Skocz do zawartości

Czy to meteoryt


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

po otwarciu:

 

"Ups... Tu nie ma nic do oglądania. Albo nie masz dostępu do zdjęć, albo pod tym adresem internetowym po prostu nie ma żadnych zdjęć. Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem albumu, aby uzyskać dostęp"

 

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/Fottt?authkey=Gv1sRgCIXQn_Ce3_enbw#

 

Teraz powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yake, żadna z tych skał nie jest meteorytem. Jeżeli to chcesz usłyszeć.

 

A po czym wnioskujesz że żaden z tych kamieni nie jest met?

Tylko na podstawie zdjęcia potrafisz stwierdzić że żaden z tych kamieni nie jest met?

Szczególnie pierwszy kamyk pewnie zakładasz że to nie met bo wygląda jak lunar.

Ja wiem że co by się nie pokazało to i tak powiecie że to lipa bo o co innego w tym wszystkim chodzi bo kamieni z nieba w Polsce jest mnóstwo tylko dla pewnej grupy osób reszta nie ma wstępu.

 

Kto zna temat zlodowacenia to wie o co mi chodzi i wie co przywędrowało do Polski z lodowcami.

I bez obrazy ale albo twoja wiedza na temat achondrytów jest mała albo celowo dyskwalifikujesz kamyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie pierwszy kamyk pewnie zakładasz że to nie met bo wygląda jak lunar.

 

A co to jest lunar?

 

Tak, rozszyfrowałeś mnie. Nie chcę byś znalazł jakikolwiek meteoryt. Uważam, że meteorytyka jest hobby przeznaczonym tylko i wyłącznie dla osób znających się na skałach i osób, które mają dobre kontakty by znalezionego metka opchnąć za niezłą kasę. I dlatego kilka osób na forum piszę w 99,99%, że skały które się tutaj pojawiają (nie tylko Twoje) nie są meteorytami. A wszystko przez to, że po prostu nie chcą sobie robić konkurencji na rynku. <facepalm> :compress:

 

Wszystko co piszę o skałach, które widzę na zdjęciu to informację, które jestem w stanie wyczytać z danego zdjęcia. Już pisałem kiedyś, że w taki sposób nie rozpoznaje się skał. Poproś o rozpoznanie w najbliższym instytucie geologicznym. Może oczywiście okazać się, że nie mam racji, czego Ci życzę.

 

I kup stary porządną książkę o meteorytach, przestudiuj zdjęcia ziemskich skał i minerałów, to wtedy się przekonasz, że nie każda skała którą znajdziesz spadła z nieba.

Edytowane przez wolforzech
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest lunar?

 

Tak, rozszyfrowałeś mnie. Nie chcę byś znalazł jakikolwiek meteoryt. Uważam, że meteorytyka jest hobby przeznaczonym tylko i wyłącznie dla osób znających się na skałach i osób, które mają dobre kontakty by znalezionego metka opchnąć za niezłą kasę. I dlatego kilka osób na forum piszę w 99,99%, że skały które się tutaj pojawiają (nie tylko Twoje) nie są meteorytami. A wszystko przez to, że po prostu nie chcą sobie robić konkurencji na rynku. <facepalm> :compress:

 

 

Ok Rozumien.

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#

:lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest problem bo ja nie odpuszczę z moimi kamykami bo wiem co mam i będę miał tego więcej już wiem gdzie szukać i co szukać i prędzej czy później znajdę sposób by je sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest problem bo ja nie odpuszczę z moimi kamykami bo wiem co mam i będę miał tego więcej już wiem gdzie szukać i co szukać i prędzej czy później znajdę sposób by je sprzedać.

Sprzedać , to możesz w każdej chwili , ale jako kamienie - jak znajdziesz na nie kupca !

Tylko nie wciskaj nikomu kitu , że to są meteoryty , a tym bardziej Lunary - bo bez certyfikatu z renomowanej światowej placówki badawczej nikt nie powinien tego kupować , a jakby ktoś potem rzeczywiście to zbadał i wyszłoby mu , że to są ziemskie skały , to mógłby Cię podać do sądu :read:

Czy myślisz , że te księżycowe meteoryty sprzedawane na ebayu są wieczorem zbierane na polu , a potem rano wrzucane do sprzedaży ?

Wszystkie mają certyfikaty potwierdzające pochodzenie i co więcej powiem każdy najmniejszy okruch , jaki jest sprzedawany z księżycowego , czy marsjańskiego meteorytu jest ewidencjonowany i dokładnie wiadomo kto go kupił i od kogo i jest umieszczony w ewidencji . Praktycznie dokładnie wiadomo ile i gdzie znajdują się fragmenty danego meteorytu !

Wbrew pozorom w obrocie prawdziwymi Lunarami i Marsami panuje dyscyplina w celu niedopuszczenia potencjalnych oszustów , którzy wykorzystując pewne podobieństwo skał ziemskich usiłują czasem coś komuś sprzedać .

