Skocz do zawartości

M-51 z EQ3-2


RAV7766

Rekomendowane odpowiedzi

Ładne zdjęcie, niezły szczegół.

Masz ode mnie plusa.

Uzasadnij tylko użycie filtru na galaktyce.

Może ja czegoś nie wiem, lub nie rozumiem.

 

OPIS FILTRU

Filtr ten nadaje się do obserwacji wzrokowej z obszaru, gdzie panuje zanieczyszczenie świetlne. Nawet w małych teleskopach, kontrast między mgławicami emisyjnymi i kometami oraz tłem nieba jest znacznie wzmocniony. Doskonale nadaje się do obserwacji komet! Ponadto oferuje większy kontrast w trakcie obserwacji obiektów mgławicowych i osłabienie światła gwiazd.
Właściwy zakres zastosowania filtra obejmuje otwór względny od 1:3 do 1:15 dla teleskopów z aperturą do 5 "(125mm). Filtr nadaje się do użycia do obserwacji mgławic gazowych i planetarnych z obszaru ze światłem sztucznym oraz z miasta.

 

Zdjęcie jest naprawdę super. Zastanawiam się, jak by wyglądało bez tego filtru.

 

Twój filtr wyobrażam sobie tak:

 

Pozdrawiam

 

 

 

bbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcie, niezły szczegół.

Masz ode mnie plusa.

Uzasadnij tylko użycie filtru na galaktyce.

Może ja czegoś nie wiem, lub nie rozumiem.

 

OPIS FILTRU

Filtr ten nadaje się do obserwacji wzrokowej z obszaru, gdzie panuje zanieczyszczenie świetlne. Nawet w małych teleskopach, kontrast między mgławicami emisyjnymi i kometami oraz tłem nieba jest znacznie wzmocniony. Doskonale nadaje się do obserwacji komet! Ponadto oferuje większy kontrast w trakcie obserwacji obiektów mgławicowych i osłabienie światła gwiazd.

Właściwy zakres zastosowania filtra obejmuje otwór względny od 1:3 do 1:15 dla teleskopów z aperturą do 5 "(125mm). Filtr nadaje się do użycia do obserwacji mgławic gazowych i planetarnych z obszaru ze światłem sztucznym oraz z miasta.

 

Zdjęcie jest naprawdę super. Zastanawiam się, jak by wyglądało bez tego filtru.

 

Twój filtr wyobrażam sobie tak:

 

Pozdrawiam

 

 

 

Dzięki :) dokładnie to taki filtr jak na zdjęciu :) używam go ze względu dużego zaświetlenia nieba tak jak napisał AstroLutek . W prawdzie wnioskując z opisu filtra nie nadaję się on do galaktyk ale dlaczego by nie spróbować ? spróbowałem i radzi sobie również z galaktykami . Oczywiście minus jest taki że balans kolorów jest trochę zaburzony ale w miarę idzie to opanować :) klatki wychodzą dosłownie zielone więc co nie dotknę to już pojawia się zielony zafarb np. na gwiazdach (jak widać na zdjęciu) dlatego HLVG jest tu niezbędny i trzeba używać go często i na sam koniec jak zwykle zapomniałem ;) polecam ten filtr i nie jest stosunkowo drogi i świetnie radzi sobie z niemodyfikowanym Canonem :) Więc krótko mówiąc opisy produktów swoją drogą :) I ZASADY SĄ PO TO ŻEBY JE ŁAMAĆ ! ;)

 

Ps. A bez filtra próbowałem to porażka . LP niszczy mi wszystko ... obserwatorium mam lux duży balkon z widokiem na całe niebo ale latarnie dookoła :/ Dodam jeszcze ze nie użyłem ani darków,biasów i flatów .

Edytowane przez RAV7766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A bez filtra próbowałem to porażka . LP niszczy mi wszystko ... obserwatorium mam lux duży balkon z widokiem na całe niebo ale latarnie dookoła :/ Dodam jeszcze ze nie użyłem ani darków,biasów i flatów .

 

Bo w EQ3-2 masz sprzętowy dithering więc kalibracja nie potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz. Ok. 40km w linii prostej a niebo miałem całkiem inne - jakowyś cirrus na całości. Ale to nie pierwszy raz.

Fotki nie oceniam bo to nie moja dziedzina ale dookoła M51 trochę drobnicy złapałeś i milo popatrzeć :)

O proszę :-) a skąd jesteś? . Ja niestety też miałem wtedy spory cirrus i stąd problemy z obróbką i też uważam że galaktyka nie jest taka jak być powinna Ale na pogodę wpływu nie mamy niestety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jeszcze raz podejść do obróbki. O ile materiału jest troszkę, to przy obróbce coś poszło nie tak.

Możliwe ze coś poszło nie tak ponieważ jestem początkujący i uczę się ale swoją drogą warunki pogodowe były nie najlepsze. Niebo pokryte było metnymi chmurkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.