Skocz do zawartości

MAK127 2", filtr Baader CCD O-III 1.25", obiektywy na M42, książki i inne


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:

MAK127 2" oraz Virtuoso pozostają u mnie do odwołania. Przyczyna jest taka, że sprzedaję ze względu na planowany zakup używanego HEQ5 do astrofoto. Jednak pojawiły się kolejne wydatki, przez co jestem zmuszony anulować aktualny zakup montażu. Sytuacja wygląda tak, że przez większą część czasu (gdybym sprzedał) będę miał ponad połowę potrzebnej kwoty po HEQ5, ale wciąż nie będę go posiadał. Tak więc przez dłuższy czas pozostanę bez żadnego sprzętu z prowadzeniem i nie będę w stanie nic fotografować. A MAK127 pozostaje, ponieważ nie po to kupiłem ostatnio kamerę planetarną. Gdybym sprzedał, to kamerę mógłbym wsadzić do GSO 8". Ale już wymaga minimum HEQ5. No i koło się zamyka. Kiedy wystawiam - wtedy, gdy będę myślał już o zakupie kamery. To dlatego, w październiku rozpoczynam studia i nie będzie za bardzo czasu. A ten Virtuoso z MAKiem wystarczą do podstawowych zadań w kolejnych miesiącach, co najmniej do zimy.

 

Jak coś, większość projektów obserwacyjnych (ponad 80%) będzie wciąż aktualna i tylko niektóre zostaną przełożone na 2017 rok. Wtedy nie powinno być już problemów z zakupem montażu, a być może uda się nabyć kamerę CCD.

 

Jeśli ktoś chce kupić dwie pozycje książkowe (Atlas lub Niebo), to zapraszam na PW. Możemy dogadać się cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.