Skocz do zawartości

Składanie długich timelapsów


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Bawię się właśnie VirtualDubem i mam pewien problem. Gdy w kodeku x264 wybieram multipass, to wynikowy film jest czarny. Przy single jest ok. Druga sprawa, to że przy single kompresja wynikowego filmy przy pełnym bitrate jest dla mnie nie do przyjęcia. Próbowałem zainstalować HuffYUV, polecany tutaj, ale nie umiem tego zrobić tak, aby VirtualDub go widział. Pomożecie? Skąd go pobrać i jak zainstalować?

 

I jeszcze jedno, gdzie się ustawia rozdzielczość i proporcje wynikowego obrazu?

 

Wszystko się da zrobić w VirtualDubie, próbujesz zapisać w kontenerze avi. coś co jest skompresowane algorytmem x264 i tu jest najprawdopodobniej problem. x264 zapisuj w kontenerze mp4 lub MKV. avi chyba nie obsługuje standardu x264/h264

 

Prosty sposób jak to zrobić.

 

1.

 

Gdy nie wykrywa ci nowych kodeków to wywal starego VDuba i ściągnij nowego, umieść go w innym folderze, ewentualnie pozbądź się 64 bitowej wersji programu na 32 bitową, zawsze jeden ze sposobów działa, przynajmniej u mnie.

 

2

Ściągnij tego kodeka x264

http://sourceforge.net/projects/x264vfw/?source=directory

bitrate rzędu 999999 kbit/s powinien wystarczyć żeby film miał super jakość.

 

3.

Przycinanie obrazu do HD:

 

Video->Filtres->Ad->Levels (nie zmieniaj nic w ustawieniach filtra)->Ok->Ok i odblokowuje się po prawej stronie okna przycisk Cropp. (Patrz obrazek).

 

4.

Po zainstalowaniu kodeka w jego ustawieniach wypełniasz pola wyboru jak na rysunku (w załączniku poniżej) i wybierasz miejsce zapisu pliku. Po zatwierdzeniu wychodzisz z menu wyboru kodeków i wracasz na główne okno programu. Klikasz zapisz jako avi. i wybierasz miejsce zapisu pliku wideo, najlepiej to samo co przy wyborze w kodeku ale podajesz inną nazwę pliku !!!.

 

Teraz najważniejsze, VirtualDub zrobi dwa pliki:

 

pusty plik avi. który można usunąć, a w tej samej lokalizacji (o ile wskazałeś tą samą lokalizację) kodek zapisze Twój plik mp4. z filmem, timelapsem, etc.

 

Zapis filmu jako avi. w VirtualDubie wymusza tylko uruchomienie kodeka który już niezależnie od programu zapisuje w oddzielnym pliku efekt kompresji.

cropp.jpg

Kodek.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.