Skocz do zawartości

WebCamerki do astrofotografii?


astro_amator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w jednym z czasopism znalazłem oferte Creativa a dokładnie to webkamerki.

Myslałem o zastosowaniu ich do astrofotografii. A oto one:

 

Creative WebCam NX Ultra:

cena 279 - troche wysoka.

dane:

rozdzielczość zdjęć do 1,2 megapikseli ( interpolowana ) i filmów do 640x480, przetwornik CCD, pole widzenia o około 50% wieksze niż w zwyczajnej kamerze internetowej. Cyfrowy zoom.

 

Creative WebCam Live:

cena: 199 - ujdzie.

dane: rozdzielczość zdjęć do 1024x768 (interpolowana) i filmów do 640x480 przy 30 klatkach/sekunde. matryca CMOS. Głebia koloru: 24-bitowa True Color.

 

Creative WebCam Instant:

cena: 139 - no to nawet dobra cena.

dane: filmy w rozdzielczości 352x288przy 30 klatkach/sekunde. Zdjęcia interpolowanedo 640x480 przy 30 klatkach na sekunde (VGA) . matryca CMOS. przycisk do robienia zdjęć.

 

Creative WebCam NX

cena: 119

dane: zdjęcia i sekwencje wideo o rozdzielczości do 640x480 (interpolowanej), przetwornik CMOS

 

Creative WebCam Vista

cena: 79

dane: szczegółowe zdjęcia i filmy w rozdzielczości do 352x288 i w 16,7 miliona kolorów, przetwornik CMOS.

 

Creative WebCam NOTEBOOK

cena: 189

dane: pełna rozdzielczość VGA (640x480), waga zaledwi 40 gram, małe wymiary, etui i pętle utrzymująca kabel w zestawie.

 

Co myślicie o tych WebCamerkach?

1. Czy są one warte ceny?

2. Czy nadają się do astrofotografii?

3. A możecie znacie lepsze i tańsze WebCamerki?

4. Czy potrzebna będzie jakaś przeróbka?

5. Czy astrofotografować taką kamerką należy poprzez projekcję okularową czy w ognisku teleskopu.

6. I jak zamontować taką kamerkę do wyciągu?

 

Pozdrawiam. Tomasz Szultka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ten pochodzi ze strony komputronika

cytuje:

"

Zawartość opakowania

 

Creative WebCam NX Ultra z przewodem USB o dł. 2 m

Skrócona instrukcja obsługi

Słuchawki z wbudowanym mikrofonem

Płyta instalacyjna zawierająca:

- Sterownik kamery internetowej Creative WebCam NX Ultra

- PC-CAM Center – pozwala zgrywać filmy i zdjęcia na komputer

- Webcam Monitor – przekształca komputer w rejestrator ruchu - Arcsoft PhotoImpression 4 – umożliwia edytowanie zdjęć

- Arcsoft VideoImpression 2 (Ang) – umożliwia edytowanie filmów

- Arcsoft Multimedia Email – pozwala wysyłać własne pocztówki

- Arcsoft Greeting Card Creator (Ang) – pozwala tworzyć oryginalne kartki z życzeniami na każdą okazję korzystając z kolekcji zdjęć użytkownika

"

Do tekstu pogrubionego: Czyli jak będe mial laptopa i podlacze do niego kamerke to mial aktualny obraz ktory rejestruje kamerka? to chyba się przyda w astrofotografii?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widać, że nie ma wykręcanego obiektywu. Tak jak większość kamer internetowych nie ma długich czasów w standardzie, więc bez przeróbki na długie czasy (o ile ta kamera ma taką możliwość) ani rusz. Z mojego punktu widzenia, trzeba chyba jednak dozbierać na vestę albo jakiegoś toucama, ale o tym niech wypowiedzą się inni Forumowicze :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupiłem Veste ale jeszcze jej nie mam no ale myśle ze nie warto tracić kasy na takie modele według mnie lepiej dozbierać kase na ToUcama albo Veste to jest już pewny sprzęt do astrofoto no i łatwiej przerobić na długie czasy naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakupiłem Veste ale jeszcze jej nie mam no ale myśle ze nie warto tracić kasy na takie modele według mnie lepiej dozbierać kase na ToUcama albo Veste to jest już pewny sprzęt do astrofoto no i łatwiej przerobić na długie czasy naświetlania

A gdzie można kupić takie Vesty albo ToUcamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej te kamery, to gra nie warta świeczki

 

olać je? - a może lepszy byłby np. hp photosmart 435 ktorego posiadam? tylko chyba najdluższy czas naświetlania to 8 sekund. :(

Na Veste musiałbym poczekać do gwiazdki bo kaski mam trochę uzbierane ( około 200 zł. ale teraz nie mam za bardzo czasu popracować chyba że trawe skosić ale to akurat moj zwyczajny obowiazek. Może rodzice dolozą? :)

 

Czyli jeśli żadna z wymienionych przeze mnie kamerek nie jest warta kupna to lpeszy będzie ten aparat hp czy Vesta lub TouCam? i czy ToCama czy Veste też trzeba przerabiać?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Veste musiałbym poczekać do gwiazdki
znawu ta astrologia :x

 

nie wiem co w tym za astrologia jest :?

 

A tak pozatym: to mam jeszcze jeden aparat Canon Camedia 62mm obiektyw tylko czy on się nadaje. I następnie pozostaje mi Canon EOS . Czy taki sprzęt może się nadać?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym: to mam jeszcze jeden aparat Canon Camedia 62mm obiektyw tylko czy on się nadaje.
Olympus, czy Canon?
I następnie pozostaje mi Canon EOS . Czy taki sprzęt może się nadać?
Ma migawke elektromagnetyczna. Lepszy bylby aparat mechaniczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym: to mam jeszcze jeden aparat Canon Camedia 62mm obiektyw tylko czy on się nadaje.
Olympus, czy Canon?
I następnie pozostaje mi Canon EOS . Czy taki sprzęt może się nadać?
Ma migawke elektromagnetyczna. Lepszy bylby aparat mechaniczny.

 

Sorry, oczywiście Olympus Camedia :) - ciągle mi sie ta nazwa myli :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Olymnpus Camedia by się nadawał?

Mam zrobione nim fotki Jowisza z projekcji okularowej, aparat był trzymany w ręku ale wyszła tylko żółto-brązowa kropka. Bym mógł sobie zrobić do niego złączke tylko nie wiem czy jest warto? No i ten aparat trochę waży. Ten Canon EOS to też by mógł być tylko to jest kliszówka i na dodatek słabsza od tego cyfrowego Olympusa.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A taka bateria do Canona kosztuje ok. 25 zł. Potrzebne są dwie więc wychodzi 50zł. na ok. 5 kilkunastominutowych ekspozycji. Mówie to z własnego doświadczenia z tym aparatem.

A przecież wystarczy BATTERY PACK i wsadzasz paluchy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.