Naprawdę nie warto psuć sobie reputacji sprzedając kamienie nie będące meteorytami :lightning:

Pozdrawiam i życzę sukcesów w poszukiwaniach !

Meteoriticon

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać , to możesz w każdej chwili , ale jako kamienie - jak znajdziesz na nie kupca !

Tylko nie wciskaj nikomu kitu , że to są meteoryty , a tym bardziej Lunary - bo bez certyfikatu z renomowanej światowej placówki badawczej nikt nie powinien tego kupować , a jakby ktoś potem rzeczywiście to zbadał i wyszłoby mu , że to są ziemskie skały , to mógłby Cię podać do sądu :read:

Czy myślisz , że te księżycowe meteoryty sprzedawane na ebayu są wieczorem zbierane na polu , a potem rano wrzucane do sprzedaży ?

Wszystkie mają certyfikaty potwierdzające pochodzenie i co więcej powiem każdy najmniejszy okruch , jaki jest sprzedawany z księżycowego , czy marsjańskiego meteorytu jest ewidencjonowany i dokładnie wiadomo kto go kupił i od kogo i jest umieszczony w ewidencji . Praktycznie dokładnie wiadomo ile i gdzie znajdują się fragmenty danego meteorytu !

Wbrew pozorom w obrocie prawdziwymi Lunarami i Marsami panuje dyscyplina w celu niedopuszczenia potencjalnych oszustów , którzy wykorzystując pewne podobieństwo skał ziemskich usiłują czasem coś komuś sprzedać .

Naprawdę nie warto psuć sobie reputacji sprzedając kamienie nie będące meteorytami :lightning:

Pozdrawiam i życzę sukcesów w poszukiwaniach !

Meteoriticon

 

Ja nie powiedziałem że mam zamiar sprzedać kamienie zwykłe z pola zebrane wieczorem i nie wciskam nikomu kitu że są to met. uważam że tym kamieniom warto się przyjrzeć bliżej i liczę się z tym że nikt z was mi w tym nie pomoże.

Ten kamien

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5594067662910214434

posiada jeszcze skorupę obt.resztki zielonego koloru widać na zdj. skany również wiele pokazują.

 

Więc mam prawo podejrzewać że kamyk jest ciekawy a czym mógł by być to lunar wy sami na to pytanie odpowiadacie.

 

zrobię wszystko by się dowiedzieć czym te kamienie są jesli by wyszło że są w śród nich met. to wtedy bym próbował sprzedać kamień wyniki badan bym miał na papierze więc i nie było by sądów itp. Ja nie pytam na tym forum lub innym co to jest bo sam już jakąś wiedzę posiadam większą niż przeciętny Kowalski a i tak prawdy bym się nie dowiedział.

Dam sobie spokój( lub nie) wtedy gdy poznam prawdę o tych kamykach .

Znam temat zlodowacenia i wiem co mogło do nas przypłynąć dlatego jest to trzymane w tajemnicy tylko nieliczni wiedzą bo co gdyby wszyscy skalniaki posprawdzali? Rynek zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę jaką posiadasz wiedzę! Istny ogrom!

 

Proponuję udać się do najbliższego instytutu geologii. Jeżeli to nie pomoże to zostaje tylko psychiatra.

Jeżeli moją ironię odebrałeś na serio i dalej snujesz jakieś teorie spiskowe nt. meteorytów to z takim IQ na pewno nie odróżnisz meteorytu od skały ziemskiej, sorry.

Jeżeli nie zgadzasz się z każdą opinią o swoich skałach, to po co w ogóle pytasz skoro jesteś ekspertem? Twoje posty zaczynają mnie co raz bardziej bawić Yake. Widziałem w życiu setki skał. To co prezentujesz to zwykłe skały magmowe, osadowe lub metamorficzne! Idź ochłoń! Przestań pisać bzdury bo widziałem, że o to samo pytałeś na innym forum związanym z meteorytami i inni pisali to samo co ja. Teraz spamujesz tutaj. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę jaką posiadasz wiedzę! Istny ogrom!

 

Proponuję udać się do najbliższego instytutu geologii. Jeżeli to nie pomoże to zostaje tylko psychiatra.

Jeżeli moją ironię odebrałeś na serio i dalej snujesz jakieś teorie spiskowe nt. meteorytów to z takim IQ na pewno nie odróżnisz meteorytu od skały ziemskiej, sorry.

Jeżeli nie zgadzasz się z każdą opinią o swoich skałach, to po co w ogóle pytasz skoro jesteś ekspertem? Twoje posty zaczynają mnie co raz bardziej bawić Yake. Widziałem w życiu setki skał. To co prezentujesz to zwykłe skały magmowe, osadowe lub metamorficzne! Idź ochłoń! Przestań pisać bzdury bo widziałem, że o to samo pytałeś na innym forum związanym z meteorytami i inni pisali to samo co ja. Teraz spamujesz tutaj. Powodzenia!

