Skocz do zawartości

M101 ze synty 8"


marcin.p1

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj była pogoda to podszedłem do tematu 2 raz.
Księżyc wyraźnie oślepiał, M101 robione w mieście nad lampami itd. ale uzbierałem 26 klatek po 30 s iso 1600.
Po zestackowaniu w DSS wyszło mi coś takiego ale obróbka to czarna magia dla mnie. Może i wydobył by coś więcej ale jestem w tym zielony.
PS. jak ktoś by mógł coś więcej zdziałać będę wdzięczny.

Mam tiff ale mi tu nie załaduje.

M101.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym z poważniejszych problemów z jakimi się borykałem gdy już coś zaczęło być widać na moich klatkach to gradienty tła. To samo widać na Twojej fotce - dół zaświetlony i do tego jeszcze trochę winiety. Pozbyć się problemu można pewnie na wiele sposobów -np. sztuczny flat w PS (nie robiłem), albo wyrównywanie tła w PIX. Jeśli poszukasz to znajdziesz pierwszą, darmową wersję która sobie z tym poradzi (no może przy Twoim, dużym udziale, bo to nie jest jedno kliknięcie. Polecam tutoriale w sieci. Tutaj:

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html

masz to ładnie opisane.

Następnym krokiem będzie zebranie większej ilości materiału, a później jeszcze większej ;)

 

Tak jak pisze Inimate - to ciemny obiekt. Na księżyc się nic nie poradzi, ale światło lamp można próbować wycinać filtrami LP lub UHC.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradienty mogą powstawać przez zanieczyszczoną atmosferę - przelatuje chmurka smogu i mamy gradient. Tak dla porównania wrzucam swoje dwie klatki M101 i M51: ISO 800 f5 1000mm ok. 120sec.

IMGP6932.jpg

IMGP6935.jpg

Są łatwiejsze obiekty od M101.

Edytowane przez Intimate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym z poważniejszych problemów z jakimi się borykałem gdy już coś zaczęło być widać na moich klatkach to gradienty tłaarrow-10x10.png. To samo widać na Twojej fotce - dół zaświetlony i do tego jeszcze trochę winiety. Pozbyć się problemu można pewnie na wiele sposobów -np. sztuczny flat w PS (nie robiłem), albo wyrównywanie tłaarrow-10x10.png w PIX. Jeśli poszukasz to znajdziesz pierwszą, darmową wersję która sobie z tym poradzi (no może przy Twoim, dużym udziale, bo to nie jest jedno kliknięcie. Polecam tutoriale w sieci. Tutaj:

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2010/06/pixinsight-le-10-wyrownanie-ta.html

masz to ładnie opisane.

Następnym krokiem będzie zebranie większej ilości materiału, a później jeszcze większej ;)

 

Tak jak pisze Inimate - to ciemny obiekt. Na księżyc się nic nie poradzi, ale światło lamp można próbować wycinać filtrami LP lub UHC.

 

 

 

Dzięki za info o programie .

Kurczę robiłem tak krok po kroku ale wyskoczył mi taki komunikat i lipa.

błąd.JPG

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to było robione? Czy to "SK 1309 EQ2" - jeśli tak to chyba wynik super - potrzeba więcej klatek (i najlepiej na dłuższym czasie) bo już zaczyna być widać szum w tle.

Gwiazdki trochę "przepalone" - przy "wyciąganiu krzywych" trzeba uważać by za bardzo nie podbijać krzywej do góry w prawym górnym narożniku wykresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to było robione? Czy to "SK 1309 EQ2" - jeśli tak to chyba wynik super - potrzeba więcej klatek (i najlepiej na dłuższym czasie) bo już zaczyna być widać szum w tle.

Gwiazdki trochę "przepalone" - przy "wyciąganiu krzywych" trzeba uważać by za bardzo nie podbijać krzywej do góry w prawym górnym narożniku wykresu.

 

 

Nie sk1309 to było syntą 8" na platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.