Skocz do zawartości

Podłączenie aparatu do wyciągu


K4rm3L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Chciał bym podłączyć aparat Sony nex3n do teleskopu GSO 12". Proszę o poradę jaki adapter potrzebuje żebym mógł zamontować w/w aparat. Przy okazji chciałem zapytać czy aparat podłączony do teleskopu przez przejściówki robi zdjecia przez soczewkę ? Czy bezpośrednio z lustra głównego ? Prosze mi wybaczyć ale jestem nowym posiadaczem teleskopu i nie znam sie na tych sprawach. Jezeli jest taka możliwość to prosze o podanie linku do szukanego ringu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nudów i z lenistwa szukam odpowiedzi na banalne pytania leniwców i dzieci, którym rodzice wydzielają Internet na godzinę dziennie :) :) :)

Wpisałem sobie "sony alfa nex e-mount na T2" i już - w 5 sekund znalazłem odpowiedź.

W instrukcji obsługi każdego teleskopu (papierowej jak i na stronie producenta lub sklepów ze sprzętem astro) są podane sposoby podłączenia. Także na forum są gotowce dla laików.

 

Oto link przykładowy: http://fotozakupy.pl/foxfoto-adapter-t2-do-sony-nex/31300s

 

http://www.teleskopy.pl/pdf/inne/astrofotografia_lustrzanka.pdf- tu jest na temat sposobów podłączania aparatów.

 

Każde forum jest pomocne i łatwo znaleźć odpowiedzi na takie pytania bez obrażania forumowiczów! Wskakujesz pierwszy raz na forum i od razu walisz tekst "Bardzo Pomocne forum ......."

Nie ma głupich pytań - są mądre pytania np. "Znalazłem taką złączkę... czy na pewno będzie pasowała do mojego aparatu... i czy coś jeszcze będzie potrzebne".

Astronomia wymaga trochę poświęcenia i CIERPLIWOŚCI.

 

Powodzenia

Edytowane przez dj_peterka
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz fotografować?

Czy w tym aparacie jest opcja manualnych ustawień długości naświetlania?

Jaki masz montaż w tym gso?

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie aparatu w ognisku głównym bez okularów teleskopu i bez obiektywu aparatu.

 

Czy długo uzytkujesz juz ten teleskop?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nudów i z lenistwa szukam odpowiedzi na banalne pytania leniwców i dzieci, którym rodzice wydzielają Internet na godzinę dziennie :) :) :)

Wpisałem sobie "sony alfa nex e-mount na T2" i już - w 5 sekund znalazłem odpowiedź.

W instrukcji obsługi każdego teleskopu (papierowej jak i na stronie producenta lub sklepów ze sprzętem astro) są podane sposoby podłączenia. Także na forum są gotowce dla laików.

 

Oto link przykładowy: http://fotozakupy.pl/foxfoto-adapter-t2-do-sony-nex/31300s

 

http://www.teleskopy.pl/pdf/inne/astrofotografia_lustrzanka.pdf- tu jest na temat sposobów podłączania aparatów.

 

Każde forum jest pomocne i łatwo znaleźć odpowiedzi na takie pytania bez obrażania forumowiczów! Wskakujesz pierwszy raz na forum i od razu walisz tekst "Bardzo Pomocne forum ......."

Nie ma głupich pytań - są mądre pytania np. "Znalazłem taką złączkę... czy na pewno będzie pasowała do mojego aparatu... i czy coś jeszcze będzie potrzebne".

Astronomia wymaga trochę poświęcenia i CIERPLIWOŚCI.

 

Powodzenia

Dj peterka dziekuje Ci ze poświęciłeś swój cenny czas w którym to z nudów podałes mi link do przejściówki, oraz strasznie sie obraziłeś tym co napisałem w tyniku braku odpowiedzi ze strony forumowiczów !

Wyobraź sobie ze funkcja "szukaj" w Google jak i "wyszukiwarka" na forum nie jest mi obca. Przetrzepalem wszystkie posty z tym związane, lecz nie znalazłem konkrenej odpowiedzi. Moja wiedza z tego zakresu jest bardzo uboga wiec postanowiłem zapytać na forum kolegów którzy maja o tym duzo bogatsza wiedzę ! Po mimo moich dobrych chęci spotkałem sie z twoja głupia docinką na temat dzieciaków i lenistwa. Myśle ze skoro tak bardzo sie nudzisz to zajmij sie czym bardziej kreatywnym a nie wyładowuj tutaj swojego nadmiaru energ spowodowanym brakiem znalezienia sobie czegoś do roboty.

Moja propozycja do ciebie to taka żebyś zabrał swojego kolegę adoratora Jacek160

!

Trafna uwaga kolegi że każde forum jest pomocne,jesteś nowy na forum i z miejsca walisz z grubej rury z tego typu uwagami.Podobnych tematów jest multum,jest takie narzędzie co zwie się"wyszukiwarka".

za rękę na spacer i żebyście przedyskutowali sobie temat " po co ludzie wymyśli forum". Z góry chce wam przypomnieć ze każdy tutaj zalogowany ma prawo pytać o co chce w przypadku kiedy ma problem, a swoje foszki związane z twierdzeniem ze idę na łatwiznę zachowaj dla siebie. Nie chcesz pomoc - nie odpisuj !

