darku a jaką rybkę polecił byś do EOSa 6D? Z Zenitarami to też podobno loteria, ale są tanie, a jeśli coś innego, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu rybka jest specyficzna, do wąskiego zakresu zastosowań, hmm no nie wiem ... typu łapanie bolidów czy timelapsy.

przy 14 mm masz trochę więcej mozliwości, nawet w dzień do fotografi architektury czy wnętrz.

 

ps.

Mam na myśli : Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.