Skocz do zawartości

Taurus 13-16"


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno na CN ludzie wypisywali co robą gdy się foci na wyjeździe. Jedni pisali że śpią, inni oglądają TV, grają w gry lub robią krzyżówki. W końcu ktoś napisał, że może by niebo pooglądali ^_^ Zautomatyzowane i zrobotyzowane zestawy odbierają ludziom kontakt z niebem. Ja tego problemu nie mam bo przy tym co robię jest tyle zachodu i pilnowania, że noc mija niczym chwila, co nie zmienia faktu, że w niebo tez się nie patrzę, lecz ciągle w monitor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z astronomem, który mówił że pracuje w dzień mając czas na jakimś teleskopie po drugiej stronie globu.

A gdzie romantyzm? - zapytałem.

Nie ma - odparł.

Kiedyś trzeba było osobiście być w obserwatorium i szkicować lub pieczołowicie zmieniać płyty fotograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste jak się wydaje. Wizual nie jest tak kosztowny logistycznie, nie rozstawia się również tyle czasu, nie wymaga aż tyle uwagi i niewiele może tam pójść źle. Romantyzm romantyzmem, ale po jakimś czasie człowiek nie chce już bawić się po raz kolejny bawić z kablami i tracić kolejną nockę bo coś poszło nie tak. Nie z każdym zestawem foto zmieści się jeszcze 16" dobson, chyba że jeździmy dostawczakiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.