 

Co do teorii spiskowych to nie jestem sam który tak uważa bo nie potrzeba dużego IQ aby to dostrzec że coś tu jest nie tak.

A meteorytów w naszej Polsce jest w h... (achondrytów) choćby polodowcowych bo gdzie mogły się podziać? Rzecz wiadoma że kiedyś była wielka katastrofa kosmiczna oberwało się ziemi i planetkom w koło i gdzie są meteoryty które wtedy spadły?

 

A tu taka ciekawostka

 

Interesujące zagęszczenie meteorytów księżycowych występuje w Omanie na Półwyspie Arabskim na obszarze o nazwie Dhofar. Znaleziono tam ok.30 meteorytów i prawdopodobnie będą następne. Przyczyna takiego zagęszczenia na niewielkim terytorium nie została jeszcze jednoznacznie określona.

 

Wierzysz że utworzyły sobie tunel i nim spadają tylko tam? Taką teorie wysnuli na innym forum.

Bo jesli tak to twoje IQ nie jest takie jak ci sie może wydawać

Prosta sprawa że te kamienie pochodzą z innego rejonu zostały tam sprzedane na tak zwanym czarnym rynku taką sobie teorie wymyśliłem bo lepiej brzmi niż ta z tunelem.

 

Dlatego tak komuś zależy by ludzie nie wiedzieli za wiele na temat met. bo co by gdyby każdy skalniak został sprawdzony?

Oj rynek by się zapchał

 

A co do kamyka to jest to bazalt i odpowiedz mi napytanie czy są takie bazalty na ziemi?

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5593473398883955890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie przeczę, że w Polsce jest dużo meteorytów. Ja tylko napisałem, że Ty ich nie znalazłeś. A jeżeli uważasz inaczej, to znaczy, że masz na ten temat pojęcie koloru tej skały. Jeżeli uważasz, że to bazalt z Księżyca to mogę tylko winszować pomysłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie przeczę, że w Polsce jest dużo meteorytów. Ja tylko napisałem, że Ty ich nie znalazłeś. A jeżeli uważasz inaczej, to znaczy, że masz na ten temat pojęcie koloru tej skały. Jeżeli uważasz, że to bazalt z Księżyca to mogę tylko winszować pomysłowości.

 

A kto powiedział ze z księżyca? Powiedziałem że bazalt resztę to twoje zdanie jak bym miał obstawiać to raczej marsa lecz wole pozostać przy bazalcie.

A co do tego kamienia

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5594758125977015698

posiada obtopienia lecz ty ich pewnie nie dostrzegasz.

 

Ten również nie przypomina met.

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5594758500886975794

bo one przecież tak nie wyglądają.

A to jest zwyczajne gabro na pewno nie met.

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5583145529991412962

i jeszcze brekcja

https://picasaweb.google.com/112027766169241188583/T?authkey=Gv1sRgCM_j2o_9go6VjAE#5595150217219215938

nic szczególnego zwykła brekcja jak każda inna.

więc po co to zamieszanie z powodu zwykłych kamieni które spadły z nieba.

A wiadoma spr. że w Polsce tylko ziemskie spadają :D

 

Jeżeli twierdzisz na podstawie zdj. że to ziemskie to byś napisał jakie lub chociaż dlaczego uważasz tak jak piszesz.

Być może dostrzegłeś jakąś cechę ziemską której meteoryt nie może mieć proszę podziel się zemną bo ja mogę się mylić i się nie bedę upierał przy swoim jesli podasz mi konkretnie po czym stwierdziłeś że żaden z moich kamieni nie jest met.

Gdzieś czytałem że achondryty to zamienniki ziemskich skał i nie jest tak łatwo ich rozpoznać jak dłużej leżą na ziemi ale ty widocznie to potrafisz.

Jesli był byś łaskaw to proszę oświeć mnie po czym tak stwierdzasz.

To wtedy je odstawię i znajdę lepsze co bardziej są podobne do tych z kosmosu.

 

Ostatnie pytanie dlaczego nikt z forum met. nie wie gdzie się bada kamien odpłatnie palą głupa że słyszeli ze tak można lecz nie wiedzą gdzie.

Chyba co niektórym bardzo zależy bym nie poznał prawdy jesli to by były ziemianie to tym bardziej się powinno goscia podesłac do odpłatnych badań straci raz czy dwa to się może przekona że to nie jest dla niego, a tu klaps nie wiedzą nic w temacie a ja mam kręcone włosy i Jaś na imię :fool:

łykam wszystko co popadnie.