 

Co chcesz fotografować?

Czy w tym aparacie jest opcja manualnych ustawień długości naświetlania?

Jaki masz montaż w tym gso?

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie aparatu w ognisku głównym bez okularów teleskopu i bez obiektywu aparatu.

 

Czy długo uzytkujesz juz ten teleskop?

 

Tayson w tym aparacie jest możliwość manualnego ustawienia długości naświetlania, montaz na dobsonie. Obiektyw jest ściągany wiec foty bede trzaskał na pewno bez obiektywu,lecz szukając złączki znalazłem http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=883&lunety=Z%B3%B1czka_projekcyjna_o_regulowanej_d%B3ugo%B6ci_TPL_1,25''_/_T2 takie cudo. Nie wiem dokładnie czy to jest niezbędne do prawidłowego podłączenia aparatu z teleskopem ? W tej złącze znajduje sie okular teleskopu i wtedy mozna fotografować nie przez lustro główne lecz soczewkę ?

Z góry dziękuje Ci za normalna odpowiedz bez docinek, pozdrawiam Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze należy sprawdzić czy będziesz miał dostęp do ogniska głównego, w lustrzankach nie ma dostępu do ogniska głównego bez podnoszenia lustra głównego. Nie wiem o ile,lub czy w ogóle w bezlusterkowcach matryca jest coś bliżej "otworu" niż w lustrzankach. I dopiero po upewnieniu się, wybrać metodę którą wybierzesz czy foto w ognisku czy przez okular teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując teleskop, Pan w sklepie zapytał sie czy podnieść lustro do ewentualnego astrofoto. Poprosiłem go o to ponieważ wiedziałem ze po pewnym czasie bede chciał z takiej opcji skorzystać.

Minęły juz cztery miesiące odkąd mam teleskop i wlanie sie do tego przymierzam aby rozpocząć zabawne z astro.

Przy okazji podaje link do poradnika dla "zielonych" osób takich jak ja 😏 rozpoczynających przygodę z fotografowaniem nocnego nieba.

http://www.optyczne.pl/55.1-poradnik-Astrofotografia_dla_zupełnie_początkujących_Wstęp.html

Kilka kwesti mi wyjaśnił, więc może komuś sie przydać.

Edytowane przez K4rm3L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupowales?

Najlepiej tam isc i Ci doradza jak podlaczyc Twoj aparat.

 

Jaki masz wyciag w teleskopie. Zakladam ze 2"

Potrzebujesz T-ring sony (bagnet)-->gwint w wyciagu.

 

Do malutkich DSow za bardzo takim teleskopem nie masz co podchodzic.

Slonce, Ksiezyc bedzie ok.

 

Dlaczego? Dluga ogniskowa, slabe prowadzenie, rotacja pola ze wzgledu na montaz dobsona.

Oczywiscie mozesz próbowac, ale taki teleskop dla poczatkujacego to bardziej pod wizual niz foto.

Czasy naswietlania kilkusekundowe, bo minuty to bedzie slabo....

 

edit

zobacz jeszcze sobie to

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karmel!
Akurat wyładowujesz się tutaj Ty. A zacząłeś sam od głupiego "Bardzo Pomocne forum .......". Nie oczekuj więc ciepłego przyjęcia. A już kolejny post przepełniony sarkazmem, z docinkami o zabieranie za rączkę na spacer i adoratorach, był kompletnie nie na miejscu.

Wracając jeszcze do Twego pierwszego braku cierpliwości, to nie oczekuj odpowiedzi po niespełna 24-ech godzinach od zadania pytania. Tym bardziej, że mało kto używa NEX-ów do astrofoto, większość korzysta z lustrzanek Canona, Nikona, no i oczywiście dedykowanych kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupowales?

Najlepiej tam isc i Ci doradza jak podlaczyc Twoj aparat.

 

Jaki masz wyciag w teleskopie. Zakladam ze 2"

Potrzebujesz T-ring sony (bagnet)-->gwint w wyciagu.

 

Do malutkich DSow za bardzo takim teleskopem nie masz co podchodzic.

Slonce, Ksiezyc bedzie ok.

 

Dlaczego? Dluga ogniskowa, slabe prowadzenie, rotacja pola ze wzgledu na montaz dobsona.

Oczywiscie mozesz próbowac, ale taki teleskop dla poczatkujacego to bardziej pod wizual niz foto.

Czasy naswietlania kilkusekundowe, bo minuty to bedzie slabo....

Pójść nie pójdę ponieważ zakup robiony był przez telefon ze względu na to ze nie ma takiego w pobliżu mojej miejscowości.

Wyciąg jest 2" z redukcja, taki jak zdjęciu.

