Skocz do zawartości

[S] Sky-Watcher Mak 90


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Trudna była to decyzja, ale stało się. Po niespełna miesiącu użytkowania sprzedaję swojego Maczka 90. Jestem pierwszym właścicielem tego maleństwa, które pomimo niepozornych rozmiarów (a co za tym idzie - apertury) zaskakiwało mnie doskonałymi widokami Księżyca, Jowisza (dobrze widoczne pasy i tranzyty księżyców), Wenus (wyraźnie widoczna faza) i coraz jaśniejszego Marsa. :)

Powód sprzedaży? Bardzo atrakcyjna oferta zakupu Maka 127 i brak konieczności posiadania travelerka - mieszkam teraz w miejscu, gdzie wystarczy przejść kilkaset metrów, by było ciemno. Nawet jak na krakowskie standardy.

W zestawie z Makiem oferuję kompletny zestaw "sklepowy", czyli szukacz Star Pointer, kątówkę 90*, kitowce 20mm i 10mm oraz bardzo pojemną torbę z dodatkowymi kieszonkami. Do tego dorzucę Plossla GSO 15mm, takiego jak TUTAJ oraz metalowy adapter ze śrubką "fotograficzną" 1/4", który pozwala zamontować Maczka na siodełkach Vixen/Baader, montażach azymutalnych lub paralaktycznych z "szyną" i tak dalej.

Cena: 450zł.

Za dopłatą 80zł do zestawu mogę też dołączyć statyw Camrock TH-70 wraz z pokrowcem/torbą. Z powodzeniem przykręcałem Maczka do jego szybkozłączki i prowadziłem obserwacje księżycowe - bo po założeniu okularu 10mm ciężko było utrzymać planety w polu widzenia. Jednak na sam początek oraz jako lekki statyw podróżny pod tak małego Maczka lub lornetkę będzie jak znalazł.

Podkreślę, że teleskop był u mnie zaledwie przez niecały miesiąc, co dało w sumie 3 noce obserwacyjne (ach, ten listopad). Nie posiada więc najmniejszych śladów użytkowania, a na optyce znajduje się zaledwie kilka maleńkich pyłków.

Do Maczka mam oryginalne pudła i dwuletnią gwarancję. Jeśli chodzi o statyw, nie mam niestety ani jednego, ani drugiego.

W razie pytań, pozostaję do Waszej dyspozycji. :)

Pozdrowienia,

Snejk

IMG_20151126_075841.jpg

IMG_20151126_153002.jpg

IMG_20151126_153029.jpg

IMG_20151126_175437.jpg

IMG_20151126_175528.jpg

IMG_20151126_175604.jpg

IMG_20151126_175614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.