Skocz do zawartości

Efekt lusterka w 300 D


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

Mam pytanie do fachowców od 300 D.

 

Po zrobieniu fotek 20sek, zuważyłem drobne poruszenie na jasnych gwiazdach (delikatne smugi na jedną i drugą stronę od gwiazdy). Prawdopodobnie jest to związane z włączeniem migawki i podnoszeniem się lusterka, które wstrząsa aparatem. Migawkę uruchamiałem ręcznie. Jakie są najlepsze metody, aby pozbyć się tego efektu:

1. Zastosowanie wężyka ?

2. Sterowanie migawką z kompa ?

3. Zastosowanie metody kapelusza + wężyk z blokadą ?

4. ???

 

Dajcie proszę jakieś info lub linki, jeżeli ten temat był już wcześniej poruszany :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk lub komp to jedno rozwiązanie ,drugim jest wgranie softu Wasi i opcja mirror lockup ,wtedy możesz wybrać czas po jaki lusterko się podniesie z tego co pamiętam to było 1.5, 3, 4.5 ,6 ,7,5 ,10 sekund.

 

Darek,

 

Czy to oznacza, że dzięki softowi Wasi mogę podnieśc lusterko na x sekund przed ekspozycją ?

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne zauwazyc, ze w nowych 300D moze sie pojawic powazny problem z instalacja Hacka. Podobno canon dokonal zmian w systemie, aby nie mozna bylo latwo instalowac nieorginalnego softu. Aparat sie zawiesza i koniec. NIc sie nie da z tym zrobic. Tylko wizyta w serwisie (kosztowna) moze go reanimowac.

 

Hmm... o co chodzi z tą blokadą :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne zauwazyc, ze w nowych 300D moze sie pojawic powazny problem z instalacja Hacka. Podobno canon dokonal zmian w systemie, aby nie mozna bylo latwo instalowac nieorginalnego softu. Aparat sie zawiesza i koniec. NIc sie nie da z tym zrobic. Tylko wizyta w serwisie (kosztowna) moze go reanimowac.

 

Hmm... o co chodzi z tą blokadą :?:

Zapewne chodzi o blokadę upgreade'u firmware'u ale to jest nieprawda bo sporo nas ostatnio kupiło i wszyscy wgrali nowy soft i działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team warszawski go posiada i chyba można go mieć z neta, mnie go dał ktoś na Kudłaczach, nawet już nie pamietam od kogo go mam i momu za niego dziękować :roll:

 

To brzmi jakbyś tłumaczył się na komisariacie od kogo dostałeś "speeda"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Twój canon stracił dziewictwo :mrgreen: witaj w klubie :D  

ps. Tylko za pierwszym razem są emocje ,później jak z żoną.

Na Kudłaczach czyba ze trzy sztuki rozprawiłem  ,Mateusz dość długo się wahał , pamiętam strach w jego oczach :buahaha:

 

Ja trzy razy czytałem instrukcję, trzy razy sprawdzałem czy sforamtowałem kartę, naładowałem baterię, itd..

 

Co miałeś na myśli mówiąc "...później jak z żoną" :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.