Czy sa montaże przeznaczone do tego typu teleskopu aby miały prowadzenie ? Mianowice widziałem zestaw goto ( doposażenie ) do dobosona , ale z opini wyczytałem ze nie jest to super rozwiazanie, dlatego pytanie czy jest jakaś inna opcja modyfikacji pod astro?

post-29657-0-69338500-1451836677_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresl sie co chcesz fotografowac?

czy juz obserwowales przez ten teleskop?

 

poczytaj, bo troche slabo u Ciebie z podstawowymi pojeciami.

kupic wielki, relatywnie tani teleskop to nie zawsze jest najlepsza opcja w astrofoto.

 

smiem twierdzic, ze skoro kupiles go (teleskop) przez telefon, to o taka zlaczke tez sie dogadasz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karmel!

Akurat wyładowujesz się tutaj Ty. A zacząłeś sam od głupiego "Bardzo Pomocne forum .......". Nie oczekuj więc ciepłego przyjęcia. A już kolejny post przepełniony sarkazmem, z docinkami o zabieranie za rączkę na spacer i adoratorach, był kompletnie nie na miejscu.

Wracając jeszcze do Twego pierwszego braku cierpliwości, to nie oczekuj odpowiedzi po niespełna 24-ech godzinach od zadania pytania. Tym bardziej, że mało kto używa NEX-ów do astrofoto, większość korzysta z lustrzanek Canona, Nikona, no i oczywiście dedykowanych kamer.

Kolego matpio7 !

Widzę ze jestes kolejnym nadwrażliwym kolesiem który szuka sobie sensacji, zauważ z durne komentarze zostały zakończone, merytoryczna rozmowa traw, a ty spowrotem zaczynasz feścić. Jak chcesz dołączyć do wyprawy z kolegami za dany im poklask to pewnie Cię zbiorą na Spacerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresl sie co chcesz fotografowac?

czy juz obserwowales przez ten teleskop?

 

poczytaj, bo troche slabo u Ciebie z podstawowymi pojeciami.

kupic wielki, relatywnie tani teleskop to nie zawsze jest najlepsza opcja w astrofoto.

 

smiem twierdzic, ze skoro kupiles go (teleskop) przez telefon, to o taka zlaczke tez sie dogadasz....

Jak jest tylko możliwość to teleskop od razu jest używany, wiadomo wszystko zależy od nieba i jego widoczności.

W poniedziałek zadzwonię i napewno zapytam w sklepie co mogą mi doradzić. Widzę ze oprócz Ciebie Tayson , to reszta panów którzy sie wypowiadali wola czepiać sie " bardzo pomocne forum " niz prowadzić normalna dyskusje. No ale tak to juz jest jak ktos jest z PIS'U :-)

JesCze raz dziekuje Ci za pomoc.

 

Może być z PiS, PO, Ruchu Kukiza czy być wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti. Polityki i religii w dyskusjach nie poruszamy. Na razie ostrzegam tylko słownie. Paether

Edytowane przez Paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tylko możliwość to teleskop od razu jest używany, wiadomo wszystko zależy od nieba i jego widoczności.

W poniedziałek zadzwonię i napewno zapytam w sklepie co mogą mi doradzić. Widzę ze oprócz Ciebie Tayson , to reszta panów którzy sie wypowiadali wola czepiać sie " bardzo pomocne forum " niz prowadzić normalna dyskusje. No ale tak to juz jest jak ktos jest z PIS'U :-)

JesCze raz dziekuje Ci za pomoc.

czasami warto jednak ugrysc sie w jezyk...... tak na przyszlosc....

 

poczytaj sobie wady i zalety dobsona oraz paralaktyka.

czym sie roznia i do czego ktory jest polecany.

na pewno beda tez o tym filmy na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego K4rm3L napisz ile masz lat i na ile znasz się w ogóle na fotografii i jak oceniasz swoją wiedzę z astronomii w skali 1-5 to łatwiej będzie ustalić zakres wiedzy i możliwości. Wyjaśniłem w moim pierwszym poście, że najlepiej szukać informacji w sklepach astro i u producenta albo w lokalnym kole miłośników astronomii lub nawiąż kontakt z doświadczonym astroamatorem z podobnym sprzętem. Twój aparat nadaje się do astrofoto w pewnym zakresie. Nie musi być lustrzanka, wystarczy przyzwoita matryca i możliwość regulacji czasu do 1 minuty. Twój teleskop wymaga z pewnością napędu, bo oprócz Słońca, Ksieżyca, Jowisza i Saturna, pozostałe obiekty wymagają dłuższego czasu naświetlania więc bez możliwości precyzyjnego śledzenia obiektów nic więcej nie sfotografujesz.

 

PS

Nigdy nie byłem za PiS lecz traktowałem ją jak partnera politycznego i też się zawiodłem jak Ty. Ale żeby kogoś porównać do jakiejś partii albo do jakiegoś zwierzęcia to trzeba i znać dobrze człowieka którego się chce obrazić, i zoologię, i znać się na polityce.

Na miejscu Admina już bym Cię zbanował ale widać, że ma dobre serce :) Astronomia to szlachetna dziedzina i łączy przeróżnych ludzi, ale KULTURA musi być :)

Pozdro

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.