Jesli naprawdę uważacie że żaden z kamieni nie ma szansy by był met to proszę o adresy instytucji gdzie mogę sobie wtopić parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burak z meteorytomania

Ostatnie pytanie dlaczego nikt z forum met. nie wie gdzie się bada kamien odpłatnie palą głupa że słyszeli ze tak można lecz nie wiedzą gdzie.

Chyba co niektórym bardzo zależy bym nie poznał prawdy jesli to by były ziemianie to tym bardziej się powinno goscia podesłac do odpłatnych badań straci raz czy dwa to się może przekona że to nie jest dla niego, a tu klaps nie wiedzą nic w temacie a ja mam kręcone włosy i Jaś na imię :fool:

łykam wszystko co popadnie.

Jesli naprawdę uważacie że żaden z kamieni nie ma szansy by był met to proszę o adresy instytucji gdzie mogę sobie wtopić parę groszy.

 

Nie naszą winą jest, iż przy swoim upośledzeniu nie chcesz się tego dowiedzieć. Wystarczy spojrzeć gdzie polskie meteoryty były badane lub nawet gdzie polscy kolekcjonerzy zlecają badania. Baa - gdybyś poświęcił choć minutę i przejrzał członków PTMu - to już byś miał przynajmniej dwa miejsca:

 

Pan Bartoszewicz z Niemiec (sprawdź sobie dokładną niemiecką pisownię na stronie)

Prof. Karwowski

 

czy choćby PIG w Warszawie.

 

ps. Widzę, że postanowiłeś zastosować znaną metodę głupiego: najpierw sprowadzić do swojego poziomu, a potem pokonać doświadczeniem. To więcej niż przykre i żałosne...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naszą winą jest, iż przy swoim upośledzeniu nie chcesz się tego dowiedzieć. Wystarczy spojrzeć gdzie polskie meteoryty były badane lub nawet gdzie polscy kolekcjonerzy zlecają badania. Baa - gdybyś poświęcił choć minutę i przejrzał członków PTMu - to już byś miał przynajmniej dwa miejsca:

 

Pan Bartoszewicz z Niemiec (sprawdź sobie dokładną niemiecką pisownię na stronie)

Prof. Karwowski

 

czy choćby PIG w Warszawie.

 

ps. Widzę, że postanowiłeś zastosować znaną metodę głupiego: najpierw sprowadzić do swojego poziomu, a potem pokonać doświadczeniem. To więcej niż przykre i żałosne...

 

Jesli chodzi o członków PTM to próbowałem z nimi rozmawiać lecz z marnym skutkiem

Pan Bartoszewicz z Niemiec również przerabiałem ten temat mówiona mi że wysyłam próbki i po góra 2 tyg. dostajesz odp. co to jest za skała lub met. A teraz już mi mówi się że Musi ktoś z branży potwierdzić i Pan Bartoszewicz dopiero wtedy będzie badał również wydaje mi się to smieszne bo poco ma ktoś to potwierdzać jak i tak się wysyła próbkę do tego Pana. I wypełnia chorą ankietę położenie geogr. itp. w razie jak by met to by wiedzieli gdzie szukać.

Co do Pana Karwowskiego to również próbowałem lecz niestety jest w szpitalu nie wiem jak teraz.

następna spr. to z nie ma możliwości przebadania kamienia księżycowego w Polsce więc i tak lipa.

Nie myśl Kolego że ja nie robię nic w tym kierunku bo tak nie jest.

 

Mam zamiar posłać próbki do ACTLABS

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=it&tl=pl&u=http://www.actlabs.com/page.aspx%3Fmenu%3D74%26app%3D243%26cat1%3D617%26tp%3D2%26lk%3Dno&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgGYdZObQxLsMrxKmhyiaVlsaPzDw koszt ok. 100$

Wyniki będę miał na papierze i tylko pozostanie znaleźć kogoś kto się z nimi zapozna np. randy korotev

 

I chciał bym aby ktoś podpowiedział gdzie jeszcze można badać kamyki odpłatnie.

 

Ciekawe gdzie wy badacie metki które znajdujecie bo na pewno nie w Polsce a wiadoma sprawa czemu nie są zarejestrowane ze znaleziono je w naszym kraju i dlaczego nie pisze się na Polskich stronach o achondrytach tak jak by ich u nas nie było a na meteorytomani podstawowe hasło to test na nikiel.

a jesli kamyk nie jest magnetyczny to prawie na pewno nie jest to meteoryt. Wszystkich się nastawia na żelaźniaki czy chondryty które zostały praktycznie wyzbierane. Sam widziałem jak rozstawiają się na polu

5 czy 6 i lecą cały teren tylko ciekawe dlaczego często poszukują w nocy pod pretekstem szukania monet.

A potem się mówi że dlaczego ja mam same "achondryty" bo teoretycznie to ich jest najmniej i gdzie są żelaźniaki u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.