Jump to content

Koniec "taniego" netu


ArturW
 Share

Recommended Posts

Do 9 września minister finansów musi odpowiedzieć Komisji Europejskiej dlaczego jeszcze nie wprowadził podatku na internet w wysokości 22 %. Jak nie wprowadzi grozi nam proces. Minister się przestraszył i ma zamiar podatek wprowadzić w życie. Tak oto najdroższy internet w Europie stanie się koszmarnie drogi. Dlaczego "najniższej krajowej" nie chcę zrównać z resztą Europy dranie jedne :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Łączę się przez TP SA więc i tak mnie juz nic nie zdołuje.

 

Za to zdołowałem się, jak pojechałem do Włoch, a oni tam mają większość ciuchów, butów, sprzętów AGD, RTV itp. o kilkadziesiąt procent tańszych u nas. Do tego jeszcze pod koniec lata dochodzą takie obniżki, że głowa boli. Ciuchy w Benettonie leżą po 5 Euro i jakoś się nikt o nie nie bije, pewnie dlatego, że niewielu tam Polaków. A cena benzyny w Austrii już się zrównała z naszą - litr można kupić już za 85 centów. Grrrrr!

 

Nie żebym narzekał na Unię ale ... 8)

Link to comment
Share on other sites

Do 9 września minister finansów musi odpowiedzieć Komisji Europejskiej dlaczego jeszcze nie wprowadził podatku na internet w wysokości 22 %. Jak nie wprowadzi grozi nam proces.

 

Problemem nie jest to, że mamy stosować normalną stawkę VAT na internet tylko wysokość tej stawki. UE zaleca normalną stawkę w wysokości 15%, a my mamy jedną z najwyższych w UE 22% chyba tylko Dania ma 25%. Pomyślcie jak by wyglądały ceny gdyby na wszystko był VAT 15%. No ale pretensje to nie do UE tylko rząduów IIIRP

Link to comment
Share on other sites

Gdzie ty tankowałes? Mnie udało się znaleźć najtaniej za 0.99 Erosa. Porównaj ceny na mięso, masło, chleb i owoce. Spodnie w Benettonie kupujesz raz w roku, chleb codziennie.

Paliwo tankowałem w małym miasteczku Glognitz (nie za bardzo wiem, jak to sie pisze) 80 km od Wiednia. Faktem jest, że na autostradach czy w turystycznych regionach jest znacznie, znacznie drożej.

 

Pewnie, że ceny na artykuły spożywcze mamy o wiele tańsze. Ale mimo wszystko i tak za przeciętną pensję w Polsce można kupić o wiele mniej, niż w krajach UE. Kiedyś przeglądałem bardzo szczegółowe zestawienie (bodajże w Polityce) jak się ma wartość średniego zarobku brutto do ceny różnych produktów w różnych krajach. Jeśli mnie pamięć nie myli, to wiele stosunków najkorzystniej się prezentowało w USA, u nas w Europie było trochę gorzej. Polska wypadła nienajlepiej, ale nasi wschodni sąsiedzi mogą sobie pozwolić na jeszcze mniej. I tym się można pocieszyć.

 

Podałeś Mirku przykład Vatu. Ok, ale musisz pamiętać, że z takich np. Niemców państwo zdziera w inny sposoby. Mają np. 40% podatek od dochodów w rolnictwie (Polska 0%!), dochodzy od osób fizycznych też są wyżej niż u nas opodatkowane. Jednym słowem, nigdzie nie ma łatwo. A my powinniśmy się postarać, aby u nas było mimo wszystko jak najlżej.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie ty tankowałes? Mnie udało się znaleźć najtaniej za 0.99 Erosa. Porównaj ceny na mięso, masło, chleb i owoce. Spodnie w Benettonie kupujesz raz w roku, chleb codziennie.

 

A w Luksemburgu można kupic benzynę tak za 0,78-0,80

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.